Anasayfa Altcoin XRP vs Solana: Hangisi 2023'ü Daha Önde Bitirebilir?

XRP vs Solana: Hangisi 2023'ü Daha Önde Bitirebilir?

Altcoin

XRP mi? Solana mı? Hangisi daha iyi bir tercih olabilir? Hepsi ve daha fazlası şimdi tüm detaylarıyla Koinbox'ta...

XRP vs Solana: Hangisi 2023'ü Daha Önde Bitirebilir?

XRP ve Solana ikilisi, 2023 sona ererken piyasa yükselişe geçti ve yatırımcılar yıl sona ererken hangisinin kapanışı önce yapacağını oldukça merak ediyor. 

CoinMarketCap'e göre, haberin yazıldığı sırada XRP, piyasa değeri açısından Solana'nın 3 milyar dolar önünde. Ancak Solana'nın piyasa değeri artıyor ve 2023 sona erdiğinde bu fark daha da kapanabilir.

Son 24 saat içinde Solana (SOL), çift haneli büyüme kaydetti ve %10 artışla grubun liderliğini üstlendi. XRP ise bu süreçte rakibine göre daha sakin gözüküyordu diyebiliriz.

Solana Göstergeleri Dikkat Çekiyor!

XRP vs Solana: Hangisi 2023'ü Daha Önde Bitirebilir?

Solana (SOL) için günlük grafik incelendiğinde, Chaikin Para Akışı (CMF) umut verici bir yükseliş kaydederek yükselişin devam etme şansını artırdı. Ancak fiyatı Bollinger bantlarının üst sınırına ulaşırken MACD'si düşüş eğilimi gösterdi. Solana'nın Göreceli Güç Endeksi'de (RSI) düşüş kaydetti. Bu nedenle tokenın fiyatında daha fazla yükselişi zorlaştıracak kısıtlamalar görülebilir.

Öte yandan XRP'nin günlük ''Fiyat Oynaklığı'' son birkaç günde düştü ve ağ etkinliği de azaldı, bu da token aktarmak için daha az yeni adresin oluşturulduğu anlamına geliyor. XRP, SOL'ün son yükselişin ardından ikinci planda kaldı ve bu da piyasa değeri sıralamasındaki iki kripto para arasında bir değişimin mümkün olduğunu gösterdi diyebiliriz.

Sonuç olarak, Solana (SOL) boğa rallisini sürdürmeyi başarırsa XRP'nin yerini devralma olasılığı yüksek çünkü aralarındaki piyasa değeri farkı sadece 3 milyar dolar. Ancak yine de, yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

XRP vs Solana: Hangisi 2023'ü Daha Önde Bitirebilir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan