Anasayfa Altcoin Yılda Yüzde 600 Patlayan Bu Altcoin, XRP'yi Tahtından Etti!

Yılda Yüzde 600 Patlayan Bu Altcoin, XRP'yi Tahtından Etti!

Altcoin

Solana (SOL), yıllık yüzde 600 artış kaydederek en büyük 5'inci kripto para birimi oldu.

Yılda Yüzde 600 Patlayan Bu Altcoin, XRP'yi Tahtından Etti!

Solana (SOL), piyasa genelindeki son rallinin ardından en büyük 5'inci kripto para birimi haline geldi. SOL, son 24 saatte yüzde 14,4'lük bir artışla önde gelen 100 kripto para birimi arasında en çok değer kazanan varlık oldu. Varlık, yazım sırasında 20 ayın en yüksek seviyesi olan 86,4 dolardan işlem görüyor.

Solana'nın piyasa değeri 36,95 milyar dolara yükselerek XRP'yi geride bıraktı ve en büyük 5'inci para birimi oldu. SOL'un günlük işlem hacmi de yüzde 120'lik bir artış kaydederek 4,2 milyar dolar sınırını aştı.

Aralık 2022'de piyasanın dibe vurmasından bu yana Solana, yüzde 618'lik bir artış kaydetmiştir. SOL'un piyasa değerinin Aralık 2022'nin ortasında 3,5 milyar dolara kadar düşerek 16'ncı sıraya gerilemesi ve Shiba Inu'nun (SHIB) 4,4 milyar dolarlık piyasa değerinin ve XRP'nin yaklaşık 17,5 milyar dolarlık piyasa değerinin gerisinde kalması özellikle dikkat çekicidir.

SOL Fiyatları Neden Yükselişe Geçti?

Yılda Yüzde 600 Patlayan Bu Altcoin, XRP'yi Tahtından Etti!

Analistlere göre; SOL fiyatlarındaki yükselişin ana etmenlerinden biri, Solana ağına BONK adı verilen ilk meme coin'in gelişi oldu. BONK'un etkileyici kazanımlarının ardından Solana tabanlı meme coin'ler ilgi gördü ve Layer-1 blockchain'ine daha fazla token eklendi.

Bir başka önemli etken de Solana Saga akıllı telefonlarının büyük satışı olabilir. Solana Mobile, 15 Aralık'ta Saga telefon sahiplerinin 30 milyon BONK coin'lik bir airdrop talep edebileceğini resmen duyurdu.

Fakat popüler teknoloji YouTuber'ı Marques Brownlee (MKBHD), Solana'nın ilk Web3 odaklı telefonuna "2023'ün en kötü akıllı telefonu" ödülünü verdi.

Santiment tarafından yayınlanan bir gönderiye göre; Solana, Stacks (STX) ve NEAR Protocol (NEAR) ile birlikte en çok trend olan kripto para birimlerinden biri haline geldi.

Söz konusu üç tokenın yükselişinin ardındaki neden, sosyal medya platformlarında varlıkla ilgili "ana akım" konuşmalar olabilir.

Santiment, yatırımcıların "temkinli bir yaklaşım" benimsemeleri gerektiğini çünkü kaçırma korkusunun ya da FOMO'nun potansiyel olarak fiyat zirveleri yaratabileceğini iddia ediyor.

Yılda Yüzde 600 Patlayan Bu Altcoin, XRP'yi Tahtından Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar