Analizler

XRP Fiyat Tahmini 24 Mayıs 2021

XRP dün en yüksek olarak 0,93174 dolar ve en düşük olarak 0,70095 dolardan işlem gördü. Buna ek olarak Ripple 23 Mayıs 23021 Pazar gününü 0,79118 dolardan kapattı. Ripple (XRP) fiyatı kripto para piyasasındaki çeşitli olumsuz gelişmelerin ortasında hafta sonu düştü ve 5 Nisan’dan bu yana görülen en düşük seviyesine ulaştı.

İlk olarak, Çin Başbakan Yardımcısı Liu He ve Devlet Konseyi’nin finansal sistemi korumak için daha sıkı kripto düzenlemelerine ihtiyaç duyulduğuna dair yaptığı son açıklama, bir kripto para piyasa düşüşünü tetikledi ve tüm kripto paralar üzerinde baskı oluştu. Çin’den gelen bu açıklama, Bitcoin madenciliği ve ticaret davranışını kırmanın ve bireysel risklerin sosyal alana aktarılmasını kararlı bir şekilde önlemenin gerekli olduğunu belirtti.

XRP Fiyat Tahmini

XRP

Bitcoin keskin düştü ve büyük kayıplara uğradı, Ethereum ile birlikte Dogecoin ve Ripple da bu düşüş eğilimini takip etti. Bu haber, ABD Hazine Bakanlığı’nın tıpkı 10.000 dolardan fazla kripto para transferinin raporlanması gerektiğini söylemesinden bir gün sonra geldi. Bundan önce, Elon Musk’tan gelen olumsuz yorumlar nedeniyle kripto para piyasası zaten baskı altındaydı. Kripto para piyasasındaki arka arkaya olumsuz gelişmeler, Ripple dahil tüm kripto paraların fiyatları üzerinde baskı oluşturdu. Hatta XRP fiyatı 0,71000 doların altına bile indi. Ayrıca, Fintech firması Ripple’ın kurucularından biri olan Jed McCaleb, bu ay tahmini 265 milyon adet XRP sattı. Bu haber, halihazırda düşen XRP / USD fiyatlarında daha da baskı yarattı. Bu arada Ripple, eski ABD haznedarı Rosie Rios’u yönetim kuruluna atadığını duyurdu. Rios ABD’nin 43. Haznedarıydı ve Başkan Barack Obama’ya bağlı olarak görev yaptı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  XRP, Ethereum ile arasındaki farkı 5 milyar dolara çıkardı

Değer kazanan ABD doları da XRP / USD kurunun düşen fiyatları üzerinde baskı yarattı. Altı ana para birimi sepeti karşısında Amerikan Doları değerini ölçen ABD Doları Endeksi, hafta sonu boyunca 90 seviyesinin üzerine çıkarak fiyatlara ağırlık verdi. Dolar, Cuma günü beklenenden daha iyi PMI verisi açıklaması nedeniyle genel olarak güçlüydü.

XRP / USD Günlük Teknik Seviyeler

XRP Fiyat Tahmini 24 Mayıs 2021 –

  • Destek: 0.85086 dolar, 0,79659 ve 0.71953
  • Direnci: 0.98219, 1,05925 ve 1.11352 dolar
  • Pivot Noktası: 0,92792

XRP / USD kısa süre önce 0,6600 dolar seviyesinin üzerinde bulunan bir destek alanının üzerine kırdı. Şu anda Ripple fiyatı 0,9567 dolar ani bir dirençle karşı karşıya. Çift üst seviye modeli daha önce Ripple fiyatı için bir destek olarak çalışan bu direnç seviyesini genişletiyor. 4 saatlik grafikte görülen üç adet desteğin oluşumu yükseliş eğiliminin devam etme ihtimalini destekliyor. Böyle bir fiyatlanma hareketinde XRP 0,9567 seviyesine çıkabilir. Aşağı yönde ise destek 0,71953 civarında kalmaya devam ediyor.

İlgili İçerik: Ripple (XRP) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu