Anasayfa Bitcoin Yatırımcılar Şaşırıp Kaldı: Bitcoin, Binance'de Aniden Düştü!

Yatırımcılar Şaşırıp Kaldı: Bitcoin, Binance'de Aniden Düştü!

Bitcoin

Bitcoin (BTC) fiyatının Binance'de 2.700 dolara kadar düşmesi üzerine yatırımcılar neye uğradığı şaşırdı.

Yatırımcılar Şaşırıp Kaldı: Bitcoin, Binance'de Aniden Düştü!

Piyasa değeri göre birinci sırada yer alan Bitcoin'in fiyatı, düşük zaman dilimlerinde bazı kazanımlar elde ediyor. Fakat kripto para borsası Binance'deki traderlar, BTC fiyatının aniden 2.700 dolara kadar düşmesiyle şaşırdılar.

Bitcoin fiyatı, yazının hazırlandığı sırada haftalardır ilk kez 27.000 doların üzerinde işlem görüyor. Bitcoin fiyatı son 24 saat ve yedi günde yüzde 2 kâr kaydederken, Ethereum (ETH) fiyatı yeni başlayan yükseliş momentumuna öncülük ediyor. Colin Wu'ya göre; Bitcoin fiyatı, Binance borsasında mevcut seviyelerinden 2.700 dolara kadar düştü. 

Binance CEO'sundan Peş Peşe Paylaşımlar Geldi

Olay, kripto para borsasının sürekli vadeli işlem platformunda UTC+8 saatiyle 16:17'de kaydedildi. Bunun üzerine Binance CEO'su Changpeng Zhao; olayın, vadeli işlemlerde yaşanan bir grafik görüntülenme sorunundan kaynaklandığını dile getirdi. Kullanıcı arayüzünde toplanan grafiklerde sorun yaşandığını kaydeden Zhao, bu durumun alım satım işlemlerini etkilemeyeceğini duyurdu. 

Zhao, daha sonra yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Temel neden belirlendi. Bazı yeni kodlar buna neden oldu. Verilerin geri döndürülmesi ve düzeltilmesi gerekiyor. Mühendisler, düzeltme için tahmini varış süresinin 1 saat olduğunu söylüyor. Yani, 2 saat kadar bekleyin.

Binance CEO'su son olarak da şu paylaşımı yaptı:

Düzeltildi. Sabrınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

Yatırımcılar Şaşırıp Kaldı: Bitcoin, Binance'de Aniden Düştü!

Bitcoin Fiyat Analizi

Öte yandan, Bitcoin fiyatı 27.000 dolar civarında istikrar kazanıyor gibi görünüyor. Bitcoin fiyatı, potansiyel olarak bu seviyeyi destek olarak çevirebilir ve yükselişin devam etmesine izin verebilir. 

Bir kripto para analisti, Bitcoin'in 20 günlük hareketli ortalamanın ve 21 günlük üstel hareketli ortalamanın altında kaldığını iddia ediyor. Kripto para birimi bu bölgeyi geri alabilirse boğaların 30.000 doların üzerine çıkma şansı olabilir. 

Kaynak: NewsBTC

Yatırımcılar Şaşırıp Kaldı: Bitcoin, Binance'de Aniden Düştü! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar