Anasayfa Analiz XRP Fiyat Analizi: Düşüş Devam Edecek Mi? Beklentiler Neler?

XRP Fiyat Analizi: Düşüş Devam Edecek Mi? Beklentiler Neler?

Analiz

MN Trading'in kurucusu Michael van de Poppe, popüler bir altcoin olan XRP ile ilgili bazı önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

XRP Fiyat Analizi: Düşüş Devam Edecek Mi? Beklentiler Neler?

Popüler kripto para tüccarı ve analisti Michael van de Poppe dün tweet atarak XRP'nin haftalık grafiğinde bir ilgi alanına girdiğini söyledi. Gönderiye göre, XRP fiyatı yakında bir sonraki döngü için uzun bir ticaret girişi sunabilir.

Ardından analist, tüccarların önümüzdeki haftalarda düşüşü satın almaya hazırlanmaları gerektiğini tweetledi.

Bu arada, XRP'nin fiyatı SEC gelişiminin ardından geçen ay %10'dan fazla düştü. Basın zamanında CoinMarketCap, altcoin fiyatının da son 7 gün içinde %9,50 düştüğünü belirtti. Sonuç olarak, kripto para birimi 0,6251 dolardan işlem görüyordu.

XRP Fiyatı İçin Sırada Ne Var?

Van de Poppe, geçen ay XRP'nin fiyatındaki düşüşü, yaşadığı “ağır dürtü” sonrasında varlıklarını satma fırsatını değerlendiren uzun vadeli sahiplere bağladı. Ayrıca analist, kripto para piyasalarında, boğa döngülerinde tanık olunanlardan daha dik fiyat düzeltmelerine yol açan bir ilgi eksikliği olduğunun altını çizdi.

XRP Fiyat Analizi: Düşüş Devam Edecek Mi? Beklentiler Neler?

Geçen hafta, XRP'nin fiyatının, yazının yazıldığı sırada işlem görmeye devam ettiği 0,6596$ destek seviyesinin altına düştüğünü gördü. Satıcılar, dünkü işlem saatleri altcoinin fiyatını bir sonraki destek seviyesinin 0,5890$ altına çekmeye çalıştı, ancak boğalar işareti korumayı bildi.

Bununla birlikte, 9 günlük EMA çizgisi 20 günlük EMA çizgisinin altında düşüş eğilimi gösterdiğinden, geçtiğimiz Cuma günü XRP'nin günlük tablosunda önemli bir düşüş bayrağı tetiklendi. Bu, kısa vadeli momentumun ayılar lehine değiştiğinin ve XRP fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde düşmeye devam edebileceğinin sinyalini verdi diyebiliriz.

XRP tablosundaki satış hacmi boğalar için çok fazla olursa, XRP önümüzdeki hafta kritik destek seviyesini 0,5380$ olarak test edebilir. Öte yandan, 0,6596 doların üzerinde bir günlük mum kapanışı, düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Bu senaryoda, XRP'nin fiyatı önümüzdeki birkaç gün içinde 0,7432 dolara tırmanabilir.

Ancak yine de, yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

XRP Fiyat Analizi: Düşüş Devam Edecek Mi? Beklentiler Neler? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik