Coin Rehberi

Yearn Finance COIN (YFI) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para piyasalarını takip edenlerin, son dönemde en çok merak duyduğu altcoinlerden biri de Yearn Finance COIN olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımız içerisinde sizlere Yearn Finance COIN hakkında detaylı bilgilere ve çıkan haberlere yer verdik…

Yearn Finance COIN (YFI) Nedir?

Yearn Finance COIN ya da bilinen kısaltmasıyla YFI, Ethereum platformu içerisinde işlem gören bir altcoindir. DeFi olarak da bilinen merkezsiz finans, son dönemde büyük ilgi görüyor. YFI da bir nevi DeFi projesi olmasından dolayı popüler bir hal alıyor.

Yearn Finance COIN (YFI) Nedir? Nasıl Alınır?

Piyasaya giriş yapmasıyla beraber büyük bir yükseliş yaşasa da geliştiricisi Andre Cronje’nin asıl hedefi bu değildi. Cronje, finansal değeri 0 olan ve arzı 0 olan değersiz bir token oluşturmak istediğin belirtiyordu.

Yearn Finance COIN (YFI) Ne İşe Yarar?

Yearn Finance COIN, ortaya çıkarılış amacında olduğu gibi türlü oylamalarda kullanılmaya yönelik çıkarılmış bir kripto paradır. Diğer kripto para türlerinin aksine kullanma amacıyla çıkarılan bir coin olmadığı açıkça belirtiliyor. Yearn Finance, kullanıcılarına DeFi ağını daha aktif kullanabilme imkanı tanıyor.

Yearn Finance COIN (YFI) Nereden Alınır?

YFI, ticaret hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden veya Cointral borsasından alınabilir.

Yearn Finance COIN (YFI) Nasıl Alınır?

YFI’ın Binance üzerinden alınabileceğinden söz etmiştik. Şimdi nasıl alınabileceğini inceleyelim:

  • Öncelikle Binance borsasında bir üyeliğimizin olması gerekiyor.
  • Üyeliğimiz ile giriş yaptıktan sonra, üstteki menüde yer alan ‘Kripto Para Al’ yazan yere gidiyoruz.
  • Alta doğru açılan ödeme yöntemlerinden birini belirleyerek ilerliyoruz.
  • En çok tercih edilen ‘Banka Transferi’ yöntemini incelememiz gerekirse, karşımıza bir form çıktığını görüyoruz.
  • Gelen bu formdaki ilgili alanlara yatırmak istediğimiz miktarı giriyoruz.
  • Daha sonra miktarın altında yer alan coin seçeneğinden ilgili coin seçimimizi yapıyoruz.
  • Bilgilerimizi kontrol etmemizin ardından alt kısımdaki ‘Al’ butonuna tıklayarak, işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

Yearn Finance COIN (YFI) Fiyatı

Yearn Finance COIN fiyatı, şu sıralarda 178.948 TL olarak karşımıza çıkıyor. Yüzde 8’in üzerinde bir düşüş yaşadığını gördüğümüz YFI, aynı zamanda 23.026,84 Amerikan Dolarına denk geliyor.

Yearn Finance COIN (YFI) Grafiği

 

Yearn Finance COIN (YFI) Nedir? Nasıl Alınır?

TradingView YFI fiyat: https://www.tradingview.com/symbols/YFIUSD/

Yearn Finance COIN grafiğinin tüm zamanlarına baktığımızda, son dönemde artma eğilimde olduğunu görüyoruz. 21 Temmuz 2020’de giriş yapan YFI, özellikle 30 Ağustos günü büyük bir yükseliş yaşamış olarak görülüyor. 1 ay gibi kısa bir sürede yaşadığı bu önemli yükselişle adından söz ettirmeyi başaran YFI, en yüksek değerine ise 13 Eylül günü ulaşıyor. Bu günden sonra ise azalma eğilimi gösteren YFI, halen bu eğilimi sürdürüyor. İşlem hacmi grafiğine baktığımızda ise yine 30 Ağustos günü hemen göze çarpıyor. Biranda yaşadığı yükselişle dikkat çeken YFI, bir önceki güne 3 kat daha işlem hacmine sahip olarak görülüyor.

Yearn Finance COIN (YFI) Piyasa Değeri

Yearn Finance COIN piyasa değerinin 5.362.668.191 TL, bir başka deyişle 690.060.632 USD olduğunu görüyoruz.

Yearn Finance COIN (YFI) Yükselir mi?

Yearn Finance COIN, özellikle 30 Ağustos gününde yaşadığı keskin yükseliş sonrası ilgi çekmeyi başarmıştı. Şu sıralarda azalma eğiliminde olsa da yatırımcılar tarafından yükselip yükselmeyeceği büyük bir merak konusu olarak görülüyor. BitMex kripto para borsasının CEO’su olan Arthur Hayes tarafından, YFI’ın yükselişe geçebileceği ve 100 bin dolar değerine fırlayabileceği öngörülüyor. Ayrıca bu öngörü, başka uzmanlar tarafından da destek görüyor. Talebin artış göstermesi halinde, Yearn Finance COIN, büyük bir yükselişe daha sahne olabilir. Ayrıca bu öngörünün temelinde, arzının 30 bin gibi az bir sayıda olması da yatıyor.

Yearn Finance COIN (YFI) Nedir? Nasıl Alınır?

Yearn Finance COIN (YFI) Haberleri

Yearn Finance COIN hakkında çıkan haberlerin bazılarını şu şekilde sıraladık:

Binance, YFI İçin Müjde Verdi

Kripto para borsalarının lideri Binance tarafından, YFI kullanıcılarını mutlu edecek bir duyuru yapıldı. Bu duyuruda, OKEx’te listelenen YFI’ın, artık Binance Futures içerisinde de yer alacağı belirtildi.

Yearn Finance, Temmuz ayında yaptığı girişten beri popülerliğini hızla arttırmaya devam ettiriyor. Kurucusu tarafından değersiz olarak tanımlanan YFI, 37 bin dolara kadar yükselmeyi başarmıştı. Artık YFI kullanıcıları, Binance Futures üzerinden Yearn Finance COIN ile vadeli işlemler yapabilecek.

YFI, Coinbase Duyurusu Sonrası 35 Bin Dolara Yaklaştı

Kripto para piyasasında yaşanan genel düşüşün arından YFI, biraz da olsa toplanmaya başladı. Coinbase Pro tarafından destekleneceğinin açıklanmasının ardından YFI fiyatı, 35 bin dolara dayanmış oldu.

Duyurunun yapılması ile birlikte YFI, 28 bin dolar olan fiyatını 35 bin dolara kadar yükseltmeyi başardı. Ufak bir düşüş yaşasa da YFI şu an için 32-33 bin dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Yearn Finance COIN (YFI) Nedir? Nasıl Alınır?

CoinMarketCap Yearn Finance COIN: https://coinmarketcap.com/currencies/yearn-finance/

YFI Kurucusundan Merak Uyandıran Açıklama

Yearn Finance COIN kurucusu olan Andre Cronje, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile kullanıcıları meraklandırdı. Yeni gelecek güncelleme dair bilgiler paylaşan Cronje, fazla detay vermeyerek merak uyandırdı.

Yaptığı paylaşım ile birlikte, şu zamana kadar yapılmış en karışık sistemin uygulamaya sokulacağını belirten Cronje, ufak ipuçları da verdi. Bu ipuçlarında ise sistemin içerisinde hangi platformların teknolojisinden yararlanılacağına yer verdi. Cronje, Syntheix, Aave, ChainLink ve iEarn Finance platformlarına ait teknolojilerden, sistem içerisinden faydalanılacağını belirtti. Ancak hangi özelliklerden nasıl yararlanılacağı konusunda ise detay vermedi.

Yearn Finance COIN (YFI) Kaç TL?

Yazımızı kaleme aldığımız sırada YFI, 178.948 TL olarak görülüyor.

Yearn Finance COIN (YFI) Ne Zaman Çıktı?

Yearn Finance COIN, 21 Temmuz 2020 tarihi itibarı ile piyasalarda yerini aldı.

“Kava Coin (KAVA) Nedir? Nasıl Alınır?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/kava-coin-kava-nedir-nasil-alinir/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu