Ethereum Haberleri

Yeni Ethereum güncellemesi, ETH madencileri arasında büyük bir öfkeye neden oldu

ABONE OL:
  • Birçok Ethereum madencisi, ağda planlanan yeni değişikliklere sinirlendi.
  • Madenciler için işlem ücretlerini düşürmek ve arzı azaltmak için coinleri yok etmek için yeni bir teklif ayarlandı.
  • Bazı madenciler, muhalefetlerini ve güçlerini göstermek için grev veya benzeri bir protesto yapmayı düşünüyor.

Ethereum güncellemesi, madencileri kızdırdı

Ethereum ağında planlanan yeni bir güncellemenin ETH coinlerini yok etmek istemesi birçok ETH madencisini kızdırdı. Hatta bazı madenciler güçlerini göstermek grev düzenlemeye çalışıyor.

 data-lazy-srcset=

Geçtiğimiz hafta Ethereum blok zinciri geliştiricileri, ETH kripto para birimini çalıştıran ağda büyük bir değişikliği onayladı. Bu güncelleme kullanıcıların işlemlerini yapabilmesi için madencilere ödediği işlem ücretlerine odaklanıyor.

EIP-1559 olarak bilinen değişikliklere göre, kullanıcılar ağa sabit bir işlem ücreti verecek ve bu ücret daha sonra yakılacak ve böylece dolaşımdaki ETH sayısı azalacak. Değişikliklerin büyük olasılıkla Temmuz ayında ya da en geç 2021 yaz aylarında yürürlüğe girmesi planlanıyor.

Birçok Ethereum madencisi, ücretlerini düşürecek olan bu yeni güncellemeye sinirlendi. Büyük bir madencilik grubu olan Spark Pool, Twitter’da bu güncellemeye karşı olduklarını söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Google'da Ethereum Aramaları Artıyor
https://twitter.com/sparkpool_eth/status/1364790269820825604

Bir Twitter kullanıcısı, önerilen yeni değişikliklerin Ethereum ağ yöneticilerinin ETH madencilere yönelik tutumlarının “kesinlikle iğrenç” olduğunu söyledi.

Ethereum madencileri greve gidebilir

Bazı madenciler, madencilik güçlerini 1 Nisan’da 51 saat boyunca bir madenci havuzu olan Ethermine.org’a yönlendirerek. Kısaca bu madenciler yeni güncellemeye karşı olduklarını göstermek için Ethereum ağını bozmaya çalışıyorlar. Buradaki ana fikir, madencilerin ağı değiştirmek için yeterli güce sahip olduklarını gösterebilmeleridir.

https://twitter.com/RedPandaMining/status/1368625214674796550

Bazı madenciler ise donanımlarını kapatarak greve gitmeyi planlıyor ve bu da Ethereum ağını bozabilir. Bir Twitter kullanıcısı, “Gerekliliğimiz var, bu ağı güvenli ve hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Kazançlarımızı hak ediyoruz” dedi.

ETH madencilerin bu planlarının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz belli değil. Ancak Ethereum ağındaki bu değişiklikler genel olarak destekleniyor ve birçok kullanıcı ETH arzının azaltmasının fiyatı artıracağına ve yeni güncelleme başına işlem ücretlerinden tasarruf edileceğine inanıyor.

Uygulamayı denetleyen bir ConsenSys ürün müdürü Tim Beiko, EIP-1559 değişikliklerinin yaz aylarında ne olursa olsun “Londra” olarak bilinen bir etkinlikte yürürlüğe gireceğini söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin, Ethereum ve Altın Neden Düşüyor?

Tim Beiko:

Zamanında düzeltilemeyecek ciddi bir güvenlik açığı bulursak bu güncellemeyi bırakırız, ancak bunun dışında yolumuz Londra…

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu