Anasayfa XRP Haberleri XRP Fiyatı %70 Değer Kaybedebilir!

XRP Fiyatı %70 Değer Kaybedebilir!

XRP Haberleri

XRP'nin Bitcoin ile korelasyonu ile birlikte azalan bir üçgen modeli fiyat üzerinde aşağı yönlü baskıyı derinleştirebilir.

XRP Fiyatı %70 Değer Kaybedebilir!

XRP, 25 Nisan'da düşüş trendine devam ederek %5.5’lik bir düşüşle 28 Şubattan bu yana görülen en düşük seviyesi olan 0.64 dolara ulaştı.

XRP Fiyatı 2022 Üçüncü Çeyreğine Kadar %70 Düşebilir

XRP’nin son düşüşü, azalan üçgen modeli olarak adlandırılan aşağı yönlü bir ters kurulumun tetiklenme olasılığını artırdı. Bu modeller genellikle bir düşüş trendi sırasında oluşur ve genellikle yükseliş trendinin sonunu işaret eder. XRP fiyatı Nisan 2022'den bu yana benzer bir fiyat aralığında işlem görüyor ve kendini iki trend çizgisiyle sınırlıyor: Daha düşük yatay hareket ve yukarı eğimli hareket.

XRP, üst trend çizgisini direnç olarak test ettikten beş hafta sonra, 50 haftalık üstel hareketli ortalama (50 haftalık EMA; mavi dalga) ile aynı zamana denk gelen trend çizgisi desteğine doğru geri çekilirken söz konusu model artık görülmeye başladı satılır.

XRP Fiyatı %70 Değer Kaybedebilir!

Artan hacimlerle birlikte üçgenin alt trend çizgisinin altında bir kırılma olursa XRP'nin fiyatı, yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, yapının üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum mesafeye eşit uzunlukta olan bir seviyeye gerileyebilir. Bu, XRP'yi bugünün fiyatından yaklaşık %70 daha düşük olan 0.19 dolara doğru yola çıkaracaktır.

Bitcoin ve XRP Korelasyonu

XRP açısından bu düşüş görünümü, büyük ölçüde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve kripto para pazarının geri kalanında meydana gelen benzer bir satışın ardından geliyor. Bitcoin ve XRP arasındaki korelasyon bugün 0.84 civarında. 1'lik mükemmel bir puan, iki varlığın birbiriyle mükemmel bir şekilde senkronize hareket ettiğini gösterir.

Fundstrat'ta teknik stratejisti Mark Newton, Bitcoin'in 33.000 doların altına düşebileceğini öne sürüyor. Analist, BTC'nin 36.300 dolara yapacağı bir geri çekilme "çok fazla sorun yaşamadan fiyatın 32.950 doları yeniden test edilmesine yol açmalı" dedi.

xrp
XRP Fiyatı %70 Değer Kaybedebilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)