Anasayfa Sektörel Yeni Gelişme: Yatırım Şirketi, Bitcoin ETF Başvurusunu Değiştirdi

Yeni Gelişme: Yatırım Şirketi, Bitcoin ETF Başvurusunu Değiştirdi

Sektörel

ARK Invest, SEC eleştirilerine yanıt olarak spot Bitcoin ETF başvurusunda değişiklik yaptı.

Yeni Gelişme: Yatırım Şirketi, Bitcoin ETF Başvurusunu Değiştirdi

ARK Invest ve 21Shares'in ortak spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunda yakın zamanda yapılan bir değişiklik, ilerlemenin ve yaklaşan onayların "iyi bir işareti" olarak görülebilir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na onay için 11 Ekim'de yapılan başvuruda, fonun varlıkları nasıl saklayacağına ve varlık değerlerini nasıl belirleyeceğine ilişkin uygulamalar da dâhil olmak üzere, önerilen spot Bitcoin ETF'si hakkında yeni bilgiler ekleniyor.

Bloomberg kıdemli ETF analisti Eric Balchunas; değişikliklerin, SEC'in ETF ihraççılarından ele almalarını istediği endişelere doğrudan yanıt olabileceğini söyledi.

Balchunas, "Bu, ARK'ın SEC'in yorumlarını aldığı ve hepsiyle ilgilendiği ve şimdi topu tekrar SEC'in sahasına attığı anlamına geliyor. Bence iyi bir işaret, sağlam bir ilerleme." ifadelerini kullandı. 

Balchunas, değişikliklerin "baştan sona serpiştirildiğini" ve yeni dosyayı beş sayfa daha uzun hale getirdiğini söyledi. Söz konusu isim, ayrı bir gönderide "yorumların hiçbirinin o kadar yeni veya aşılmaz olmadığını" ekledi.

Balchunas; değişikliklerin, ARK'ın "fonun net varlık değeri (NAV) hesaplamalarının SEC tarafından kullanılan bir muhasebe standardı olan Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri (GAAP) ile uyumlu olmadığını" belirtmesini içerdiğini söyledi.

Yeni başvuru, ayrıca Coinbase Custody tarafından tutulan ETF varlıklarının "ayrılmış hesaplarda olduğunu ve bu nedenle kurumsal varlıklarla veya diğer müşteri varlıklarıyla karıştırılmadığını" açıklığa kavuşturuyor.

Diğer Bloomberg ETF analisti James Seyffart da bu son değişiklik sinyalini ekledi. Seyffart; ARK ve diğerlerinin, SEC'in neyin açıklığa kavuşturulmasını istediği konusunda düzenleyici ile iletişim kurduğuna dair sinyaller verdi. Söz konusu isim, "Gelecekteki onay için iyi bir işaret." diye ekledi.

ETF'nin Değeri Bu Şartlar Altında Düşebilir...

Yeni Gelişme: Yatırım Şirketi, Bitcoin ETF Başvurusunu Değiştirdi

Van Buren Capital genel ortağı Scott Johnsson, bir başka yeni eklemenin de Bitcoin'in yasa dışı amaçlarla giderek daha fazla kullanılması ve Bitcoin madenciliğinin çevresel etkisinin kısıtlanmasına neden olması durumunda ETF'nin değerinin düşebileceğine dair bir yorum olduğunu belirtti.

Johnsson, ARK'nın değişikliklerine dayanarak "kurumun açıklama incelemesi yoluyla herhangi bir gereksiz engel koyuyormuş gibi görünmediğini" söyledi.

Yeni Gelişme: Yatırım Şirketi, Bitcoin ETF Başvurusunu Değiştirdi içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar