Yaşlı Nüfus Kripto Para Karşıtı

1 Dakikada Okunabilir


Yaşlı nüfus gençler kadar kripto paralara aşina değil ve kripto paralar hakkında maalesef gençler kadar bilgi sahibi değil. Buna bazı istisnaları göstererek karşı çıkanlar var. Devlet başkanları, finans spekülatörleri, banka sahibi yaşlıların kripto paralar konusunda gençlerden daha fazla bilgi sahibi olması bile mümkün olabilir. Biz dünya çapında yapılan araştırma sonuçlarına bakalım, bu istisnaları görmezden gelebiliriz.

Yapılan son dijital araştırmalar yine 50 yaş ve üzeri nüfusun kripto para birimlerine bakış açısında ciddi sorunlar olduğunu ve fiat para birimlerinin değişmesini istemediklerini gösteriyor.

Yapılan araştırmalar yine yaşlı nüfusu kripto paraları istememe ve kripto paraları kötüleme konusunda birinci neden olarak kripto para kullanabilecek kadar bilgi edinmeye zaman ayıramayacak oldukları ve kripto paraları öğrenemeyecek oldukları korkusu nedeniyle istemediklerini gösteriyor.

70 yıldır nakit para kullanan birisine kredi kartı kullanmasını istediğinizde bu kişi bunu nasıl reddedecek ise birçok yaşlı da kripto paraları istememekte kendince haklı. Yaşlı nüfusun kripto paraları istemese de kripto paraların gelişimini veya geleceğini ilgilendiren bir sorun değil. En önemli konu gençlerin kripto paraları ne kadar istedikleri?


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
282
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
282
Şaşkın
Lol Lol
403
Lol
Harika Harika
282
Harika
Korkunç Korkunç
242
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!