Anasayfa Analiz XRP, Yüzde 25'lik Kayıp Yaşadı: Altcoin İçin Bu Seviye Çok Kritik!

XRP, Yüzde 25'lik Kayıp Yaşadı: Altcoin İçin Bu Seviye Çok Kritik!

Analiz

Popüler altcoinlerden biri olan XRP, davadaki sürpriz gelişmenin ardından önemli bir patlama yaşadı. Fakat şimdi işler istenildiği gibi gitmiyor...

XRP, Yüzde 25'lik Kayıp Yaşadı: Altcoin İçin Bu Seviye Çok Kritik!
Hızlı İçerik

XRP fiyatı son zamanlarda önemli bir artış yaşadı ancak 0,91$'da dirençle karşılaştı ve bu da bir düzeltme aşamasına yol açtı. Düzeltmeler, daha sürdürülebilir fiyat seviyeleri oluşturmaya yardımcı oldukları için finansal piyasalarda önemli bir rol oynar. Bu durumda, düşüş eğilimi fiyatları %26 oranında düşürdü ve %32,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi 0,65$'a ulaştı. Son birkaç gün içinde kripto para biriminin fiyatı bu yerel seviyede bir miktar istikrar gösterdi. Bununla birlikte, bunun önceki toparlanmanın yeniden başlaması için yeterli olup olmadığı sorusu yanıtsız kalmaktadır.

Günlük Grafikte XRP

  • Genel gider arzı, XRP fiyatının uzun bir düzeltme için hazır olduğunu yansıtıyor.
  • %50 FIB'ye yakın 0,62 dolarlık destek, güçlü destek oluşturuyor.
  • XRP'deki gün içi işlem hacmi, %16'lık bir artışa işaret eden 3,4 milyar dolardır.

XRP, Yüzde 25'lik Kayıp Yaşadı: Altcoin İçin Bu Seviye Çok Kritik!

16 Temmuz'da, XRP fiyatı, yakın zamanda kurulan 0,65$ destek seviyesinde bir sabah yıldızı mum modeli sergiledi. Bu mum formasyonu, hakim düşüş trendinin potansiyel bir tersine dönüşüne ve yükseliş momentumuna doğru bir kaymaya işaret etmektedir.

Bununla birlikte, günlük grafik incelendiğinde, sabah yıldızının yeşil mumunda ret fitili şeklinde gösterilen önemli bir satış baskısı olduğu ortaya çıkıyor. Buna ek olarak, bugünkü %0,9'luk kayıp, yükseliş momentumundaki zayıflığa işaret ederek, geri dönüş mumunun takip edilmediğini göstermektedir.

Bu nedenle, XRP fiyatının 0,65$ destek seviyesini aşması durumunda uzun süreli bir düzeltmeye uğraması mümkündür. Böyle bir senaryoda, olası bir kırılma, fiyatın %7,5 daha düşmesine ve %50 geri çekilme düzeyi olan 0,62$'a ulaşmasına neden olabilir.

Uzun süreli bir düzeltme, XRP fiyatını %50 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0,62$'a düşürür. %50 FIB, potansiyel desteğin kilit noktasını ve fiyat tersine dönüş alanını temsil eder. Bu nedenle, XRP fiyatı bu seviyeyi korumayı başarırsa, genel eğilim yükselişini sürdürecektir. Tersine, fiyat 0,62$ desteğini kırarsa, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterir ve potansiyel olarak daha fazla düzeltme için kapıyı açar.

  • Bollinger Bandı (BB): BB göstergesinin üst bandı, satın alma baskısının aktif olduğunu gösteren yukarı yönde mücadele etmeye devam ediyor.
  • Ortalama Yönsel Endeks (ADX): %40'a yaklaşan ADX fiyatı istikrarsızlığı ve düzeltme ihtiyacını yansıtıyor.

XRP

Kaynak: CoinGape

XRP, Yüzde 25'lik Kayıp Yaşadı: Altcoin İçin Bu Seviye Çok Kritik! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi 20 Bitcoin Cüzdanı
Rehber Hüseyin Özlan