Anasayfa Altcoin XRP, Piyasaya Meydan Okuyor: Yüzde 10'un Üstünde Arttı

XRP, Piyasaya Meydan Okuyor: Yüzde 10'un Üstünde Arttı

Altcoin

XRP fiyatı, kripto para piyasasında yaşanan düşüşe rağmen gün içerisinde yüzde 10'un üstünde artış gösterdi.

XRP, Piyasaya Meydan Okuyor: Yüzde 10'un Üstünde Arttı

CoinMarketCap'ten alınan verilere göre, özellikle XRP çift haneli kazançlar elde etti ve gün içinde %10,48 ve geçen hafta %33 artışla 0,4453 dolardan işlem gördü.

Şu anda, XRP toplam piyasa değeri, dijital varlığın son gündeki toplam değerine 2 milyar doların üzerinde eklenmesinin ardından 20.1 milyar dolardan 22.17 milyar dolara yükseldi.

Finbold'un 21 Eylül tarihli raporunda, yükseliş eğiliminin teknik analizinde XRP'nin kırılma direncini 0,4215 $ olarak görebileceği kaydedildi:

Tokenin fiyatı son düşüşten sonra toparlandı ve şu anda yükseliş eğilimi ile işlem görüyor. Boğalar 0,4215 dolar civarındaki direnci kırmaya çalışıyor ve başarılı olurlarsa XRP yakın gelecekte potansiyel olarak 0,48 doları hedefleyebilir.

XRP fiyatı için olumlu görünüme rağmen, 0,384 dolarlık destek seviyesinin ihlali, alıcı zayıflığını gösterecektir. Bu değişiklik aynı zamanda yükseliş argümanını yanlış hale getirecek ve oranları ayılar lehine çevirecektir. Böyle bir hareket, XRP fiyatının 0,36 dolar destek seviyesini tekrar ziyaret etmesine neden olabilir.

XRP, Piyasaya Meydan Okuyor: Yüzde 10'un Üstünde Arttı

Ripple-SEC Davasında Son Durum Ne?

İlginç bir şekilde XRP,  zayıf piyasa dinamiklerine rağmen güçlü olmaya devam etti. Bu yükseliş, SEC ve Ripple arasındaki davada devam eden gelişmelere atfedilebilir. Her iki taraf özet karar için harekete geçmiş olsa da sanıkların kazanma şanslarına çok daha fazla güvendikleri görülüyor.

Ripple'ın avukatı Stuart Alderoty'nin Twitter'da dava hakkında yüksek sesle konuştuğu göz önüne alındığında, bu açıktır. Alderoty, SEC'in Yüksek Mahkeme'nin Howey Testinin tek bir ucunu bile karşılayamadığını söyledi. Howey Testi, düzenleyicilerin bir varlığın menkul kıymet olup olmadığını nasıl belirlediğidir.

Buna ek olarak şirketin CEO'su Brad Garlinghouse, SEC'in belgelerinin, örgütün yasaları takip etmekle ilgilenmediğini, bunun yerine “her şeyi izin verilmeyen bir çabayla yeniden yapmak istediğini açıkça ortaya koyduğunu” belirterek genel hukuk danışmanına katıldı.

Yine de en son güncelleme, Ripple'ın genel danışmanının “kendinden emin” olduklarını ve Aralık 2020'den beri devam eden bu davanın sona ermek üzere olabileceğini belirtti. 

Kaynak: Finbold

XRP, Piyasaya Meydan Okuyor: Yüzde 10'un Üstünde Arttı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Yorumlar(0)