Anasayfa XRP Haberleri XRP Yatırımcıları Bu Konu Hakkında Sabırsızlaşıyor

XRP Yatırımcıları Bu Konu Hakkında Sabırsızlaşıyor

XRP Haberleri

2020 açılan en popüler kripto para davasındaki taraf altcoin'in yatırımcıları ertelenmelerden dolayı endilerini dile getirdi.

XRP Yatırımcıları Bu Konu Hakkında Sabırsızlaşıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 2020'de Ripple'a ve şirketin birkaç üst düzey yöneticisi dava açmıştı. SEC davada, Ripple'ın yıllardır kayıt dışı bir şekilde menkul kıymetlerin satışını gerçekleştirdiğini iddia etti. XRP'nin o dakikadan sonra menkul kıymet olarak etiketlenmesi, yatırımcılarının hoşuna gitmedi. Birkaç karar ile şimdiye kadar dava birden fazla kez ertelendi. Davayla ilgili değişmeyen tek şey gecikmeler oldu. SEC, son birkaç ay içinde davayı devam ettirmeye zorlayan birden fazla erteleme önerdi. Son zamanlarda, Ripple şirketi de erteleme istemeye başladı. Her iki taraf tarafından başlatılan ertelemeler ise XRP topluluğunu gözle görülür şekilde rahatsız etmeye başladı.

Savunma avukatı James Filan, topluluğu Ripple davasının gidişatı hakkında sürekli olarak yaptığı güncellemelerin sonuncusunda XRP topluluğuna davayla ilgili yaklaşan gelişmeleri hatırlattı.

SEC vs Ripple Davası Bu Sene Bitebilir

SEC vs Ripple davasındaki Yargıç, davayı bu yıl Kasım ayına kadar sonlandırmayı planlıyor. Ancak, ertelemeleri davayı uzatması muhtemel olarak düşünülüyor.

XRP topluluğu, fiyatın 0,56 dolara düşmesinden de memnun değil. Dava açıklandıktan kısa bir süre sonra, bir dizi kripto para borsası XRP'yi liste dışı etti. Bu da XRP yatırımcıları için büyük kayıplara neden oldu. Neredeyse tüm piyasa kazanç sağlarken, XRP sahiplerinin bakiyeleri hareketsiz kaldı. Ancak, bu durum çok uzun sürmedi çünkü birkaç borsa, dava sırasında Ripple'a destek göstererek XRP’yi yeniden listeledi.

XRP Yatırımcıları Bu Konu Hakkında Sabırsızlaşıyor

Ancak şu anda davanın zaman çerçevesi XRP topluluğu arasında endişelere neden oluyor. Filan'ın yukarıda bahsedilen tweetine yanıt veren birkaç kişi, yorum bölümünde sıkıntılarını dile getirdi. Ek olarak, bazıları SEC'in yanıtını planlanan tarihte (18 Mayıs) teslim etmeyeceğini bile iddia etti. Topluluk, SEC'in muhtemelen başka bir erteleme daha isteyeceğini savundu.

Kripto para piyasasında şu anda kan gövdeyi götürüyor. Neredeyse her kripto para birimi Bitcoin’in birkaç aylık en düşük seviyesine gerilemesiyle birlikte benzer düşüş yanlısı hareketler sergiliyor. XRP de bir düşüş yaşadı, son 24 saatte fiyatı %2.93 düşüşle 0,55 dolara geriledi. Bu kripto para yatırımcıları arasında daha fazla korku ve öfke uyandırdı.

xrp
XRP Yatırımcıları Bu Konu Hakkında Sabırsızlaşıyor içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)