Anasayfa Altcoin Yetkililer, Uyuşturucu Kaçakçılığıyla İlişkili ETH'lere El Koyacak!

Yetkililer, Uyuşturucu Kaçakçılığıyla İlişkili ETH'lere El Koyacak!

Altcoin

ABD'li yetkililer, uyuşturucu kaçakçılığı ile bağlantılı 54 milyon dolar değerindeki ETH'ye el koyacaklar.

Yetkililer, Uyuşturucu Kaçakçılığıyla İlişkili ETH'lere El Koyacak!

New Jersey Bölgesi ABD Savcılığı, 2 Kasım 2023 tarihinde yaptığı bir basın açıklamasıyla, uyuşturucu dağıtımı nedeniyle eş zamanlı federal ve eyalet cezalarını çekmekte olan Christopher Castelluzzo'ya ait 54 milyon dolarlık ETH'nin geri alınması için bir el koyma davası açıldığını duyurdu.

Castelluzzo, ortaklarıyla birlikte 2010-2015 yılları arasında darknet üzerinden uyuşturucu satmış ve uyuşturucu ticareti yapmıştır. Ethereum (ETH) ICO'su sırasında 30.000 ETH satın almak için 2014'teki satışlardan yaklaşık 9.000 dolar kullanan Castelluzzo, Ethereum ağının Temmuz 2016'daki hard fork'unun ardından 30.000 Ethereum Classic (ETC) almıştır.

9.000 dolar ile satın alınan 30.000 ETH'nin değeri artmıştır ve şu anda yaklaşık 54 milyon dolar değerindedir.

ABD hükûmeti; ayrıca Cardano (ADA), Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Algorand (ALGO), BNB, Uniswap (UNI) ve Polkadot (DOT) dâhil olmak üzere diğer kripto varlıklarına da el koymaya çalışıyor. Kolluk kuvvetleri, ETH de dâhil olmak üzere ele geçirilen tüm tokenleri Temmuz 2022 ve Ağustos 2023 tarihlerinde devlet kontrolündeki cüzdanlara taşıdı.

ETH'leri Farklı Ülkelere Taşımayı Planladığı Öğrenildi

Yetkililer, Uyuşturucu Kaçakçılığıyla İlişkili ETH'lere El Koyacak!

Castelluzzo hapis yatarken, kaydedilen bir telefon görüşmesinde ortaklarıyla vergi kaçırmayı ve ETH'leri Malta, İrlanda ve Bahamalar gibi yerlere taşımayı planlamıştır.

FBI-Newark Sorumlu Özel Ajanı James E. Dennehy, konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

54 milyon dolarlık el koyma işlemimiz, yanlışlıkla yasa dışı davranışlarını ya da haksız kazançlarını izleyemeyeceğimizi düşünenlere bir ders olmalıdır. Tüm suçluları, gerçek dünyadaki sonuçlarıyla birlikte, açıkça sorumlu tutacağız.

Daha önce bildirildiği üzere, ABD hükûmeti donanım cüzdanlarında yaklaşık 200.000 BTC tutmaktadır ve bu da onu en büyük varlık sahiplerinden biri haline getirmektedir. Bitcoin'in çoğuna suçlulardan el konulmuştur.

Yetkililer, Uyuşturucu Kaçakçılığıyla İlişkili ETH'lere El Koyacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar