Coin Rehberi

Yearn Finance Nedir? Nasıl Alınır?

Yearn Finance Coin Nedir?

Yearn.Finance çeşitli DeFi ürünleri için bir “robot danışman” portalıdır. DeFi’nin (Merkezi Olmayan Finans) şu anda kendisine adanmış yaklaşık 8 milyar dolar değerinde kripto varlığa sahip olduğu göz önüne alındığında, ana akım tüccarlar her gün kazanç elde  edebilir ve böyle bir durumda, bir ön kapı çok değerli olabilir. Tüm Yearn ürünlerinin birleştirici amacı, tüm DeFi için basit bir sezgisel arayüz oluşturmaktır.

Yearn Finance Coin (YFI) ise, Yearn’ın yönetim tokenidir.

YFI oldukça ilgi çekici, çünkü Yearn yaratıcısı Andre Cronje kendisi için YFI ayırmadı. Bunun yerine şimdilik sadece 30,000 YFI’nın hepsini, projeye fayda sağlayan belirli kilit likidite havuzlarında mevduatı olan insanlara dağıttı.  YFI belgelerine göre, yönetişim tarafından daha fazla token basılabilir.

YFI sahiplerinin yönetişime katılmak için, YFI’larına stake etmeleri gerekir. Stake edilme ardından bir oylama yaptıktan sonra ise üç gün takılıp kalıyorlar. Oylamanın olumsuz tarafı bu, ancak olumlu tarafı ise oylama için küçük bir ücret kazanacak olmaları.

Yearn-finance-yfı2

Yearn Finance Coin Nasıl Alınır?

Yearn Finance Coin satın almak için sadece REN desteğine sahip olan Binance.com gibi borsada hesabınız olması, ve basitçe YFI satın almanız gerekiyor.

Yearn Finance Coin Fiyat Analizi

Yearn.Finance yakın zamanda oldukça etkileyici çıkışlar gösterdi. Protokolün yerel dijital varlığı, yaratıcısı tarafından hiçbir finansal değeri olmayacak şekilde geliştirilmiş olmasına rağmen yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44,000 dolara (Binance’de) yükseldi. Başka bir deyişle, bir YFI o anda dörtten fazla Bitcoin’e mal oluyor.

Çift haneli fiyat artışlar sadece YFI ile sınırlı kalmadı. Bunlar arasında DFI.Money (% 33), NXM (% 24), Kusama (% 20), Aragon (% 18), IOST (% 16), Balancer (% 14), OKB (% 11,5), ICON (% 11) ) ve Aave (% 10,5) mevcut.

Şimdiye kadar 30 Ağustos’ta kaydedilen kazançlar, toplam piyasa değerinin 20 milyar dolar arttığı anlamına geliyor.

Yearn Finance Coin Yükselir mi?

YFI’nın arkasındaki kuvvetli desteğe bakarak, desteğin devam etmesi durumunda bariyerini aşabilir ve tahmini olarak 50,000 dolar üzerine geçebilir.

Yearn Finance Coin Grafiği

Yearn-finance-yfı-graph

CoinMarketCap YFI grafikleri: https://coinmarketcap.com/tr/currencies/yearn-finance/

1 Yearn Finance Coin Kaç TL?

1 YFI, makalenin yazım tarihi itibariyle 298,534 Türk Lirası civarındadır.

1 Yearn Finance Coin Kaç Dolar?

1 YFI, makalenin yazım tarihi itibariyle 39,862.48 dolar değerindedir.

Yearn-finance-yfı4

Yearn Finance Twitter Adresi

Yearn Finance twitter adresine bu bağlantıdan, ve Yearn Finance kurucusu Andre Cronje’nin hesabına ise bu bağlantıdan ulaşılabilir.

Yearn Finance Hakkında Bilgiler

Yearn Finance projesi Andre Cronje tarafından kâr birikimi adına Ethereum blockchaini üzerine kurulmuş bir projedir. Projenin belgeleri, Yearn Finance’i “kredi verimlerini optimize etmek için kâr değiştiren bir kredi veren” olarak tanımlıyor. Esasen, Yearn kullanıcıları borç verme senaryolarını en üst düzeye çıkarmak için Aave, Compound, Curve gibi DeFi uygulamalarından yararlanır. Kullanıcılar, sayısız likidite havuzu aracılığıyla bir getiri kazanımı stratejisi kullanır ve Yearn de likidite üzerinden en iyi getiriyi optimize eder. Yearn Finance projesi aynı zamanda Curve Y havuzundan da sorumludur ve bu havuz USDT, DAI, TUSD ve USDC gibi yüksek talep gören stabilcoinler aracılığıyla faiz getirmeye olanak sağlar.

Yearn-finance-yfı5

Yearn Finance Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Yearn Finance madenciliği ne yazık ki yapılamamakta, ancak satın alınabilmektedir. Bunun sebebi YFI’nin teknik olarak bir kripto paradan çok aslen bir kâr geliştirme platformunun utility tokeni olmasıdır.

Yearn Finance Coin Hangi Ülkenin?

Yearn Finance, Güney Afrikalı Andre Cronje tarafından üretilmiş olan bir sistemdir. Bu sebeple teknik olarak menşeini Güney Afrika olarak kabul edebiliriz.

Yearn Finance Coin Sahibi Kim?

Yearn Finance’ın sahibi Andre Cronje’dir.

Yearn Finance Coin Piyasa Değeri

Yearn Finance Coin’in piyasa değeri, coinmarketcap üzerinden erişilebilen bilgiye göre 1,183.697.218 dolar, 3,72020726 BTC veya 104,78977854 ETH değerindedir.

Yearn-finance-yfı6

Yearn Finance Coin Hacmi Ne Kadar?

Yearn Finance Coin’in ticaret hacmi 720,503.923 dolar değerindedir.

Yearn Finance Coin Haberleri

Yearn Finance bir Ayda %435 Büyüme Yaşadı

Yearn Finance’in meteorik yükselişi, Hint düşünce kuruluşu “Begin India” tarafından kripto paraların özel paralara dönüştürülmesinin tüm ekonomileri riske atabileceği iddialarına karşı belirgin bir şekilde karşı geliyor.

Hindistan’daki muhalefet grubun asıl argümanı kripto paraların ağırlıklı olarak yasadışı veya “alçakça” kullanımlarla olan ilişkisinden kaynaklanıyor gibi görünüyor, bu sektörün üzerinden atmaya çalıştığı uzun süredir devam eden bir eleştiri.

Elsewhen Baş Strateji Sorumlusu Leon Gauhman, bu muhalefetin üstesinden gelebileceğini varsayarsak, avantajların önemli olabileceğini söyledi:

“Kuşkusuz (kripto paralar), gölge ekonomiyi beslemedeki rollerine ilişkin endişeler nedeniyle yakın zamanda düzenleyici incelemelere tabi tutulacak. Bu engeli aşabileceklerini varsayarsak, geri ödeme bankacılık piyasasında daha büyük bir meşruiyet olacaktır.”

Yearn-finance-yfı3

Yearn Finance, Yeni Stablecoin Borç Verme Protokolü ile Yönetişim Tokeninden Uzak Duruyor

Yearn Finance, yönetişim tokeni olmayan MakerDAO benzeri bir stablecoin borç verme protokolü başlatıyor.

Popüler merkezi olmayan finans platformu Yearn Finance, StableCredit adlı yeni bir borç verme protokolünü duyurdu.

StableCredit, MakerDAO’yu (MKR) anımsatan “tamamen merkezi olmayan bir borç verme protokolü” olarak tanımladığı şeyi sunmak üzere tokenize hale getirilmiş borç stabilcoinleri, kredilendirme ve tek taraflı otomatik piyasa yapıcılarını birleştirecek.

Kullanıcılar, StableCredit USD basımı için USD Coin’i (USDC) %75’e varan bir oranda yatırabilir ve bu daha sonra diğer kripto varlıkları ile takas edilebilir. Kilitli USDC’yi serbest bırakmak için ise kullanıcılar, ödünç alınan StableCredit USD’yi protokole geri yatırmak zorundalar.

10 Eylül’de yapılan bir duyuru, StableCredit’in kullanıcı arayüzünün şu anda son halini almakta olduğunu ve protokolün “önümüzdeki haftalarda” halka açık bir şekilde lanse edileceğinin öngörüldüğünü belirtiyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu