Kripto Para Haberleri

Yanlış gönderilen koinler hakkında Kanada’da kritik karar!

British Columbia Bağımsız Yüksek Mahkemesi, 12 Eylül tarihinde açılan davayı inceledi ve yargıç kararını verdi. Copytrack isimli kripto para borsası Şubat ayında ilk arzını başlattığı zaman Kanadalı Brian Wall, üyeler arasındaydı ve kendisine 530 CPY ödenmesi gerekirken, hesabına tam 530 Ethereum yüklendi. Copytrack, bu durumu yakın zamana kadar farketmezken hemen ardından Brian Wall, ise kripto para borsasındaki 530 Ethereum’u farklı kripto para borsalarına gönderdi ve 5 ayrı kripto para borsasına gönderilen ve o zamanın değeri 380 bin dolar olan Ethereum’lar bir süre sonra fark edilmesinin ardından Copytrack tarafından Wall’dan hemen geri istendi.

Kanadalı Brian Wall ise bu konuda kendisinin koinleri geri ödemeyecek olduğunu ve bunun kendi problemi sonucu olmadığını ve Copytrack tarafından yapılan bir hata sonucunda olduğunu ve kontrol edilmesi gerektiğini belirtti. Copytrack, daha sonra işin peşini bırakmadı ve Wall’a defalarca kendilerine koinleri geri ödemesi uyarısında bulunarak derhal koinlerin geri gönderilmesini istedi.

Yargıç: Ceza yok, Copytrack takip edip bulursa geri alsın

Copytrack tarafından mahkeme başvuruldu ve mahkeme 5 ayrı kripto para borsasına Brian tarafından gönderilen koinlerin ne olduğunu sordu.

koinler 5 ayrı farklı kripto para borsasına gönderilmiş ve bunları kimin nasıl gönderdiği konusunda bir bilgim yok. koinlerin bende olmadığını belirtmek isterim ve koinler konusunda gereken araştrmalar yapılabilir.

-brian wall-

Bu savunmanın ardından mahkeme yargıcı tarafından şöyle karar verildi;

Copytrack gerekli olan takibi yapmalı ve sonucunda eğer ethereum’lara ulaşabilir ise bunları geri almalı. wall ise burada suçlu bulunamaz, kripto paraların ispatlanması mümkün olmadığı için ceza vermiyoruz ve burada tüm sorumluluk ilk başında olduğu gibi Copytrack’a düşüyor.

-yargıç-

İfadelerini kullandı. Yargıç tarafından verilen bu karar ise gelecekte bu ve buna benzer durumlarda yatırımcıların koinleri kendilerinin gibi sahiplenemeyecek olduklarını gösterdi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu