Kripto Para Haberleri

Yatırımcılarını Zengin Yapması Beklenen 6 Kripto Para Birimi

Satoshi Nakamoto, dijital para dünyasının ilk adımı olan Bitcoin’i on yıldan daha uzun bir süre önce yarattı. Bitcoin ilk kripto para iken daha sonra taklitler ve farklı konsepte sahip kripto paralar çıktı. Bugün piyasada 7.000’den fazla kripto para birimi var. Yatırımcıların yatırım yapacak en iyi kripto para biriminin hangisi olduğu konusunda ise haklı olarak kafalarının karışması normaldir. Sonuçta yatırım yapılabilecek çok çeşitli kripto para var. Büyük kripto para birimlerinden yükselen ve gelecek vaat eden kripto para birimlerine kadar, 2021’de sizi zengin etmesi beklenen en iyi 6 kripto para birimi aşağıdaki gibidir:

İşte yatırımcılarını zengin yapması beklenen 6 kripto para birimi:

Bitcoin

Bitcoin

Toplamda çıkarılabilecek yalnızca 21 milyon adet Bitcoin var. Bitcoin madencileri tüm Bitcoinleri çıkardığında dünyada Bitcoin çıkarımı duracak. Şu anda yaklaşık 18,5 milyon Bitcoin çıkarıldı; yani henüz dolaşıma girmemiş olan 3 milyondan daha az Bitcoin var.

Her Bitcoin 100 milyon Satoshi’ye eşittir, bu da Satoshi’yi şu anda blok zincirinde kayıtlı en küçük Bitcoin birimi yapar. Satoshi’yi Bitcoin’in “sent” parçası olarak düşünebilirsiniz.

Dolar döngüsü zayıflamaya devam ederken ve ABD hem salgının hem de onlarca yıllık kötü yönetimin ciddi sonuçlarıyla karşı karşıya kaldığında, 1 Satoshi’nin 1 sente eşit veya hatta daha büyük fiyata geldiğini görmek mümkün değildir. Böyle bir şeyin olması için 1 BTC’nin 1 milyon dolara gelmesi veya daha fazla bir fiyata sahip olması gerektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Çin, Kripto Para Sahipliği Konusunda Daha Fazla Yasal Koruma İstiyor

Shiba Inu

Shiba Inu

CoinMarketCap’e göre şaka odaklı bir kripto para olarak da bilinen SHIB hızlı bir şekilde piyasa değeri açısından en büyük ilk 30 kripto para biriminin arasına girdi. Dogecoin katili olarak adlandırılan SHIB, kendiliğinden merkezi olmayan bir topluluk oluşturmak için bir deney olarak başlayan bir ERC-20 tokenidir. Tokenlerin adil bir şekilde dağıtılmasını sağlamak amacıyla Shiba Inu kurucuları Uniswap’teki toplam SHIB arzının %50’sini yaktı, geri kalan %50’yi Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin’in cüzdanına göndererek bir bakıma komik bir yakma işlemi ile dolaşımdan kaldırdı. SHIB, Shiba Inu projesinin kendi merkezi olmayan borsası olan ShibaSwap’de listelenen ve teşvik edilen ilk kripto para tokenidir.

ELONGATE

ELONGATE

ELONGATE, Elon Musk’un Watergate Skandalı’na atıfta bulunan tweetinin bir parodisi olarak başlayan bir kripto para projesidir.

O zamandan beri, hayırsever bağışların çehresini değiştirmek için şakaların ve internet kültürünün gücünü ve sermayesini kullanmaya başladı. Şu anda ELONGATE, 400.000’den fazla sahibi olan aktif bir topluluğa dönüştü. İlk çıktığı ayda ELONGATE hayır işleri için 1 milyon doların üzerinde para topladı.

Dogecoin

Dogecoin

Dogecoin Portland, Oregon’dan IBM yazılım mühendisi Billy Markus ve Bitcoin’den daha geniş bir demografiye ulaşabilecek eşler arası bir dijital para birimi oluşturmak için yola çıkan Adobe yazılım mühendisi Jackson Palmer tarafından yaratıldı. Ayrıca kurucular Dogecoin’i diğer kripto paraların tartışmalı geçmişinden uzaklaştırmak istedi. Dogecoin resmi olarak 6 Aralık 2013’te piyasaya sürüldü ve ilk 30 gün içinde Dogecoin.com’a bir milyondan fazla ziyaretçi geldi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum hard fork öncesi ''stok'' yapan yatırımcılar sayesinde değer kazanabilir

Dogecoin, birçok kullanıcısı olan bir altcoin’dir. Dogecoin ana akım ticari uygulamalarının, sosyal medya kullanıcılarının ilginç veya kayda değer içerik sağladıkları için başkalarına bahşiş verdikleri bir internet sistemine dönmüştür.

DOGE karşılığında fiziksel ve somut ürünlerin ticareti, kullanıcıların sık sık Dogecoin ile ilgili bilgileri paylaştıkları Reddit ve Twitter gibi çevrimiçi topluluklarda gerçekleşir.

Ethereum

Ethereum

Ethereum 2015 yılında Vitarik Buterin, Charles Hoskinson ve Gavin Wood tarafından piyasaya sürülen ve yazılım geliştiricilerin Ethereum ağının üzerinde kolayca programlar yazmasını sağlayan bir kripto paradır. Bu uygulamalara dApp’ler ve bu uygulamaları çalıştıran sisteme de akıllı sözleşmeler denir.

Ethereum, merkezi olmayan bir varlık olduğu için Bitcoin’e benzer, yani hiçbir taraf ETH’yi kontrol etmez ve işlemleri değişmeden kaydeden blockchain olarak bilinen dağıtılmış defter teknolojisini kullanır. Blockchain ağı, bir dijital madencilik topluluğu tarafından desteklenmektedir.

Madenciler, Bitcoin ve Ether gibi blok zincirlerinde kayıt tutuculardır ve çabaları için kripto paralarla ödüllendirilirler.

Bitcoin’in ana satış noktası, bir değer deposu ve bu açından bir para birimi olma iddiası olmuştur, ancak Ethereum’un ağı birçok kişi tarafından bir dizi uygulamanın oluşturulabileceği güçlü, açık kaynaklı, merkezi olmayan bir sistem olarak görülüyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 9,100 Doların Üstüne Çıktı

GBITS

GBITS yönetim tokenleri, sahiplerine temel protokolle ilgili kararlara katılma gücü verir, yönetim tokenlerine sahip kişiler sahiplere, tipik olarak bir oylama süreci yoluyla işlemsel ve politika açısından katılma imkânı sunar. Ancak genel etki sahip olunan yüzdeye göre önemli ölçüde değişebilir.

Blok zinciri yönetimi tipik olarak kod tabanının kendisiyle ilgili kararları ifade eder, örneğin Bitcoin’in daha büyük blokları kabul edip etmeyeceği veya SegWit uygulayıp uygulamayacağı gibidir, ancak aynı zamanda ana platformun nasıl yönetildiği ve pazarlandığı konusunda etkiyi de içerecek şekilde genişletilmiştir.

Bitcoin ve Ethereum ile, bu tür işlevleri yerine getiren kuruluşların (Bitcoin Vakfı ve Ethereum Vakfı) BTC veya ETH sahipleriyle resmi bir ilişkisi yoktur. QTUM gibi en güncel yönetim mekanizmaları, bu tür varlıklar ve token sahipleri arasındaki ilişkiyi resmileştirmeye çalıştı.

GBITS, 16 kriptosu, bir NFT Galerisi (Haziran 2021), kripto para borsası, aracılık kurumu, blockchain kodlama merkezi ve çeşitli bilişim teknolojileri geliştirme programları vardır. Gelirler, geliştirme öğeleri finanse edildikten sonra GBITS sahiplerine geri gönderilir. GBITS bir yönetim tokenidir, 1 GBITS sahibi token başına 1 oy kazanır.

GBITS’in sınırlı arzı sadece 5 milyon adettir, bu açından GBITS konsepti ilerleyen zamanlarda Berkshire Hathaway veya 42Coin gibi ticaret yapacaktır.

İlgili İçerik: 2021 Yılında Yatırım Yapılabilecek En İyi 10 Kripto Para Birimi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu