”yatırımcıların sadece yüzde 12’si uzun vadeli düşünüyor”

1 Dakikada Okunabilir


Yakın tarihli bir sonuç raporuna göre kripto para yatırımcılarının 2018 yılı için yapılan araştırmalarda sadece %12’si kadarı uzun vadeli olarak planlamalarının bulunduğunu ve uzun vadeli olarak yatırımlarını tutabilecek olduklarını açıkladı.

HBUS tarafından yapılan araştırmada, kripto para birimlerinin mevcut durumundan esinlenilerek 2018 yılında kripto para birimi sahibi olan yatırımcıların yüzde kaç oranında uzun vadeli yatırımcı oldukları değerlendirildi. Kripto para yatırımcılarının büyük bölümü uzun vadeli yatırımcı olmadıklarını HBUS araştırmacılarına açıkladı. Araştırmalar kripto paralara olan uzun vadeli yatırım güveninin düşük olduğunu ve henüz yeterince insan tarafından sektörel olarak bir ilgi gösterilmediğini ortaya çıkarttı.

HBUS yatırım yapanların %19.58’inin her yıl 6.000 dolar kripto para yatırımına özel olarak para ayırabilecek 99.000 dolar ve geliri olan yatırımcılar olduklarını açıkladı.

Henüz kripto para birimlerine olan güven sürekli aşağı doğru giderken, bunun arkasında sürekli yaşanan kripto para fiyatlarının değişimi var. Bu nedenle insanlar kripto para birimlerinin yükselmesini beklediklerinde tam tersine düşüş olması sebebi ile büyük oranda kripto para yatırımlarını uzun süre boyunca tutmaktan çekiniyorlar. Bu nedenle ise yatırımcılar uzun vadeli bir plan yapmak yerine kısa ve orta vadeli olarak sürekli alım ve satımın içerisinde olduğu bir plan ile hareket edebiliyor. Yatırımcıların bu durumu kripto para camiasına da büyük oranda fiyat dengesizliği yaratmada efektif bir katkıda bulunurken, kendisini riske atmayan yatırımcılar piyasayı değil, haklı olarak kendi yatırımlarını düşünmek zorunda kalıyorlar.


error: Kopyalama Engellendi!