Anasayfa Altcoin XRP Yeni Bir Rekor Kırdı: 2023'ün En İyi Performansı...

XRP Yeni Bir Rekor Kırdı: 2023'ün En İyi Performansı...

Altcoin

XRP ile takip edilen vadeli işlemlere istinaden açık faiz, son 24 saatte 1,13 milyar doların üzerine çıktı ve 2023'ün rekorunu kırdı. İşte detaylar...

XRP Yeni Bir Rekor Kırdı: 2023'ün En İyi Performansı...

XRP ile takip edilen vadeli işlemlere istinaden açık faiz, son 24 saatte 1,13 milyar doların üzerine çıktığı bildirildi. 

CoinDesk tarafından bugün erken saatlerde yayınlanan bir makaleye göre, bu rakam geçen hafta ulaşılan 1 milyar dolar seviyesini aşarak yıl için yeni bir rekor kırdı.

Açık ilgideki bu artış, diğer büyük kripto para birimleri nispeten sabit kalmasına rağmen, XRP tokeninin art arda ikinci bir gün için %6 artışla önemli kazanımlar görmesiyle geldi.

XRP Yeni Bir Rekor Kırdı: 2023'ün En İyi Performansı...

Daha ileri gitmeden önce, vadeli işlem sözleşmeleri bağlamında açık faizin ne anlama geldiğini anlamak önemlidir. Açık faiz, ödenmemiş bekleyen vadeli işlem sözleşmelerinin toplam sayısını ifade eder. Başka bir deyişle, bunlar alım satımı yapılmış ancak henüz denkleştirici bir alım satım veya bağlantılı bir teslimatla tasfiye edilmemiş sözleşmelerdir diyebiliriz.

XRP Dikkat Çekmeye Devam Ediyor!

XRP vadeli işlemleri bağlamında, açık pozisyondaki artış, XRP ile ilgili çözülmemiş vadeli işlem sözleşmelerinin sayısında bir artışa işaret ediyor. Açık pozisyondaki bir artış genellikle piyasaya yeni paranın aktığının bir işaretidir. Bu genellikle mevcut eğilimin (bu durumda XRP yükselen değerinin) devam edeceği beklentisi olarak yorumlanır.

Bu pozisyonların çoğu Binance (453 milyon dolar), Bybit (300 milyon dolar) ve Bitget (262 milyon dolar) kripto borsalarında bulunuyor.

XRP Yeni Bir Rekor Kırdı: 2023'ün En İyi Performansı...

XRP açık faizindeki bu rekor, Yargıç Torres'in geçen hafta ABD bölge mahkemesinin borsalarda XRP satışının yatırım sözleşmesi teşkil etmediğine dair kararının ardından geldi. Mahkeme kararının ardından XRP, %96'ya kadar yükselen önemli bir artış görmüş ve hemen ardından işlem hacimleri milyarlarca dolara sıçramıştı.

XRP Yeni Bir Rekor Kırdı: 2023'ün En İyi Performansı... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik