Anasayfa Altcoin XRP, Bu Borsada Adeta Tepetaklak Oldu: İşte Sebebi...

XRP, Bu Borsada Adeta Tepetaklak Oldu: İşte Sebebi...

Altcoin

XRP, Bybit borsasında yüzde 45 oranında büyük bir çöküş yaşadı. Peki, bunun arkasında ne var?

XRP, Bu Borsada Adeta Tepetaklak Oldu: İşte Sebebi...

Ripple'ın XRP tokeni, son 24 saatte düşük bir performans gösterdi ve değerinin yüzde 15'inden fazlasını kaybetti. Kripto para biriminin performansı, erken işlem saatlerinde yüzde 45'lik bir kayıp kaydeden Bybit üzerindeki XRP/USDT kalıcı sözleşmesinde tanıklık edilen büyük bir çöküşle daha da kötüleşti.

"@Defisquared" sosyal medya kullanıcı adını kullanan ünlü bir Bybit kullanıcısı, borsadaki XRP/USDT çiftinin değerinde yaşanan ani düşüş için olası bir açıklama yaptı.

Onlara göre; XRP/USDT ve XRP/USD sürekli sözleşmeleri arasındaki büyük fiyat farkı; XRP'nin büyük tasfiyelerinin, algoritmik piyasa yapıcıların coin marjı sözleşmesi için gerekli olan spot XRP'yi tüketmesine neden olmasının ardından meydana geldi.

Piyasanın Ripple-SEC Gelişmelerine Tepkisi Etkili Oldu

XRP, Bu Borsada Adeta Tepetaklak Oldu: İşte Sebebi...

Büyük XRP tasfiyeleri; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) ikincil piyasalarda satılan XRP'nin menkul kıymet olmadığına yönelik önceki bir karara itiraz etme talebine Ripple tarafından karşı çıkıldığı haberine piyasanın tepki göstermesiyle geldi.

Bitcoin'in (BTC) fiyatını 25.000 dolar seviyesine düşüren daha geniş bir piyasa sarsıntısı, XRP'nin fiyatı üzerinde de etkili oldu ve endişeli traderların kaldıraçlı pozisyonlarda 50 milyon dolardan fazla tasfiye etmesine yol açtı.

XRP, Bu Borsada Adeta Tepetaklak Oldu: İşte Sebebi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan