Anasayfa Bitcoin Yeşil Işık Yakıldı! Bitcoin Yatırımcılarına Vatandaşlık Verilecek

Yeşil Işık Yakıldı! Bitcoin Yatırımcılarına Vatandaşlık Verilecek

Bitcoin

El Salvador, yabancı Bitcoin yatırımcılarına vatandaşlık vermeyi planlıyor.

Yeşil Işık Yakıldı! Bitcoin Yatırımcılarına Vatandaşlık Verilecek

El Salvador Kongresi, 21 Aralık Perşembe günü şaşırtıcı bir hareketle, hükûmetin sosyal ve ekonomik kalkınma girişimlerine Bitcoin bağışlayan yabancılara hızlandırılmış vatandaşlık imkânı tanıyan bir göç yasasına yeşil ışık yaktı.

Bitcoin Yatırımcıları için Yeni Reformlar

Tek meclisli yasama organı, Çarşamba gecesi beklenmedik bir oylamayla reformu onayladı ve Kongre üzerinde kontrolü elinde bulunduran Başkan Nayib Bukele'nin Yeni Fikirler partisinden destek aldı. Yeni kabul edilen yasanın önümüzdeki günlerde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bu gelişme, El Salvador'un yasal çerçevesine Bitcoin'in benzersiz entegrasyonuna başka bir katman daha ekliyor.

Başkan Bukele, Orta Amerika ülkesinde 4 Şubat'ta yapılması planlanan seçimlerde yeniden seçilmek için yarışıyor. Reuters'in haberine göre; ele alınan reform, "Bitcoin bağışlayarak El Salvador'un ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasını desteklemekle ilgilenen fedakâr yabancıları" teşvik etmeye odaklanarak başkanın kalkınma girişimlerinin "hayati ilgisini" vurguluyor.

Yeşil Işık Yakıldı! Bitcoin Yatırımcılarına Vatandaşlık Verilecek

Yasanın Bitcoin "bağışı" için asgari bir gereklilik belirtmemesi dikkat çekicidir. Perşembe itibarıyla Bitcoin'in işlem değeri, 43.741 dolar seviyesinde gerçekleşti. Bu ayın başlarında El Salvador, Özgürlük Vizesi Programı kisvesi altında vatandaşlık girişimini başlattı.

Yakın zamanda onaylanan göç reformu, bireylerin vatandaşlığa kabul için standart süreci atlamalarına olanak sağlayan hükümler içeriyor. Tipik olarak bu süreç, İspanyolca konuşulmayan ülkelerden gelen kişiler için beş yıllık, El Salvador vatandaşıyla evli olanlar için ise iki yıllık daimi ikamet iznini zorunlu kılmaktadır.

El Salvador, Bitcoin'i 2021'de ulusal para birimi olarak kabul etti ancak uygulama sınırlı kullanımla kademeli olarak gerçekleşti. Max Keiser gibi Bitcoin'in bazı yabancı savunucuları, El Salvador'a taşınmayı seçti.

Ülkenin Kendi Bitcoin ETF'i

Max Keiser, El Salvador'un ülkede bir Bitcoin ETF'i sunma olasılığını araştırdığını belirtti. Temel olarak itibari para versiyonlarını içeren mevcut ETF uygulamalarından farklı olarak önerilen bu ETF, hem Bitcoin yatırma hem de çekme işlemlerini mümkün kılarak daha kapsamlı bir kripto yatırımı yolu sunacaktır.

Kaynak: CoinGape

Yeşil Işık Yakıldı! Bitcoin Yatırımcılarına Vatandaşlık Verilecek içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar