Anasayfa Sektörel Yasal Mücadele CZ'yi Etkilemedi! Net Servetindeki Artış Şaşırttı

Yasal Mücadele CZ'yi Etkilemedi! Net Servetindeki Artış Şaşırttı

Sektörel

Eski Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun net serveti, yasal zorluklara rağmen bu yıl 25 milyar dolar arttı.

Yasal Mücadele CZ'yi Etkilemedi! Net Servetindeki Artış Şaşırttı

Kripto para borsası Binance'in kurucusu ve eski CEO'su Changpeng Zhao, Bloomberg'in dünyanın en zengin bireyleri listesinde yer aldı. Yıl içinde söz konusu ismin net servetinde 25 milyar dolarlık bir artış yaşandı. Bu, geçtiğimiz günlerde bir dizi suçlamayı kabul ettiği, Amerika Birleşik Devletleri'nden ayrılamadığı ve gelecek yıl Şubat ayında cezasını çekmeyi beklediği bir dönemde gerçekleşti.

CZ'nin Net Serveti Önemli Bir Büyüme Kaydetti

Bloomberg'in Milyarderler Endeksi'ne göre; CZ, dünyanın en zengin 35'inci kişisi konumunda. CZ'nin net serveti, 37.2 milyar dolar. Bu servet, sadece 2023 yılı içinde 24.6 milyar dolar arttı.

Listenin başında, net serveti 94,9 milyar dolar artarak 232 milyar dolara ulaşan Elon Musk yer alıyor. Onu yakından takip eden Bernard Arnault, 179 milyar dolarlık net servetiyle ikinci sırayı alırken, Jeff Bezos 178 milyar dolarlık net servetiyle üçüncü sırada yer alıyor.

Bu, yakın zamanda CZ'nin kara para aklamayı önleme ihlallerden dolayı suçunu kabul ettiği bildirildikten sonra gerçekleşti. İtiraf, federal düzenleyiciler tarafından yıllarca süren bir soruşturmanın sonucu olarak geldi. Bunun, hukuk tarihindeki en büyük kurumsal anlaşmalardan birine yol açtığı ifade edildi. 

Yasal Mücadele CZ'yi Etkilemedi! Net Servetindeki Artış Şaşırttı

CZ, Binance'deki Operasyonel Görevlerinden Ayrıldı

Suçunu kabul etmesinin ardından CZ, Binance CEO'luğu ve Binance.US yönetim kurulu başkanlığı görevlerinden de istifa etti.

Bu karar, Binance'in ABD operasyonları üzerindeki doğrudan etkisini önemli ölçüde ortadan kaldırarak ilgisini tamamen ekonomik bir ilgiye indirgedi.

CZ, 23 Şubat 2024 tarihinde 18 ay hapis cezasına çarptırılacak. Buna rağmen şu anda 175 milyon dolarlık bir kefaletle serbest bırakılmış durumda.

CZ'nin hüküm giymeden önce Birleşik Arap Emirlikleri'ne dönme talebi yargıç tarafından reddedildi.

Kaynak: BeInCrypto

Yasal Mücadele CZ'yi Etkilemedi! Net Servetindeki Artış Şaşırttı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik