Anasayfa XRP'nin Fiyatı ve Beklentileri: WhiteBIT'te XRP Nasıl Alınır?

XRP'nin Fiyatı ve Beklentileri: WhiteBIT'te XRP Nasıl Alınır?

Ripple (XRP) nedir? Ripple nasıl kuruldu, şirketin hedefi ne? Beklentiler ne yönde? WhiteBIT'te nasıl Ripple (XRP) alınır?

XRP'nin Fiyatı ve Beklentileri: WhiteBIT'te XRP Nasıl Alınır?

Dijital para birimlerinin popülaritesi her geçen gün artıyor. Kripto para dünyasına ucundan kıyısından girmeyen kimse kalmadı neredeyse. Pek çok kişi, kripto para alımı ve satımı sürecinden yararlanarak dijital varlıklardan nasıl para kazanılacağını daha şimdiden öğrendi.

Ripple'ın (XRP) ünü dijital varlıklar dünyasını da aştı. Hem yeni başlayanlar hem de profesyonel tüccarlar tarafından takdir ediliyor. Haydi bu projeyi neyin bu kadar ilgi çekici hale getirdiğine yakından bakalım!

Ripple (XRP) Nedir?

Ripple'ın (XRP) tarihi, Kanadalı programcı Ryan Fagger'ın o zamanlar sadece bir para transferi platformu olan Ripplepay'i kurduğu 2004 yılına kadar uzanıyor. Bitcoin'in gelişimi, 2011'de ağın adem-i merkeziyetçiliğe odaklanmasını sağladı. Sistemin ana avantajı hızıydı; işlemler ağ katılımcılarının mutabakatı ile onaylandığından Bitcoin ağındaki işlemlerden daha hızlıydı.

Aynı zamanda Chris Larsen ve Jed McCaleb, kripto para fikri çatısı altında bir araya gelen ekibe katıldı. 2012 yılında, ödeme işlevselliğini iyileştirmek ve bir kripto para birimi geliştirmekle uğraşan yeni bir OpenCoin şirketi (bundan sonra Ripple Labs olarak anılacaktır) kuruldu. 2013 yılında şirket, blok zinciri teknolojisi XRP Ledger'a dayanan XRP tokenini piyasaya sürdü. Daha yüksek hız, ölçeklenebilirlik ve daha düşük maliyet gibi avantajlarla SWIFT ve diğer dijital varlıklar gibi ödeme sistemlerine alternatif olarak tanıtıldı.

XRP yaratıcıları 100 milyar coini piyasaya sürdü. Bunların her biri de kendi içinde 1 milyon parçacığa ayrılmaktaydı. Sistemdeki her işlem 0,00001 XRP tutarında bir ücrete tabidir. Varlıkların sayısı daha sonra yakılarak azaltılır. Kripto paranın yaratıcılarının amacı, küresel ödeme sistemini geliştirmek ve XRP'yi itibari paraları transfer etmenin bir yolu olarak aktif olarak kullanmaktı.

Ripple Ne için Kullanılıyor? Beklentiler Neler? 

Kripto para birimlerine yatırım yapma zamanı geldiğinde, birçok kişi bunun için en iyi seçeneklerden biri olduğundan Ripple'ı (XRP) seçiyor. Şirketin ilk hedefine ulaştığını söyleyebiliriz; XRP artık büyük finans kurumları ve bankalar tarafından güveniliyor, böyle bir sonuca her kripto projesi ulaşmayı başaramadı.

XRP'nin yaratıcıları en başından beri bankacılık sektörüne odaklandılar ve hala aynı yönde ilerlemeye devam ediyorlar. Ripple (XRP), halihazırda National Bank of Abu Dhabi, National Bank of Kuwait, Royal Bank of Canada, UniCredit, vb. gibi büyük oyuncularla çalışıyor. Giderek daha fazla kuruluş, Ripple'ın (XRP) diğer kripto para birimlerine göre avantajlarını ve farklılıklarını anlıyor ve bunları sistemlerine entegre etmek için adımlar atıyor. Ripple, 3,84 dolar ile 2018'de Tüm Zamanların En Yüksek seviyesine erişti. Bugün bazı analistler, büyük yatırım fonlarından ve projenin yeni ortaklarından gelen destek sayesinde Ripple fiyatının yükselişe geçeceğine inanıyor.

WhiteBIT'te Nasıl Ripple Satın Alınır?

WhiteBIT kripto para borsasında birkaç farklı yöntemle Ripple (XRP) satın alabilirsiniz. Satın almadan önce şunları yapmalısınız:

  • En düşük komisyonlu kripto borsası WhiteBIT'e kaydolun;
  • KYC, yani kimlik doğrulamayı geçin;
  • Ripple satın almak için tercih ettiğiniz kripto veya fiat para birimini yatırın;

Bakiyenizdeki fonlarla Ripple (XRP) satın almak için aşağıdaki seçenekler bulunmaktadır:

Temel Ticaret bölümüne gidebilir ve XRP ile tercih ettiğiniz herhangi bir çifti seçebilirsiniz. Piyasa emrini seçin ve “XRP Satın Al” bölümünde Fiyat ve Tutarı belirtin. Emriniz hemen yerine getirilerek satın aldığınız Ripple tutarı bakiyenize geçecektir. Ayrıca Takas sayfasına gidebilir ve sahip olduğunuz para birimini hızlıca Ripple ile takas edebilirsiniz. Bölümün bir tarafında vermek istediğiniz varlığı, diğer tarafında XRP'yi seçin. Tutarı belirleyin ve "Takas" düğmesine tıklayın. 

Üçüncü seçenek, WhiteBIT ekosisteminin bir parçası olan Bitcoin Global adlı P2P platformunda Ripple karşılığı WhiteBIT Kodu satın almaktır. Burası, kullanıcıların doğrudan birbirlerinden kripto satın alabilecekleri bir pazar yeridir. WhiteBIT Kodu satın aldıktan sonra, bunu borsada etkinleştirdiğinizde fonlar bakiyenize yatırılacaktır. 

Kripto para piyasası birçok ilginç varlık sunuyor, ancak XRP haklı olarak hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar yatırımcılar tarafından değerlendiriliyor. Araştırmanızı yapın, tüm artıları ve eksileri tartın ve kripto portföyünüze eklemek için doğru varlığı seçin. Belki de Ripple sizin için en iyi kripto para alımı fırsatıdır. 

Marka bilinirliğinizi arttırmanın en hızlı yolu. Kullanıcılarınızla direk etkileşime geçin !