Bitcoin Haberleri

Yetkililer Bitcoin Konusunda Alarm Verdi

Amerika Birleşik devletleri hazine bakanı Janet Yellen ve merkez bankası başkanı Lagarde, kısa bir süre önce bitcoin konusunda uyarılarda bulundu. Kara para aklama sürecinin yanı sıra terörü finanse etme konusunda dijital varlıkların büyük ve olumsuz bir güç olduğunu ifade ederken, bunun yanı sıra dijital para piyasasının da buna alet edildiğini ifade ettiler.

Peki ama tüm bunlar bilinirken neden hala piyasalar aktif ya da insanlar neden hala bu varlıklara yatırım yapıyorlar? Yasa dışı faaliyetlerin önüne geçmek için hükümetler birtakım yaptırımlar uyguluyor ve aslında bu işi resmiyete kazandırıp denetimi arttırmak mümkün. Bu sayede daha güvenilir bir ortam yaratılacak ve blockhain teknolojisi de çok daha faydalı işlerde kullanılacak.

Bu iki isim, bitcoin alım satımı yapanların ve bu işin ticareti ile uğraşanların çok dikkatli olmaları gerektiğini dile getiriyor. Aslında bunu daha önce de ifade etmiştik ve uzmanların büyük bir kısmı da aynı düşünceleri paylaşıyor.

Yasadışı Faaliyetlerin Sayısı Arttı!

Hükümetleri harekete geçiren en önemli hususlardan bir tanesi kesinlikle budur. Şu an için terörü finanse etmek adına dijital varlıklar kullanılıyor ve denetim mekanizması gelişmediği için para aklama olayı da hem daha hızlı hem de daha kolay bir şekilde yapılıyor. Devletlerin kripto paralara olan düşmanlığı ve soğuk tavrı da tam olarak bu yüzdendir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Galaxy Digital DBL'ye yatırım yaptı

Peki ama yakın gelecekte ne olacak? Bize soracak olursanız eğer kripto paraların tamamen yasaklanması mümkün değil. Milyonlarca yatırımcı hali hazırda kripto paralar ile işlem yapmaya devam ediyorlar. Bu süreçte yapılması gereken en önemli şeylerden bir tanesi olayın resmiyet kazanması olacaktır.

Bunun için adım atan çok sayıda hükümet var ve Amerika Birleşik devletleri de onlardan bir tanesidir. Gündemi takip ediyorsanız eğer Türkiye de bu konuda harekete geçen ülkelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kendi resmi kripto paralarını çıkartacak olan hükümetler de var. Bu gelişmeler ile birlikte inanıyoruz ki daha güvenilir ve daha sağlıklı bir ortam yaratılacaktır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu