Bitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Yatırım danışmanları Bitcoin hakkında bilgi edinmek zorunda!

Yatırım danışmanları belki yatırım yapmayan insanlar için bilinmedik bir meslek grubu olabilir, ancak Türkiye’de ve dünyada yatırım danışmanlarının sayısı her geçen yıl daha fazla yükseliyor ve insanlar bu kişilerden yatırımlarını nasıl yönetmeleri ve nasıl yatırım yapmaları konusunda sorular yönelterek bilgi sahibi olmak istiyorlar. Milyonlarca dolar değerinde yatırımı olan bir kişi bu yatırımları kendisi yönetiyor olabilir ancak eğer bilgi sahibi değilse bu yatırımları kendisi yönetemeyebilir. Bitcoin yatırımlarının son yıllarda revaçta olması nedeniyle birçok yatırım danışmanın son dönemde kendilerine müşterileri tarafından sorulan kripto paralar hakkındaki soruları yanıtlamak ve bu yatırımları kripto para piyasasında değerlendirme imkanı bulabilmesi için araştırmalar yapmak zorunda kaldıklarını biliyoruz.

ABD başta olmak üzere tüm dünyanın her bölgesinde yatırım danışmanlarına gerek web üzerinden, gerek ise yüz yüze sorulan sorularda kripto para yatırımlarının iyi olup olmadığı, kripto para yatırımlarının kazanç getirip getirmeyecek olduğu gibi sorular soruluyor. Yatırım danışmanları eğer bu sorulara yanıt veremezler ise müşteri kaçacağı için birçok danışman bu konuda bilgi sahibi olmak zorunda kalıyor.

Yatırım danışmanlarının bilgi sahibi olması gerektiği tek konu Bitcoin veya altcoin değil. Blockchain konusunda da bazı yatırımcılar sorular sorabiliyor ve danışmanlar bu konudan gelebilecek sorulara da kendilerini donanımlı tutmak zorundalar. Bitcoin nedir? Sorusuna yanıt veremeyen bir yatırım danışmanı olur mu? Olmaz.

*Web verileri ve genel görüş.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu