Anasayfa Altcoin Yatırım Devi Açıkladı: Ethereum ETF Kârlarından Bağış Yapacak!

Yatırım Devi Açıkladı: Ethereum ETF Kârlarından Bağış Yapacak!

Altcoin

Yatırım yönetimi devi VanEck, Ethereum Strategy ETF'inden elde ettiği kârın bir bölümünü bağışlayacak.

Yatırım Devi Açıkladı: Ethereum ETF Kârlarından Bağış Yapacak!

Yatırım yönetimi devi VanEck, çığır açan bir hamleyle Ethereum Strategy ETF'inden elde ettiği kârın bir kısmını bağışlama niyetini açıkladı. Bu karar, 2 Ekim'de beklenen işlem lansmanından önce geldi ve kripto para topluluğunun Ethereum'un fiyatı üzerindeki potansiyel etkisi hakkında heyecan ve spekülasyonlarla uğuldamasına neden oldu.

VanEck'in Ethereum Topluluğuna Bağlılığı

VanEck'in Ethereum topluluğuna olan bağlılığı son duyurusunda açıkça görülüyor. Firma, Ethereum Strategy ETF'inden (EFUT) elde ettiği kârın yüzde 10'unu Protocol Guild'e bağışlama sözü verdi. Protocol Guild, Ethereum protokolüne katkıda bulunan 152 temel kişiden oluşan kayda değer bir kolektiftir. Bunlar, Ethereum'un gelişiminin ön saflarında yer alan ve ağın büyümesini, güvenliğini ve yenilikçiliğini sağlayan bireyler ve ekiplerdir.

Bu jestin önemi, taahhüdün süresi ile daha da artmaktadır. VanEck sadece bir kerelik bir bağış yapmıyor. Firma, tam 10 yıl boyunca destek sözü verdiler. Firma, içten bir açıklamayla Ethereum topluluğuna minnettarlığını dile getirdi: 

Ethereum Strategy ETF kârımızın yüzde 10'unu en az 10 yıl boyunca Protocol Guild'e bağışlamayı planlıyoruz. Ethereum'a katkıda bulunanlara, bu ortak altyapının yaklaşık 10 yıllık aralıksız inşası ve devam eden yönetimi için teşekkür ederiz.

Bu hamle, finansal bir destekten çok daha fazlasıdır. Bu, platformu bugünkü haline getirmek için yorulmaksızın çalışan Ethereum geliştiricilerine bir tanıma ve takdir selamıdır. Fonları Protocol Guild'e yönlendiren VanEck, Ethereum'un temel gelişiminin gelişmeye devam etmesini sağlayarak Ethereum ekosistemi için potansiyel olarak daha fazla yenilik, daha iyi güvenlik ve genel büyümeye yol açıyor.

Yatırım Devi Açıkladı: Ethereum ETF Kârlarından Bağış Yapacak!

Ethereum ETF'lerinin Yükselişi ve Bunun Piyasa için Anlamı

VanEck'in Ethereum Strategy ETF'i, sermaye kazancına odaklanarak tasarlanmıştır. Bunu Ether vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yaparak başarmaktadır. Firma, ETF fonunun 29 Eylül 2023 tarihinde yürürlüğe girdiğini doğruladı. Fakat fonun henüz alım satım için hazır hale getirilmediğini belirtmek gerekir.

Oyundaki tek oyuncu VanEck değil. Yatırım dünyasının bir diğer önemli kuruluşu olan Bitwise, Ethereum temalı ETF'lerinden ikisinin 2 Ekim'de işlem görmeye başlayacağını doğruladı. Ayrıca, finans dünyasında diğer yedi Ethereum Vadeli İşlem ETF başvurusunun onaylanmasına ilişkin beklenti giderek artıyor. Bu onayların 2 Ekim'de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından verilmesi bekleniyor.

Ethereum ETF'lerinin yükselişi, Ethereum'a değerli bir varlık olarak artan bir ilgi ve güven anlamına geliyor. VanEck ve Bitwise gibi büyük firmaların Ethereum temalı ETF'leri piyasaya sürmesiyle birlikte, Ethereum'un bir yatırım aracı olarak potansiyelinin finans dünyasının en üst düzeylerinde kabul gördüğü açıktır.

Yatırım Devi Açıkladı: Ethereum ETF Kârlarından Bağış Yapacak!

Bitcoin ETF Onayları için Bekleyiş Devam Ediyor

Ethereum topluluğu yaklaşan ETF lansmanlarını kutlarken, Bitcoin topluluğu bekleme taktiği uyguluyor. Birçok şirket, spot Bitcoin ETF'lerinin onaylanmasını hevesle bekliyor. Fakat, beklentileri SEC'den gelen gecikmelerle sekteye uğruyor.

Blackrock, Bitwise ve Invesco gibi önde gelen varlık yöneticileri, SEC tarafından başvuruları ertelenenler arasında yer alıyor. Bu durum Bitcoin topluluğunda bir belirsizlik hissine yol açıyor. Ethereum ETF'leri, ilgi ve onaylarda bir artış görürken aynı şey, Bitcoin ETF'leri için söylenemez.

Bu gecikmelerin nedenleri çeşitli ve karmaşık olmakla birlikte kripto para piyasasının sürekli gelişen doğasını vurgulamaktadır. Düzenleyiciler bu alandaki hızlı büyüme ve yeniliklerle boğuşurken, gecikmeler ve belirsizlikler yaşanmaktadır. Kripto paraların tanınması ve ETF'ler gibi anaakım finansal ürünlere entegre edilmesi ise sektör için parlak bir geleceğe işaret ediyor.

Yatırım Devi Açıkladı: Ethereum ETF Kârlarından Bağış Yapacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar