Anasayfa Bitcoin Yanlışlıkla Ödenen 500.000 Dolarlık Bitcoin Fonları İade Edildi!

Yanlışlıkla Ödenen 500.000 Dolarlık Bitcoin Fonları İade Edildi!

Bitcoin

Paxos'un yanlışlıkla ödediği 500.000 dolarlık Bitcoin işlem ücretinin iade edildiği öğrenildi.

Yanlışlıkla Ödenen 500.000 Dolarlık Bitcoin Fonları İade Edildi!

Memepool'un yakın zamanda yayınladığı bir gönderi, Bitcoin (BTC) ağında şimdiye kadar gözlemlenen en yüksek tek işlem ücretini çevreleyen tartışmalara son noktayı koydu.

15 Eylül'de Mempool, 10 Eylül'de ödenmiş olan 19'dan fazla Bitcoin'in gerçek sahibine iade edildiğini teyit eden bir gönderi yayınladı. Yazıda, ayrıca bu önemli meblağın Paxos'a ait olduğu da teyit edildi.

Borsa, sadece 2.000 dolar değerindeki bir işlem için yanlışlıkla 500.000 doların üzerinde ödeme yaptı. Bu olay, başlangıçta kripto para topluluğunda heyecan yarattı çünkü 500.000 doları aşan bir Bitcoin işlem ücreti daha önce görülmemişti. 

Hatta bu muazzam ücretin PayPal tarafından yanlışlıkla gönderilmiş olabileceğine dair spekülasyonlar bile yapıldı.

Bu muazzam ücret, Bitcoin tarihindeki en yüksek işlem ücreti olarak yeni bir rekor kırdı. Bunun, 10 Eylül'de kaydedilen işlem ücretleri üzerinde gözle görülür bir etkisi oldu.

11 Eylül'de Bitcoin madencilik havuzu F2 Pool'dan Chun, hak sahibinin ortaya çıkması ihtimaline karşı ücretin üç gün boyunca tutulacağını bildirdi. Son gelişmelerle birlikte taahhütlerini yerine getirdikleri ve fonları Paxos'a iade ettikleri görülüyor.

Bitcoin Ücretlerinin Mevcut Durumu

Tarihi işlem ücreti olayına atfedilen 10 Eylül'de 1,2 milyon doların üzerine çıkmasının ardından Bitcoin işlem ücretlerinde önemli bir düşüş yaşandı.

Crypto Fees'ten alınan verilere göre, bu ücretler 11 Eylül'de yaklaşık 818.000 dolara düştü ve büyük ölçüde bu aralıkta kaldı. Bu yazının hazırlandığı sırada işlem ücreti 814.000 dolar civarındaydı.

Buna ek olarak, madenci gelirleri de ücret hatasının ardından ulaştığı seviyelerden düşüş gösterdi. Yazının hazırlandığı sırada madenci ücreti, yüzde 4,8'den yaklaşık yüzde 2,9'a düştü.

Yanlışlıkla Ödenen 500.000 Dolarlık Bitcoin Fonları İade Edildi!

BTC Fiyatı Nasıl Bir Seyir İzliyor?

BTC fiyatı, günlük zaman dilimi grafiğine bakıldığında yukarı yönlü ivmesini sürdürmüştür. Grafik, BTC'nin son birkaç gün içinde bir dizi ardışık yükseliş trendinden geçtiğini ve bu süre zarfında yüzde 5'in üzerinde bir kazanç elde ettiğini göstermektedir. Yazının hazırlandığı sırada BTC fiyatı, gözle görülür bir fiyat artışı ile yaklaşık 26.570 dolardan işlem görüyor. 

Yanlışlıkla Ödenen 500.000 Dolarlık Bitcoin Fonları İade Edildi!

Fiyattaki bu son artış, Bitcoin'in Göreceli Güç Endeksi (RSI) üzerinde kayda değer bir etki yarattı. RSI, şu anda nötr çizgide seyrediyor. Bu da piyasada nispeten zayıf bir yükseliş trendine işaret ediyor.

Kaynak: AMBCrypto

Yanlışlıkla Ödenen 500.000 Dolarlık Bitcoin Fonları İade Edildi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar