Anasayfa Bitcoin Yatırım Devinden Bitcoin ETF Hamlesi: 10 Milyon Dolar Ayıracak!

Yatırım Devinden Bitcoin ETF Hamlesi: 10 Milyon Dolar Ayıracak!

Bitcoin

BlackRock, Bitcoin ETF için 10 milyon dolarlık tohum fonu tahsis etme planlarını açıkladı.

Yatırım Devinden Bitcoin ETF Hamlesi: 10 Milyon Dolar Ayıracak!

Bloomberg analistlerinden James Seyffart, BlackRock'ın spot Bitcoin ETF için güncellenmiş ve değiştirilmiş bir S-1 sunduğunu bildirdi. Bu güncelleme, BlackRock'ın Bitcoin ETF'lerinin onayı için düzenleyici ortama uyum sağlama konusunda devam eden çabalarını gösteriyor.

BlackRock ve Bitcoin ETF için Tohum Fonu

Yatırım Devinden Bitcoin ETF Hamlesi: 10 Milyon Dolar Ayıracak!

Bloomberg analisti James Seyffart'a göre; BlackRock, Hashdex ve Pando Asset ile birlikte revize edilmiş S-1 başvurularını sundu. Varlık yönetimi devi, 3 Ocak'ta spot Bitcoin ETF için 10 milyon dolarlık tohum fonu tahsis etme planlarının ana hatlarını çizdi. Bu fon enjeksiyonu hemen bir lansmanı garanti etmese de ETF'in yakın gelecekte piyasaya sürülme yolunda olabileceğini gösteriyor.

Bir finansal ürünün piyasaya sürülmeden önce tohumlanması, başvuru sahipleri arasında piyasaya sürülmeden önce duyulan güveni gösterir. BlackRock ile birlikte VancEck de ETF ürününe tohum fonu hazırlamak için çalışıyor.

Şu anda piyasa analistleri, spot Bitcoin ETF'lerinin 10 Ocak'a kadar onaylanmasını bekliyorlar. Fakat Bloomberg analisti Seyffart, onayın önümüzdeki haftaya kadar gelebileceğini öne sürdü.

Öte yandan, Bitcoin balina cüzdanları bu hafta başında birikime döndü. Zincir üstü veriler, Bitcoin balinalarının 20 Aralık 2023'te piyasaya yeniden girdiğini ve potansiyel olarak BTC fiyatının 44.000 dolar seviyesine ulaşmasında katalizör görevi gördüğünü gösteriyor. Veriler, 22 balina cüzdanının pozisyon başlattığını ve önceki iki hafta boyunca 100 BTC'nin üzerinde tutan Bitcoin cüzdanlarının sayısında gözlemlenen tutarlı düşüşe son verdiğini ortaya koyuyor.

Kurumlar Güçlü Bir Baskı Yapacak

Bitwise Asset Management gibi en iyi oyuncular Bitcoin ETF ürünlerinin tanıtımına çoktan başladılar. Reklamda "Dünyanın En İlginç Adamı" rolüyle tanınan aktör Jonathan Goldsmith yer alıyor. 

Popüler Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano, finans tarihindeki en kapsamlı pazarlama kampanyasını tetiklemek için Bitcoin spot ETF'in onaylanmasını bekliyor. Kurumların, özellikle Bitcoin'i hedef alan tanıtım çalışmalarına milyonlarca yatırım yapacağını öngörüyor.

Kaynak: CoinGape

Yatırım Devinden Bitcoin ETF Hamlesi: 10 Milyon Dolar Ayıracak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar