Kripto Para Haberleri

Eski Dünya Altın Konseyi Yöneticisi Yeni Bitcoin ETF’si Geliştirdi

Dünya Altın Konseyi’nin eski genel müdürü ve SPDR Altın Hisse Senetlerinin portföy yöneticisi, uzman varlık yöneticisi Kryptoin Yatırım Danışmanları ile bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) geliştirdi.

Cayman Adaları merkezli şirket ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir ilk kayıt beyanı verdi.

İki yıl boyunca tasarım aşamasında olan fon, Bitcoin’in gerçek piyasa fiyatını yansıtmak için CME CF Bitcoin Referans Oranını izleyecektir. Fonun yönetim ücretlerini açıklamayan tasarı, yaratımları ve ödemeleri işleme koyacağını ve yönetim ücretinin yalnızca bitcoin olarak alınacağını bildirdi.

Kryptoin’in borsa işlemlerinden sorumlu ürün müdürü Jason Toussaint: “Bir mal varlığı olarak Bitcoin söz konusu olduğunda faydaları ve zorlukları, Altın Konseyi’nin SPDR Altın Paylarını pazara getirdiği zamankilerle benzerlik gösteriyor. Ayrıca, SPDR Altın Paylarını SEC’in tam anlamıyla anlaması ve benimseme için o zaman da yapması gereken çok şey vardı.”

Endüstri uzmanı şimdi yeni şirkette ürün gelişimine başkanlık ediyor. Daha önce Toussaint, dünyanın en büyük altın ETF’lerinden biri olan SPDR Altın Hisse Senetlerini (GLD) yönetirken, aynı zamanda Dünya Altın Konseyi’nin bir iştiraki olan World Gold Trust Services’in CEO’su olarak görev yapmıştır. Bu ürün artık State Street Global Advisors tarafından pazarlanmaktadır.

Kryptoin’in ETF’si SEC tarafından onaylanırsa büyük hisse senetlerine odaklanan New York Menkul Kıymetler Borsası’nın aksine, hisse senetleri ve opsiyonlara odaklanan NYSE Arca’da listelecek.

Ancak şimdiye kadar, SEC tarafından hiçbir kripto para alanında ki ETF onaylanmadığından dolayı genel olarak kripto para ETF’leri zorluk çekiyor.

Daha önce önerilen üç bitcoin ETF’sinden biri reddedildi, biri geri çekildi ve biri hala değerlendirme aşamasında bulunuyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu