Kripto Para Haberleri

Yatırım Zamanı: Bugün En İyi Fiyata Sahip Kripto Para Birimleri

Kripto para birimleri, Çin’in yasağı nedeniyle keskin bir düşüş yaşadıktan sonra toparlanıyor. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Çin’in yasağı ve Elon Musk’ın tweetleri nedeniyle tetiklenen piyasa oynaklığının etkilerinden toparlandı. Bitcoin bugün 36.442 dolara kadar düşmesine rağmen 26 Mayıs’ta yaklaşık 40.000 dolara ulaştı. Diğer en iyi kripto para birimi fiyatları da bu toparlanmadan etkilendi, altcoinler yavaş ve istikrarlı bir şekilde yükseliyor.

Küresel olarak kripto para piyasasının değeri 1.71 trilyon dolardadır. Üstelik pazar hacmi son birkaç günde %14 arttı. Bugün satın alınabilecek en iyi kripto para birimlerine bakalım:

Bitcoin

Bitcoin

Bitcoin (BTC), herhangi bir ülkenin ulusal bankası veya hükûmeti tarafından desteklenmeyen bir iş kanıtı çalışma mekanizmasına sahip, dağınık defter (blok zinciri) tabanlı dünyanın ilk kripto para birimidir. Bitcoin’in en yüksek piyasa değerine sahip kripto para birimidir ve şu anda 36.900 dolar civarından işlem görüyor.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

Ethereum

Ethereum

Ether (ETH), Ethereum platformuna güç veren kripto para birimidir. Ethereum, Vitalik Buterin tarafından yapılan ve akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların (dApps) herhangi bir kesinti, dolandırıcılık, kontrol veya üçüncü bir tarafın müdahalesi olmadan barındırılmasını ve çalıştırılmasını sağlayan merkezi olmayan bir yazılım platformudur. Şu anki Ethereum fiyatı 2.563 dolardır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Merkezi Olmayan Finans (DeFi) Hızla Büyümeye Devam Ediyor

İlgili İçerik: Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Binance Coin

Binance Coin

Binance Coin (BNB), Binance kripto para borsasında ücret ödemek için kullanılan bir kripto para birimidir. Borsada, BNB ile ücretler ödendiğinde kullanıcılar indirim alırlar. Binance, hızlı işlem hızı ve saniyede 1,4 milyon işlem gerçekleştirme kapasitesiyle bilinen bir kripto para borsasıdır. Güncel Binance Coin fiyatı 338 dolardır.

İlgili İçerik: Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Cardano

Cardano

 

Cardano (ADA), merkezi olmayan bir kamu blok zinciri ve tamamen açık kaynaklı bir kripto para projesidir. Cardano, ilginç çözümleri aracılığıyla güvenli ve ölçeklenebilir bir tarzda önemli değerdeki karmaşık programlanabilir transferlere izin vermeye çalışan bir akıllı sözleşme platformunu teşvik ediyor. Bugünkü Cardano fiyatı 1,56 dolar civarındadır. Cardano şu anda satın alınabilecek en ucuz kripto paralardan biridir.

İlgili İçerik: Cardano (ADA) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Dogecoin

Dogecoin

Dogecoin (DOGE), tanınmış “Doge” internet şakası ve logosundaki Shiba Inu’nun ışığında, Aralık 2013’te Litecoin’den ayrılan bir kripto para birimidir. 2021’de satın alınabilecek en iyi kripto para birimi olarak görülüyor. Reddit ve Twitter’da içeriklerin oluşturulmasını veya paylaşılmasını ödüllendirmek için temelde bir bahşiş mekanizması olarak kullanılıyor. Bugünkü canlı Dogecoin fiyatı, 0.3221 dolardır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Çinli madencilik devi rekora koşuyor

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Ripple

Ripple

Ripple (XRP), dünyanın her yerine para göndermek için kusursuz bir deneyim sağlamak üzere ücretsiz bir gerçek zamanlı brüt geri ödeme çerçevesi olan RippleNet aracılığıyla alışılmış finansal temelleri, ödeme tedarikçilerini, gelişmiş dijital varlık borsalarını ve şirketleri birbirine bağlar. Ölçeklenebilir, güvenli ve çeşitli ağlarla birlikte çalışan en ilerici blockchain teknolojisine dayanmaktadır. Yavaş yavaş en çok sevilen kripto para birimlerinden biri haline geliyor. Bugünkü canlı XRP fiyatı 0.90 dolardır.

İlgili İçerik: Ripple (XRP) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Polkadot

Polkadot

Polkadot, blockchain ağlarının birlikte çalışmasını sağlayan bir protokoldür. Polkadot, Web3 Vakfı tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir projedir. Polkadot koini, üç özel ihtiyaca hizmet eder: ağ üzerinde yönetim, bağ kurma ve staking. Bugünkü canlı Polkadot fiyatı 23.5 dolardır. Polkadot kesinlikle 2021’de satın alınacak en iyi kripto paralardan biridir.

İlgili İçerik: Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu