Altcoin Haberleri

XRP: SEC’in Ripple Yöneticilerine Dava Açma Kararı Ters Tepebilir mi?

Ripple ve SEC arasındaki dava hakkında dolaşan konuşmalar olası bir çözümden bahsediyor. Ripple ve SEC arasındaki dava süreci bugün de her gün olduğu gibi bir dizi hareket ve yanıtla çok vahşi geçti. Şu anda daha önceki bir önergeye verilen cevaplardan biri daha dosyalandı. Bu sefer dava sanıkların kendileri tarafından yani Ripple yöneticileri tarafından, Ripple’ın SEC’i dahili belgeler üretmeye zorlama hareketini desteklemek için bir belge dosyalandı.

Yukarıda belirtilen zorlama hareketinde, Ripple Labs, “tekrarlanan talimatlara rağmen, SEC’in harici iletişimler hakkında yanıt veren kanıtlar için depolarını aramayı reddettiğini” savundu. Buna yanıt olarak SEC, Ripple’ın SEC’in dahili ticaret politikalarına ilişkin belge talebinin davayla alakasız olduğunu iddia etmişti. Ancak sanıklar bunun yanlış olduğunu söyledi ve yukarıda belirtilen zorlama önergesinde ileri sürülen bir argümanın tekrarında sanıklar;

SEC’in kendi ticaret politikalarının, SEC’in XRP’yi veya diğer dijital varlıkları menkul kıymet olarak görmediğini veya SEC’in XRP’yi, menkul kıymet olmadığını açıkça belirttiği diğer dijital varlıklara büyük ölçüde benzer olarak değerlendirdiğini göstermesi muhtemeldir.

Daha sonra davanın sanıkları; “Bu, nesnel bir alıcının dijital varlıkların düzenleyici durumu hakkında ne anlayabileceğinin ilgili, ikinci derece kanıtıdır.” dedi.

Söz konusu yanıt ayrıca, SEC’in davada Ripple yöneticileri Garlinghouse ve Larsen gibi bireyleri suçlama kararına da bir şans verdi. Sanıkların avukatına göre, bu dahili belgeler SEC’in XRP’yi menkul kıymet olarak kategorize etmediğini gösteriyorsa, Larsen ve Garlinghouse dijital varlığın bir menkul kıymet olduğuna inanmak için “pervasız” olamazlar.

XRP ve SEC Davası Nasıl Gidiyor?

Yukarıdakilere karşı olan SEC, bu tür iç ticaret politikalarının davadaki sanıklar tarafından bilinmediği için kamu bilgisi olmadığını iddia etmişti. Ancak Ripple, Larsen ve Garlinghouse böyle bir iddianın “yasa gereği alakasız” olduğuna inanıyor. Cevapta sanıkları eklemeye devam etti;

Önemli olan tek şey, bu politikaların bireysel sanıkların nesnel olarak pervasız olup olmadığına veya bireysel davalıların davranışlarıyla tutarlı yasanın makul bir yorumunun bulunup bulunmadığına dair ilgili kanıtlar sağlayıp sağlayamayacağıdır.

SEC’in Ripple yöneticileri Garlinghouse ve Larsen’ı “benzeri görülmemiş bir hareketle” suçlama kararı aldığından dalgalanmalar başladı. Bazı kişiler bunu SEC’in blok zinciri firmasının operasyonlarını kısıtlamaya yönelik başka bir girişimi olarak görürken, diğerleri böyle bir şeyi yapmanın düzenleyici kurumun aptallığı olacağını iddia etti.

Kripto Avukatları Son Hamleyi Yorumladı

Örneğin, Avukat Jeremy Hogan’a göre;

Yine, SEC’in Garlinghouse/Larsen’ı dava etme kararı onları kıçından ısırdı (yasal terim bu). Ripple, SEC’in kendi ticaret yönergelerini istiyor ve bahse girerim “XRP ile işlem yapmayın” diyemezler. Bireysel davalılar olmadan, bu belgeler muhtemelen alakalı değildir.”

Avukat John Deaton da hemen devreye girdi ve şöyle belirtti:

Aylar önce, bir savcının aldığı en önemli kararın, hangi suçlamaları sunacağına karar verdiğinde bir davanın başlangıcında olduğunu tweetledim. Harlinghouse ve Chrislarsen’ı yardım ve yataklık ile suçlama kararının SEC’e musallat olacağını tahmin etmiştim.

İlginizi Çekebilir: Ripple (XRP) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu