Kripto Para Haberleri

Yatırımcılar, Kapsamlı Bir Kripto Para Birimi Yasağı Konusunda Endişeli

ABONE OL:

ABD merkezli kişisel finans firması Nerdwallet, çevrimiçi alış veriş ve para aktarımının dijital varlıklar aracılığı ile mümkün ve hatta hem daha hızlı hem de daha güvenilir olduğunu ifade ederken bu işlemlerin birçok ülkede yasal olmadığını da ifade etti. Hükümetlerin dijital varlık piyasasına dair hamle yapmalarının en önemli nedenlerinden bir tanesi de budur.

Bazı hükümetler yasal çerçeveler çerisinde iyileştirme sürecine gitmeyi planlıyor fakat bazı ülkelerde yaklaşım bir hayli olumsuz ve hata tamamen yasaklamayı düşünen ülkeler bile var.

Suç Örgütlerine Para Aktarımı

 data-lazy-srcset=

Yasallık sorununun yanı sıra suç örgütleri ve çetelere aktarılan paraların dijital cüzdan aracılığı ile çok daha kolay hale geldiğini ve bunun takibinin de tam aksine zorlaştığını ifade ediyorlar. Hal böyle olunca yasaklamalar ve yaptırımların gücü de artıyor. Yatırımcılar ise bu durumdan tedirgin çünkü onların tek bir amacı var ve varlıklarını katlamak ve bir yatırım planı tasarlamak. Bunun dışında farklı bir amaçları olmadığını dile getiren yatırımcılar, tamamen yasaklamak yerine bazı iyileştirmelerin daha doğru ve daha sağlıklı bir adım olacağını düşünüyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ABD Hazine Bakanlığı: Cleaver'a katılıyoruz, Libra soruşturulmalı

Tabi bir de vergi sorunu var ve dilerseniz bu konuya da yine detaylı bir şekilde değinelim ve sürecin nasıl ilerlediğine de yine hep birlikte göz atalım.

Vergi Problemi Devam Ediyor

 data-lazy-srcset=

Dijital varlık ve borsalar ile ilgili en önemli sorunlardan bir tanesi de vergi sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Dijital varlıklardan vergi alınmalı mı? Yatırımcıların büyük bir kısmı bu soruya hayır yanıtını verirken, eğer bir düzenleme yapılacak ve bu iyileştirme yönünde olacaksa vergi vermeye hazır olduklarını ifade ediyorlar.

Aslında yaptırımlar da bu doğrultuda olacak ve dijital varlık piyasası bir nebze olsun resmiyet kazanacaktır. Böylesi çok daha sağlıklı ve yatırımcılar için de iyi olabileceğini düşünüyoruz. An itibarıyla birçok ülke de bu konuda adımlar atmaya devam ediyor ve vergi konusu çözümlendiğinde inanıyoruz ki dijital varlıklar daha güvenilir bir seviyeye taşınacak ve daha fazla insan tarafından tercih edilecektir. 

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu