Anasayfa Sektörel Yeşil Işık Yakıldı! Kripto ile Sınır Ötesi Ödemeler Başlayabilir

Yeşil Işık Yakıldı! Kripto ile Sınır Ötesi Ödemeler Başlayabilir

Sektörel

Rusya'da işletmelerin, 2024 yılının ikinci yarısı itibarıyla kripto ile sınır ötesi ödeme yapmaya başlamaları planlanıyor.

Yeşil Işık Yakıldı! Kripto ile Sınır Ötesi Ödemeler Başlayabilir

Rusya Devlet Duması Finansal Piyasalar Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov, Rus gazetesi Izvestia'ya yaptığı açıklamada, sınır ötesi ödemeler için kripto kullanma önerisini destekledi ve fikrin "kesinlikle doğru" olduğunu söyledi.

Aksakov, şu ifadeleri kullandı:

Yasayı 2024 yılının Mart ayındaki ilk sunumda ve Nisan-Mayıs aylarındaki ikinci sunumda geçirmek için azami çaba sarf edeceğiz. Bu şekilde 2024 yılının ikinci yarısında işletmeler, yasal olarak kripto para ile sınır ötesi ödeme yapabilecekler.

Yeşil Işık Yakıldı! Kripto ile Sınır Ötesi Ödemeler Başlayabilir

SPB Borsası Üçüncü Taraf Sağlayıcı Olabilir

Rus yetkili, nihayetinde yaptırım uygulanan SPB Borsası'nın bu operasyonlarda üçüncü taraf sağlayıcı olarak hareket edebileceğini de göz ardı etmedi ancak ayrıntılara girmekten kaçındı.

Kasım ayı başında Washington, Rusya'nın enerji kapasitesini kısıtlamak ve yaptırımların delinmesiyle ilgili sorunları ele almak üzere tasarlanan kapsamlı yeni tedbirlerin bir parçası olarak SPB Borsası'na yöneldi.

Mali kısıtlamalar Rusya'nın Avrupa ile ticaret yapma olanaklarını sınırladığından ülke, Batı'nın yaptırımlarını aşmak için çeşitli seçenekler üzerinde çalışıyor.

Ekim ayı ortasında SPB Borsası'nın, hükûmet sektörü yasallaştırdıktan sonra Bitcoin (BTC) de dahil olmak üzere bir dizi kripto para birimini listelemeye hazır olduğu bildirilmişti. Borsanın başkanı Roman Goryunov'a göre; SPB Borsası, dijital para birimleri için net bir düzenleyici çerçeve olduğu zaman Rusya'da kripto ticaretini mümkün kılan ilk ticaret platformu olmayı hedefliyor.

Yeşil Işık Yakıldı! Kripto ile Sınır Ötesi Ödemeler Başlayabilir içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar