Altcoin Haberleri

Yatırım yapacaklar kaçırmasın! 2021 yılı için en başarılı Dogecoin fiyat tahmini

ABONE OL:

2020 yılı kripto para birimleri için iyi geçti. Geleneksel ekonominin geri kalanı dip seviyelerine gerilerken çoğu kripto paranın fiyatları yükseldi veya bazı kripto paralar fiyat seviyelerini korudu. Ancak 2021 oldukça umut verici görünüyor. İlk iki ayda Dogecoin ve Bitcoin gibi kripto para birimlerinin fiyatı keskin bir yükseliş gördü.

Dogecoin durdurulamıyor

Son aylarda Dogecoin, diğer kripto para birimleri gibi yüksek fiyat oynaklığı yaşadı. DOGE 2021’in başından beri güncel seviyelerden toplamda %972 oranında değer kazandı. Temmuz 2020’de 0,002286 dolardan işlem gören DOGE şu anda dolardan işlem görüyor. Buna ek olarak Dogecoin’in bu yükseliş hareketi keskin bir şekilde başladı ve fiyat 2 Ocak’ta 0,005405 dolardan 0,011427 dolara yani 2 katına çıktı.

Dogecoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviye rekorunu kırdı

 data-lazy-srcset=

8 Şubat 2021’de Dogecoin 0,075000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Bu yükseliş hareketi DOGE’un piyasa değerini 10,7 milyar dolara çıkardı. Dogecoin şu anda küçük bir geri çekilme yapıyor ancak altcoin çok kolay bir şekilde bu düşüşü tam tersine çevirebilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin ve Dogecoin için 2022 Yılı Tahmini

Şu anda, fiyat Ocak 2021’de ulaşılan bir önceki en yüksek seviye olan 0.051793 doların civarında seyrediyor. Fiyat bu seviyeyi tekrardan test edebilir. DOGE şu anda düşüş trendindeyken, beklemek ve fiyatın bu seviyelerde nasıl davranış sergilediğini görmek mantıklı olacaktır.

2021’de Dogecoin fiyatı

Ne yazık ki Dogecoin’in 2021 fiyatı hareketini kesin olarak öngöremiyoruz. Ne kadar bir şaka olarak, daha doğrusu şüpheli kripto paraları hicivlemek için başlatılan DOGE’un son zamanlarda boğa hareketi yapması bir şaka değil. Dogecoin şu anda piyasa değeri bakımında küresel olarak 15. sırada yer almaktadır. Ayrıca 2013’te 0.000232 dolardan işlem gören altcoinin şu anki 0.05 dolar civarına yaptığı yükseliş toplamda %21000’lik bir artışı temsil ediyor.

 data-lazy-srcset=

Son zamanlarda ünlülülerin ve başarılı iş adamlarının Dogecoin’i desteklemesi kripto para biriminin şakasına gerçeklik kattı. Son aylarda Elon Musk neredeyse her hafta Dogecoin hakkında tweet attı, bu tweetler Dogecoin’de rallileri tetikledi. Elon Musk’a ek olarak Gene Simmons kısa süre önce DOGE sahibi olduğunu açıklarken ünlü rapçi Snoop Dog, Snoop Doge adlı değiştirilmiş bir albüm yayınladı. Ünlüler bu dogecoin sevdasına devam ederse fiyat artmaya devam edecektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  SimKart Takasıyla 5 Milyon Dolar Çaldı

Teknik analiz

Grafiklerdeki Dogecoin fiyat hareketi yeşil mumlar ve değişen bir piyasanın karışımıdır. Şubat ortalarında Dogecoin grafiği azalan bir üçgen oluşturdu ve bunun ardından kripto para birimi istikrarlı bir trend izledi. DOGE fiyatı direnci kırarsa, fiyat keksin bir şekilde yükselebilir. Yine de aşağı yönde bir kırılma DOGE2u 0,045 dolarlık desteğine çekebilir.

Temel analiz

Dogecoin fiyatının 2025 yılına kadar yükselişe geçmesi bekleniyor. Tipik düşüşler ve yükselişler mevcut olsa da grafikler 0.12 dolar seviyeyi işaret ediyor. Temel analizin en umut verici yönlerinden biri Dogecoin’in ünlüler arasında artan popülaritesidir.

 data-lazy-srcset=

Dogecoini etkileyecek en büyük temel etmen hükumetlerden gelecek kripto para birimi düzenlemeleridir. Örneğin dünyanın en büyük 2. Bitcoin piyasası olan Nijerya kısa süre önce kripto para birimlerinin kullanımını yasakladı. Hindistan hükumeti ise şu anda kripto para birimlerini yasaklamayı düşünüyor.

Örneğin şimdiye Elon Musk’ın tweetleri Dogecoin fiyatını önemli ölçüde etkiledi. Dogecoin paylaşımlarının yanı sıra Elon Musk kendisini Dogecoin’in resmi olmayan CEO’su olarak bile ilan etti. Benzer şekilde bir Gene Simmons Dogecoin satın aldığını söyledi. Ama hepsi bu kadar değil. Rapçi Lil Yachty, servetinin önemli bir kısmını Dogecoin’e yatıracağını iddia etti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Dogecoin Fiyatı Yükselmeye Devam Ediyor! Dogecoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dogecoin ve diğer tüm kripto paraların işine yarayacak bir etmen ise; JPMorgan, Citi ve Goldman Sachs gibi finans devlerinin kripto para gözetim servisleri yapmayı düşünmesidir. Bu şirketlere ek olarak ödemeler devi MasterCard ilerleyen zamanlar kripto para ödemelerine destek ekleyeceğini söyledi. Ve tabi Visa da benzer planlara sahip olduğunu söyledi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu