Kripto Para Haberleri

Yeni SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Para Gündemini Açıkladı

ABD Senatosu dün, Gary Gensler’ın adaylığını onayladı. Böylece Gary Gensler 33. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı (SEC) olacak.

Senato, Başkan Joe Biden’ın adayı Gary Gensler’ın çarşamba günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun başına geçme seçimini onayladı. Amerikalı bir akademisyen ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) eski başkanı olan Gary Gensler, şimdi SEC’e öncülük edecek. Gary Gensler’ın adaylığı 53’e 45 oyla onaylandı.

Gary Gensler’ın Kripto Para Gündemi

2 Mart’taki onay duruşmasında kripto para birimi meraklısı Gary Gensler, sektörde yatırımcı korumasını sağlarken yeniliği de teşvik etme sözü verdi:

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, ödemelere ve finansal kapsayıcılığa yeni bir bakış açısı getirdi, ancak aynı zamanda hala ilgilenmemiz gereken yeni yatırımcı koruma sorunlarını ortaya çıkardılar. SEC’de, hem yeni yeniliği teşvik etmek hem de yatırımcı korumasını sağlamak için özünde komisyon üyeleri ile birlikte çalışacağım.

SEC ve Rippel arasındaki dava hakkında bu ayın başlarında XRP topluluğu, Gary Gensler’ın 2018’de XRP’nin bir menkul olarak sınıflandırılması için güçlü bir durum olduğunu iddia etmesine rağmen, Ripple davasını düşürmek için bir dilekçe verdi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  CoinFlux Kripto Para Borsası Sahibi Suçlu Bulundu

MIT’de blok zinciri ve kripto paralar üzerine bir ders veren Gary Gensler, eski SEC başkanı Jay Clayton’ın liderliğinde çok sayıda başvurunun reddedilmesinin ardından, Bitcoin borsasında (Bitcoin ETP) işlem gören bir fonu nihayet onaylaması bekleniyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu