Anasayfa Sektörel Yatırım Devinden Ethereum Vadeli İşlem ETF'i için Yeni Başvuru!

Yatırım Devinden Ethereum Vadeli İşlem ETF'i için Yeni Başvuru!

Sektörel

Alınan bilgiye göre; Grayscale, Ethereum vadeli işlem ETF'i için yeni bir başvuruda bulundu.

Yatırım Devinden Ethereum Vadeli İşlem ETF'i için Yeni Başvuru!

Yeni bir gelişme olarak Grayscale Investments, Ethereum Vadeli İşlem Borsa Yatırım Fonu (ETF) oluşturmak için yeni bir başvuruda bulundu. Bu, şirketin böyle bir ETF için onay almaya yönelik ikinci girişimini işaret ediyor ve başarı olasılığını artırmayı amaçlayan farklı düzenleyici stratejilerle birlikte geliyor.

Bu stratejik hamle; başvuruyu, genellikle emtia ve Bitcoin ETF'lerini raporlamak için kullanılan düzenleyici çerçeveyle uyumlu hale getiriyor. İlginç olan, diğer beş şirketin de Ethereum Vadeli İşlem ETF başvuruları için bu düzenleyici yolu seçmiş olmasıdır.

Bu ikili uygulama stratejisinin ardındaki motivasyon biraz gizemini koruyor ancak bir yorum, onay şansını artırmayı amaçladığı yönünde.

Son gelişmeler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) bu başvuruları aktif olarak incelediğini ve onayların potansiyel olarak Ekim ayının başlarında geleceğini gösteriyor. Grayscale'in başvurusu, SEC'in şu anda değerlendirmekte olduğu altı başvurudan sadece biri.

Yatırım Devinden Ethereum Vadeli İşlem ETF'i için Yeni Başvuru!

Grayscale'in SEC Karşısındaki Zaferi Ne Anlama Geliyor?

Grayscale'in SEC'e karşı kazandığı son yasal zafer, ortaya çıkan hikâyeye ilginç bir katman ekliyor. Haziran 2022'de Grayscale Bitcoin Trust'ı (GBTC) bir Bitcoin spot ETF'sine dönüştürme başvurularının reddedilmesinin ardından Grayscale geri adım atmadı.

Ağustos 2023'te bir mahkeme, SEC'in Grayscale'in başvurusunu yeniden değerlendirmesi gerektiğine hükmederek daha gerekçeli bir karar alma sürecine duyulan ihtiyacı vurguladı. Olayların bu şekilde gelişmesi, şirketin Ethereum Vadeli İşlem ETF'i arayışında önemli bir rol oynayabilir.

Bloomberg Intelligence'da kıdemli bir dava analisti olan Elliott Z. Stein, Grayscale'in beklentileri hakkında iyimser bir görüş sunuyor. Stein; Grayscale'in, SEC'e karşı devam eden davasında galip gelme şansının yüzde 70 olduğuna inanıyor.

Stein, aynı zamanda SEC'in Grayscale'in ETF talebini onaylamak zorunda hissetmesini bekliyor. Bu durum, Ark Investment Management'ın ETF'ine ilişkin bekleyen kararla aynı zamana denk geldiği için özellikle önemlidir.

Yatırım Devinden Ethereum Vadeli İşlem ETF'i için Yeni Başvuru!

SEC'in İncelemesi, Kripto ETF'lerinin Önünde Bir Engel Oldu

Grayscale'in eylemleri ve SEC'in yanıtları mercek altındayken, kripto ETF uygulamalarının karşı karşıya olduğu artan incelemeyi kabul etmek çok önemlidir. SEC'in yasalara uyum konusundaki endişeleri, özellikle de Bitcoin spot piyasalarının parçalı ve düzenlenmemiş yapısı bu tartışmaların merkezinde yer alıyor.

Bu durum, kripto para ETF başvurusu yapanların düzenleyici standartları karşılamak için aşması gereken önemli engelleri vurgulamaktadır. Grayscale bu karmaşık düzenleyici ortamda gezinmeye devam ederken ve Ethereum Vadeli İşlem ETF başvurusunu ilerletirken, kripto para topluluğu da bu gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor.

Bir Ethereum Vadeli İşlem ETF'sinin potansiyel onayı, Ethereum vadeli işlemlerinde daha geniş ve daha erişilebilir yatırım fırsatlarının önünü açarak önemli bir kilometre taşını işaret edebilir ve nihayetinde kripto yatırım ortamını yeniden şekillendirebilir. Bitwise, Roundhill, ProShares Short ve VanEck, Ethereum ETF onaylarını arayan diğer şirketlerdir.

Kaynak: CoinGape

Yatırım Devinden Ethereum Vadeli İşlem ETF'i için Yeni Başvuru! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar