Anasayfa Altcoin XRP Davasında Flaş Gelişme: Yüksek Mahkeme'ye Taşınabilir!

XRP Davasında Flaş Gelişme: Yüksek Mahkeme'ye Taşınabilir!

Altcoin

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, SEC ile arasındaki XRP davasını Yüksek Mahkeme'ye taşımaya hazırlanıyor.

XRP Davasında Flaş Gelişme: Yüksek Mahkeme'ye Taşınabilir!

DC Fintech Week 2023'te konuşan Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, kripto ödeme şirketi ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden XRP davasını Yüksek Mahkeme'ye taşımaya hazırlandıklarını belirtti.

XRP Davası: Zaman Çizelgesi ve SEC'in Bir Sonraki Eylemi

Garlinghouse'un açıklaması, SEC'in başlangıçta Yargıç Analisa Torres'in "XRP'nin bir menkul kıymet olmadığı" yönündeki kararına itiraz etmekle ilgilendiğini belirtmesi üzerine önceki kararlılığının bir uzantısı olarak geldi. Bu nedenle başlangıçta düzenleyicinin XRP davasını Yüksek Mahkeme'ye taşıma planı olduğunu söyleyebiliriz.

SEC, federal yargıcın XRP hakkındaki nihai kararına karşı geçici bir temyiz başvurusunda bulundu. Pek çok kripto meraklısını hayal kırıklığına uğratan bu talep, Yargıç Torres tarafından onaylandı. 

SEC'e itiraz dilekçesini sunması için 18 Ağustos'a kadar süre tanırken, Ripple Labs'a da itiraz belgelerini sunması için 1 Eylül'e kadar süre verdi. Belirgin bir şekilde onay, Yargıç Torres'in temyiz konusundaki resmî pozisyonu değil, sadece SEC'in ilerlemesi için bir yoldu.

Ripple, SEC'in geri adım attığını öne sürerek talebi geri çevirmeye çalıştı. Öte yandan SEC, yargıcın XRP hakkındaki kararının diğer protokollerle olan davasını etkilemesi nedeniyle yalnızca temyiz başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Anlatılanlar, davanın Yüksek Mahkeme düzeyine taşınması da dâhil olmak üzere her şeyin mümkün olduğunun altını çiziyor.

XRP Davasında Flaş Gelişme: Yüksek Mahkeme'ye Taşınabilir!

Ripple Yasal Mücadelesinde Daha İyi Bir Noktaya Geldi

DC Fintech Week etkinliğindeki son röportajında Ripple CEO'su, firmasına davayı mahkeme dışında çözme şansının nasıl sunulduğunu açıkladı. Teklifin "peşin hüküm" ile iptal edildiğini iddia eden Garlinghouse, bunun Ripple'ın şu anda XRP'nin menkul kıymet statüsü konusundaki yasal savaşta üstünlüğe sahip olduğu gerçeğini temsil ettiğine inanıyor.

Garlinghouse, "Bu, gerçekten iyi hissettiriyor. Bunu kazanma şansları yok. Bu şekilde baskı yaparak SEC'in çözümün bir parçası olması gerektiğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Ripple CEO'sunun açıklamaları, fintech firmasının SEC'e karşı üç yıldır süren yasal anlaşmazlığı tamamen kazanma kapasitesine sarsılmaz bir güven duyduğunu gösteriyor. Garlinghouse, firmanın çeşitli düzenleyici belirsizliklerle karşı karşıya kaldığı 2021 yılına kıyasla son aylarda daha iyi günler gördüğüne dikkat çekti.

Kaynak: CoinGape

XRP Davasında Flaş Gelişme: Yüksek Mahkeme'ye Taşınabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar