Anasayfa Rehber Yeni Nesil Kripto Oyununda Büyülü Serüven: Illuvium Nedir?

Yeni Nesil Kripto Oyununda Büyülü Serüven: Illuvium Nedir?

Rehber

Blockchain teknolojisiyle desteklenen Illuvium nedir? Nasıl oynanır? Nasıl NFT kazanılır? İşte tüm detaylarıyla Illuvium…

Giderek genişleyen blockchain destekli oyun sektörü, bizi her projeyle büyülüyor. Bu oyunlar, sürekli olarak gelişiyor ve blok zincirinin büyülü dünyasına çekiyor. Illuvium da bu büyülü ortamlardan birisi ve Ethereum (ETH) blok zincirinde geliştirilen bir fantezi rol yapma oyunudur.

Eğer siz de, Illuvium’ın sihirli dünyasının derinliklerine dalmak istiyor ve nasıl NFT kazanabileceğinizi merak ediyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edin.

Dünyanın İlk Merkezi Olmayan AAA Oyunu: Illuvium Nedir?

Illuvium, Ethereum (ETH) blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir açık dünya fantezi savaş oyunudur. Ek olarak, benzersiz bir şekilde işlevsel olan, gelişen ve yüksek üretim değerine sahip NFT'ler yapan merkezi olmayan özerk bir kuruluştur (DAO). Oyun, oyuncuların Illuvials adı verilen yaratıkları yakalayıp toplayabilecekleri bir fantezi dünyasında geçiyor. Illuvial’lar iki niteliğe ayrılırlar:

 • Sınıflar: Empath, Fighter, Guardian, Rogue ve Psion.
 • Yakınlıklar: Hava, Toprak, Ateş, Doğa ve Su.

Illuvium, Ethereum (ETH) tarafından güvence altına alınmıştır ancak NFT işlevselliğine sahip uygulamaları ölçeklendirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir katman-2 (L2) çözümü olan Immutable X (IMX) üzerine inşa edilmiştir.

Oyun, Illuvium DAO tarafından yönetilen ve Illuvium oyuncularının oyun içi NFT'lerini satın alabilecekleri, satabilecekleri ve takas edebilecekleri bir yer olarak hizmet veren IlluviDex adlı kendi çevrim içi bir pazaryerine sahiptir. Oyun, verim çiftliği aracılığıyla kazanılan tüm ILV token ödüllerinin geri çekilmeden önce bir yıl süreyle kilitlendiği benzersiz bir verim çiftliği ödül sistemine sahiptir.

ILV Token Nedir?

ILV, Illuvium ekosisteminin ERC-20 token standardıyla oluşturulmuş yerel kripto para birimidir. ILV tokeninin üç ana işlevi vardır:

 • Yönetişim: Oyuncular, Illuvium'un geleceğini, oyun geliştirme önerileri üzerindeki topluluk iş birliği ve ilk yönetişim modeli olan Illuvinati Konseyi'ni seçerek şekillendirme gücüne sahiptir. ILV, protokolde oylama gücüne sahiptir.
 • Likidite Madenciliği: Burada daha fazla ILV veya sILV2 kazanabilirsiniz. ILV tokenini stake etmek, ILV şeklinde getiri sağlar ve kasa dağıtımlarından pay almanıza olanak tanır.
 • Kasa Dağıtımları: ILV stake ettiğinizde, Illuvium'un başarısını paylaşır ve oyun içi satın alımlar ve ücretler yoluyla finanse edilen ek ILV tokeninden pasif bir gelir elde edebilirsiniz. Kasa dağıtımları yalnızca satışlardan ve oyun ve IlluviDex piyasaya sürüldüğünde elde edilebilir. Oyundan ve satışlardan elde edilen gelirin %100'ü ILV sahipleri arasında paylaşılır.

sILV2 Nedir?

sILV2 Sentetik bir ILV tokenidir ve seyahat gibi şeyler için oyun içi para birimi olarak kullanılabilir. Bu tokeni protokolde ILV stake edilerek kazanabilirsiniz. sILV2, oyun içi harcama gücü için ILV değerine sabitlenmiştir ve Illuvial alım/satımı gibi oyuncudan oyuncuya işlemlerde kullanılamaz.

Yeni Nesil Kripto Oyununda Büyülü Serüven: Illuvium Nedir?

Illuvium DAO Nasıl Çalışır?

Illuvinati Konseyi tarafından yönetilen Illuvium DAO ise dünyanın ilk merkezi olmayan AAA oyunu olarak tasarlanmıştır ve misyonu, tokenleri projedeki çok sayıda aktif ve ilgili katılımcı arasında dağıtmaktır. DAO, likidite madenciliği kasası dağıtımından ve Illuvium protokolünün yönetişiminden sorumludur. Likiditenin ana işlevi, Illuvium Hazinesinden tokenlerin 3 yıllık bir süre boyunca dağıtılması yoluyla DAO'yu daha da merkeziyetsizleştirmektir.

AAA oyunlar, en yüksek kalitede üretilen ve genellikle yüksek bütçelerle desteklenen video oyunlarıdır.

Illuvium Nasıl Oynanır?

Illuvium’da oyuncular Illuvium arazisinde dolaşarak Illuvial'larla ve diğer oyuncularla savaşır, görevlere ve günlük mücadelelere katılırlar. Yolculukları boyunca, nadirlik, fayda ve arzu edilebilirlik açısından değişken olmalarını sağlayan bir dizi özelliğe sahip Illuvial'ları toplarlar.

Illuvium’da bunları yapabilirsiniz:

 • Keşif: Olağanüstü flora ve fauna ile dolu fantastik biyomlara sahip çeşitli bir yabancı ekosistemi keşfedebilirsiniz.
 • Avlanma: Geniş ve çeşitli bir ortamda tehlikeli hayvanları avlayabilirsiniz.
 • Toplama: Farklı yeteneklere sahip Illuvial’ları yakalayabilir ve toplayabilirsiniz.
 • Ticaret: Illuvium DAO tarafından yönetilen merkezi olmayan NFT pazarı olan IlluviDex'te yakalanan Illuvial'lar, kaynaklar, kozmetikler ve daha fazlasını içeren oyun içi varlıkları alıp satabilirsiniz.
 • Yield Farming: Oyun içi başarıları için oyuncuları ödüllendirmek için kullanılan ILV tokenini kullanarak verim çiftçiliğine ve stake etmeye katılabilirsiniz.
 • Autobattler: Bir PVP autobattler oyunu olan Illuvium Arena'da rakiplerinize meydan okuyabilirsiniz.

Yeni Nesil Kripto Oyununda Büyülü Serüven: Illuvium Nedir?

Illuvium’daki NFT Türleri Nelerdir?

Illuvium'da oyuncuların toplayabileceği farklı NFT türleri vardır, bunlar:

 1. Illuvials: Her Illuvial, kendi istatistiklerine, yeteneklerine ve özelliklerine sahip benzersiz bir NFT'dir. Oyuncular Illuvial'larını daha güçlü hale getirmek için özelleştirebilir ve seviyelerini yükseltebilirler. Illuvial'lar savaşlarda kullanılabilir ve yeteneklerini ve diğer Illuvial'larla sinerjilerini etkileyen farklı sınıflara sahiptir.
 2. Illuvium Land: Illuvium Land, Illuvium: Zero adlı tamamlayıcı oyunda sahip olunabilir ve oynanabilir. Illuvium Land'in farklı katmanları vardır; daha yüksek katmanlar artan nadirliği ve daha yüksek yakıt üretimini temsil eder.
 3. Ekipman: Ekipman NFT'leri, oyuncuların yeteneklerini geliştirmek için edinebilecekleri ve Illuvial'larına takabilecekleri öğelerdir. Bunlar, oyun yoluyla veya IlluviDex pazarında elde edilebilen silahları, zırhları ve diğer teçhizatları içerir.
 4. Blueprints: Blueprints, oyuncuların yeni eşyalar üretmesine veya mevcut olanları yükseltmesine olanak tanıyan NFT'lerdir. Bunları elde ederek, oyuncular yeni işçilik tariflerinin kilidini açabilir ve güçlü ekipman ve diğer yararlı öğeler oluşturabilir.
 5. Illuvitars: Illuvitar’lar, oyundaki benzersiz karakterleri veya avatarları temsil eden özel NFT'lerdir. Bunlar oyuncunun profilini kişiselleştirmek veya Illuvium dünyasındaki kimliklerini temsil etmek için kullanılabilir.

Sonuç olarak; Illuvium'un staking platformunun piyasaya sürülmesinden bu yana kripto borsalarında çok fazla ilgi, çekiş ve ticaret hacmi elde etti. Yerel kripto para birimi ILV'nin piyasa değeri, merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasındaki başlangıcından bu yana istikrarlı bir şekilde arttı.

Blockchain destekli diğer oyunların çoğundan farklı olarak Illuvium, çeşitli bölgelerine dağılmış halde bulunan 100'den fazla benzersiz Illuvial ile tamamen 3 boyutlu bir ortama sahiptir. Eğer siz de, bu benzersiz ortama katılmak ve Illuvium’un dünyasında kaybolmak istiyorsanız, bu detaylı kılavuz size çok yardımcı olacaktır.

Yeni Nesil Kripto Oyununda Büyülü Serüven: Illuvium Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)