Anasayfa XRP Haberleri XRP Yatırımı İçin Doğru Zaman Geldi Mi?

XRP Yatırımı İçin Doğru Zaman Geldi Mi?

XRP Haberleri

Uzun süredir sessizliğini koruyan ve devam eden dava sürecinde bir türlü istenilen seviyeye gelemeyen XRP için beklenen sinyal gözüktü. İşte detaylar...

XRP Yatırımı İçin Doğru Zaman Geldi Mi?

XRP, son dönemde yaşadığı pek çok olumsuzluk ve şanssızlıktan dolayı düşüş trendine devam ediyor. Son altı aydaki XRP fiyat hareketi, büyük vaatler içeren bir dipten dönüş modeli yarattı. Yavaş yavaş toparlanmaya başlayan Ripple, kısa vadede güçlü bir ralli başlatarak yatırımcılarını sevindirebilir.

  • XRP fiyatı, 2021'in ortalarında görülen ve şiddetli bir yükseliş eğilimini işaret eden bir fiyat modelini tekrar ediyor.
  • Bu kurulum gerçekleşirse XRP, mevcut konumundan %110’luk bir artış ile 1.35 dolara kadar yükselebilir.
  • 0,528 doların altında gerçekleşecek bir mum kapanışı, Ripple için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

XRP Fiyat Analizi

XRP fiyatı, kabaca bir ayda %161'lik bir yükselişin ardından 15 Ağustos 2021'de 1.349 dolara kadar yükseldi. Birkaç gün sonra Ripple, bu engelin üstesinden gelmeye çalıştı ve geçici olarak başarılı olsa da kazançlarını konsolide edemedi ve düşüş başladı.

Bu yüksek salınım, genellikle uzun bir düşüş ve ardından yeterli mesafeden sonra bir destek seviyesinin iki yeniden testini içeren W-dip modelinin başlangıç ​​noktasıdır. Zeminin ikinci tekrar testini, başlangıç ​​noktasına dürtüsel bir hareket ile takip edebilir. Bu fiyat hareketi "W" harfine benzer, dolayısıyla adaşı "W-dip" kalıbıdır. Bu model, W'nin tepesi kırıldığında ve yeniden test edildiğinde daha yüksek bir geri dönüş potansiyeli olduğunu gösterir.

XRP fiyatı kısa süre önce 1 Mayıs'ta 0,582 dolarlık destek hattını test etti ve bir sonraki desteğin büyük bir hareket olacağı anlamına geliyor. Toplamda bu artış, mevcut konumdan %110’luk bir artış anlamına gelmekte.

Yükseliş trendi oldukça basit gibi görünse de bu yolculuk pek kolay geçmeyecek. XRP fiyatı, yol boyunca birçok engelle karşılaşacak. Ripple için ilk kritik direnç seviye 0.70 doların yakınlarında gözükmekte.

Bu alan, boğalar için oldukça kritik bir seviye olarak gözüküyor. XRP’nin bu bölgeyi tırmanması halinde fiyat, ana hedef olan 1.349 dolara doğru ralliyi başlatabilir.

XRP Yatırımı İçin Doğru Zaman Geldi Mi?

Ripple'ın yükseliş görünümüne katkı sağlayan bir başka etken ise, 365 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değer (MVRV) olarak karşımıza çıkıyor. Bu zincir içi ölçüm, geçen yıl XRP token’leri satın alan yatırımcıların ortalama kar/zararını belirlemek için kullanılır ve yerel dip ve tepe zamanlamalarında yardımcı olabilir.

Santiment tarafından paylaşılan geriye dönük testlere göre, -%10 ila -%15'in altındaki bir değer, kısa vadeli sahiplerinin su altında olduğunu ve zararına satış yapma olasılıklarının daha düşük olduğunu gösteriyor. İlginç bir şekilde, uzun vadeli sahipler bu birikim fırsatından yararlanıyor ve bu alana “fırsat bölgesi” diyorlar.

Yazma sırasında, XRP için 365 günlük MVRV fiyatı, fırsat bölgesinin oldukça içinde (-%25) yer alıyor. Tarihsel olarak bu alan, XRP fiyatının Ocak 2022'de %60 artmasını tetikleyen yerel bir dip seviye olarak gözükmekte. Bu nedenle mevcut pozisyon, uzun vadeli yatırımcılarında ekleme yapıp bir yükselişi tetikleyebileceği anlamına geliyor.

XRP Yatırımı İçin Doğru Zaman Geldi Mi?

Olumsuz senaryoda ise XRP fiyatı, 0,528 doların altında bir mum kapanışı gerçekleştirirse yukarıda bahsettiğimiz yükseliş tezi geçersiz olacaktır. Bu durumda ayılar oyuna dahil olabilir ve Ripple kısa vadede 0,519 dolara kadar gerileyebilir.

XRP Yatırımı İçin Doğru Zaman Geldi Mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)