Anasayfa Analiz Yapay Zekâdan Cardano Tahmini: 2024'te Bu Fiyatta Olacak!

Yapay Zekâdan Cardano Tahmini: 2024'te Bu Fiyatta Olacak!

Analiz

Google Bard, Cardano için fiyat tahmininde bulundu. İşte yapay zekâya göre 2024 yılının başında ADA'nın fiyatı...

Yapay Zekâdan Cardano Tahmini: 2024'te Bu Fiyatta Olacak!

OpenAI tarafından ChatGPT'nin icadıyla tetiklenen yapay zekâya (AI) olan ilgi henüz azalmamışken, kripto para piyasasını ve Cardano (ADA) gibi varlıkları analiz edebildiğini zaten göstermiş olan Google Bard da dahil olmak üzere diğer büyük isimler de üretken AI metin tabanlı sohbet robotu alanına katıldı.

Gerçekten de, kripto para sektöründeki varlıkların çoğunun nihayet daha güçlü bir yükseliş rallisi yapmasıyla birlikte, Cardano (ADA) da bir istisna değil ve tüm grafiklerinde önemli artışlar kaydetti. Bunu akılda tutarak, 2024'ün başında bu varlığın olası fiyatına ilişkin görüşler için Bard'a danıştık:

Google Bard'ın Cardano (ADA) Fiyat Tahmini

Sohbet tabanlı AI aracı tarafından paylaşılan gözlemlere göre, 2024 yılının başında bu kripto para birimi için potansiyel bir fiyat aralığı 0,4242$ (Binance Research tahminine göre) ile 0,90$ (Cardano'nun bilgilendirici kanalı Cardano 360 tahminine göre) arasında değişebilir.

Google Bard, bu tahminlere ulaşmak için özellikle, 2024 yılında Cardano'nun (ADA) ortalama fiyatını 0,4242$ minimum ve 0,5344$ maksimum olmak üzere 0,4767$ olarak belirleyen kripto ticaret platformu Binance'in analiz platformu Binance Research'ün tahminleri de dahil olmak üzere uzmanların tahminlerine dayanmıştır.

Buna ek olarak "2024 yılında minimum 0,43$ ve maksimum 0,61$ olmak üzere ortalama 0,515$ fiyat öngören" kripto piyasası izleme web sitesi CoinMarketCap'i kullandı. Son olarak, Cardano 360 "2024 yılında minimum 0,55$ ve maksimum 0,90$ olmak üzere ortalama 0,70$ fiyat öngörmektedir."

Cardano (ADA) Fiyatında Etkili Olan Faktörler

Google Bard'ın vurguladığı gibi, bu kripto para biriminin 2024'ün başındaki fiyatı, "tarihi boyunca önemli dalgalanma, Eylül 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,10$'a ulaşma" dahil olmak üzere farklı faktörlere tabi olabilir, ancak bu noktadan sonra düşebilir ve mevcut fiyatından işlem görebilir. Bununla birlikte, eklendiği gibi:

Yapay Zekâdan Cardano Tahmini: 2024'te Bu Fiyatta Olacak!

Ayrıca, yapay zekâ aracı Cardano'nun (ADA) "uzun vadeli vizyonu ve projeye bağlılığıyla bilinen geniş ve aktif destekçi topluluğuna" atıfta bulundu ve bunun "özellikle piyasa belirsizliği dönemlerinde fiyat artışı için olumlu bir katalizör görevi görebileceğini" belirtti.

Son olarak Bard, Eylül 2022'deki Vasil hard fork'u ile başlayan Cardano (ADA) ağının geliştirme çabaları ve kurucu ortak Charles Hoskinson tarafından yönetilen Input-Output Global (IOG) ekibinin sürekli çalışmaları hakkında görüşlerini sundu:

Yapay Zekâdan Cardano Tahmini: 2024'te Bu Fiyatta Olacak!

Cardano (ADA) Fiyat Analizi

Şu anda Cardano (ADA) 0,4953$ fiyattan el değiştiriyor ve bu da son 24 saat içinde %13,07'lik güçlü bir artışa işaret ederek önceki yedi gündeki %29,30'luk kazanca ve 8 Aralık'taki son verilere göre aylık grafiğinde %39,84'lük bir ilerlemeye katkıda bulunuyor.

Yapay Zekâdan Cardano Tahmini: 2024'te Bu Fiyatta Olacak!

Genel olarak, bu dijital varlık, özellikle kripto uzmanı Ali Martinez'in "2018-2020 yörüngesini yansıttığını" ve "Aralık ayı sonunda 0,75$ 'a kadar potansiyel bir ralli" için hazırladığını belirttiği son hamleleri göz önüne alındığında, Google Bard tarafından paylaşılan yükseliş beklentilerini karşılama kapasitesine sahiptir.

Yapay Zekâdan Cardano Tahmini: 2024'te Bu Fiyatta Olacak!

Öte yandan, kripto piyasası genellikle şaşırtıcı dönüşler yapabilir (iyi ya da kötü), bu nedenle kişinin kendi araştırmasını yapması ve önemli miktarda para harcamadan önce böyle bir varlığa yatırım yapmanın riskini tartması önemlidir.

Kaynak: Finbold

Yapay Zekâdan Cardano Tahmini: 2024'te Bu Fiyatta Olacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Sanat ve Teknolojinin Eşsiz Birlikteliği: Render (RNDR) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Cardano Geliştiricileri: Kripto Dünyasında Önde Gelen Bir Ekip
Rehber Dilara Avcıoğlu