Anasayfa Bitcoin Yatırım Devi, İstifa Sonrası Bitcoin ETF Başvurusunu Güncelledi!

Yatırım Devi, İstifa Sonrası Bitcoin ETF Başvurusunu Güncelledi!

Bitcoin

Grayscale, Barry Silbert'ın istifasının ardından Bitcoin ETF başvurusunu güncelledi.

Yatırım Devi, İstifa Sonrası Bitcoin ETF Başvurusunu Güncelledi!

Bloomberg'den James Seyffart'ın Salı günü bildirdiğine göre; Grayscale, menkul kıymetler düzenleyicisine bir başka güncellenmiş S-3 başvurusu yaptı. Haber, Grayscale Investments'ın başkanı Barry Silbert'in görevinden istifa etmesinden saatler sonra geldi.

Grayscale, SEC'in Nakit Talimatını Kabul Etti

Başvuru, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fonunu bir Bitcoin ETF'ine dönüştürmek içindir. Seyffart, Grayscale'in SEC'in "yalnızca nakit emirleri" konusundaki talimatını kabul etmesi nedeniyle "diz çöktüğünü" bildirdi.

Başvuru, şu hususun altını çiziyor: "Tröst, yalnızca Bitcoin'leri aldıktan sonra Sepet oluştursa ve Sepetleri yalnızca Bitcoin dağıtarak kullansa da şu anda bir Yetkili Katılımcı sadece Nakit Emir gönderebilir."

Belgede, "Tröst, şu anda Nakit Emirleri kabul edebilmektedir" ifadesi yer aldı.

S-3 başvurusu, yeni hisseler ihraç etmek veya mevcut menkul kıymetleri farklı bir türe dönüştürmek için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan düzenleyici bir başvurudur.

Varlık yöneticisi, 2018 başvurusunu birden fazla kez güncelledi. Kasım ayında iki değişiklik önerdi; birincisi ücret toplama şeklini aylıktan günlük ücret yapısına değiştirdi. İkinci olarak, hisse oluşturma ve itfa etme sürecini basitleştirmek için varlıkların bir omnibus hesabında nasıl birleştirileceğini değiştirdi.

Grayscale, Ocak ayındaki son onay tarihi öncesinde stratejik güncellemeler yaparken ETF piyasasında BlackRock gibi büyük oyuncularla rekabete hazırlanıyor gibi görünüyor.

Yatırım Devi, İstifa Sonrası Bitcoin ETF Başvurusunu Güncelledi!

ETF'ler Yıkıcı Olacak

Bloomberg'in kıdemli analisti Eric Balchunas, düşük maliyetli yatırım seçenekleri sundukları için ETF'lerin yıkıcı olabileceğini dile getirdi. 

"ETF'lerin onaylanması halinde Bitcoin'in yok olabileceği" uyarısında bulunan bir kripto para borsası liderinin son yorumlarına atıfta bulunan Balchunas, bunu yüksek ücretli aktif yöneticiler ve koruma fonlarında görülene benzer bir korku tacirliği olarak değerlendiriyor.

Balchunas, kripto borsaları ile ETF piyasaları arasında kazançlar bakımından büyük bir tezat olduğunu vurguluyor. Analist, kripto borsalarının çok daha fazla kazandığını belirtiyor ve uygun maliyetli ETF'lerin piyasaya sürülmesinin birçok kripto borsasının mevcut kârlı modelini önemli ölçüde zorlayabileceğini öne sürüyor.

Kaynak: CoinGape

Yatırım Devi, İstifa Sonrası Bitcoin ETF Başvurusunu Güncelledi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar