Anasayfa Sektörel Yatırım Devinden Flaş Hamle! GBTC Varlıklarını Satıp ETF Aldı

Yatırım Devinden Flaş Hamle! GBTC Varlıklarını Satıp ETF Aldı

Sektörel

Ark Invest, GBTC varlıklarının tamamını satıp ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) alımı yaptı.

Yatırım Devinden Flaş Hamle! GBTC Varlıklarını Satıp ETF Aldı

Ark Invest'in, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) varlıklarının tamamını elden çıkardığı bildirildi. Bu ayın başlarında varlık yönetimi şirketi, yaklaşık 45 milyon dolarlık GBTC hissesini ve 150 milyon doların üzerinde Coinbase hissesini tasfiye etti.

Bloomberg analisti Eric Balchunas; GBTC satışından elde edilen 100 milyon dolarlık önemli gelirin yarısının, Bitcoin vadeli işlemler ETF ürünü olan ProShares Bitcoin Strategy ETF'ini (BITO) satın almak için kullanıldığını açıkladı.

ARK Invest, Coinbase Hisselerini Elden Çıkarmaya Devam Ediyor

Yatırım Devinden Flaş Hamle! GBTC Varlıklarını Satıp ETF Aldı

Eş zamanlı olarak Ark Invest, ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) aracılığıyla 27,5 milyon dolar değerindeki 148.885 Coinbase hissesini sattı. Bu stratejik hamleler, spot Bitcoin ETF'in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından 10 Ocak 2024 tarihinden önce onaylanacağına dair piyasa spekülasyonunun yoğun olduğu bir zamanda geldi.

Daha geniş finansal piyasalar, potansiyel ETF onayına hazırlanırken sektör uzmanları, son tarihe kadar kripto hisselerinin performansını yakından izliyor. Ark Invest'in son dönemdeki portföy ayarlamaları, potansiyel bir piyasa değişimi karşısında kendisini olumlu bir şekilde konumlandırmak için proaktif bir önlem veya piyasa düzeltmelerine karşı bir koruma olarak görülebilir.

Bitcoin ETF Onayı Daha Fazla Kurumsal Fon Getirecek

Ark Invest'in kurucusu ve CEO'su Cathie Wood, düzenleyici yetkililerle yapılan cesaret verici tartışmalara ve olumlu etkileşimlere atıfta bulunarak SEC'in spot Bitcoin ETF'ini onaylaması konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Wood, spot ETF onayının Bitcoin'e yapılan kurumsal yatırımın artmasını tetikleyebileceğine inanıyor.

Bu stratejik manevraların ortasında Wood; Coinbase hisselerinin son satışının, daha geniş bir portföy ayarlama stratejisinin parçası olduğunu açıkladı. Ark Invest, varlıklarını yeniden kalibre etmeye devam ederken sektör gözlemcileri, kripto para yatırımlarının dinamik ortamındaki daha fazla gelişmeyi sabırsızlıkla bekliyor.​

Kaynak: Cryptonews

Yatırım Devinden Flaş Hamle! GBTC Varlıklarını Satıp ETF Aldı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar