Analizler

XRP Fiyat Analizi: %10 Değer Kaybetti

Ripple Labs, Escrow hesabından 1,6 milyar dolar değerinde XRP’nin kilidini açtıktan birkaç gün sonra Ripple fiyatı zor zamanlar yaşamaya başladı. Şu anda XRP, Nisan ayının en yüksek seviyesi 1.9830 doların yaklaşık %25 altında 1.45 dolar civarından işlem görüyor. Yine de fiyat 23 Nisan’daki en düşük seviyesinin ise yaklaşık %60 üzerindedir. Aynı zamanda Ripple (XRP) 67 milyar doları aşan toplam piyasa değeri var ve şu anda XRP dünyanın dördüncü en büyük kripto para birimidir.

İki gün önce bir tweet’te Whale Alert, Ripple Labs’in Escrow hesabından 1.6 milyar dolar XRP’yi çıkardığını tweetledi. Bu para çıkışı muhtemelen XRP’nin son birkaç gün içinde zorlanmasının nedendir. Çoğu kripto para biriminin aksine Ripple Labs, XRP’nin arz ve talebini kontrol eder. Dolaşımdaki tüm XRP’nin %55’ini sahiptir ve Ripple Labs, 2017’den bu yana, aşırı tedariki önlemek için her 55 ayda bir Escrow hesabında tuttuğu XRP’yi çıkartıyor.

https://twitter.com/whale_alert/status/1388282683093041157

Bu arada XRP fiyatı, SEC tarafından açılan devam eden dava haberlerine tepki gösteriyor. Hafta sonu, şirketin bir avukatı, SEC’in işten çıkarma yönündeki bireysel taleplere yanıt vermeyi düşündüğünü söyledi. Bu cevabın yaklaşık olarak 60 sayfa olması bekleniyor. Bu yüzden kimin kazanacağını belirlemek için hala erkendir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Stellar (XLM) Fiyat Analizi 5 Ağustos 2020

XRP Fiyat Analizi

XRP

Dört saatlik grafikte Ripple fiyatı için %23.6 ile %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesi arasında, 1.6620 dolarda önemli bir direnç var. Ripple fiyatı, 25 günlük ve 15 günlük hareketli ortalamanın (MA) biraz altında.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 70 seviyesinden şu anki 45’e düştü. Bu nedenle XRP fiyatı, ayılar bir sonraki %50 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 1.1832 doları hedeflediğinden düşmeye devam edebilir. Bununla birlikte, 1.6620 dolarlık direncin üzerinde bir hareket olursa bu görüş geçersiz olacaktır.

İlgili İçerik: Ripple (XRP) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu