Kripto Para Haberleri

Yükselişin habercisi mi? Grayscale 15 Ocak’ta 700 milyon dolarlık BTC satın aldı

Dünyanın ne büyük kripto para varlık yatırım şirketi Grayscale kısa süre önce 15 Ocak’ta 700 milyon dolarlık kripto para yatırımı aldığını açıkladı. Bu yeni yatırımcı akışı ile şirket tarihindeki en büyük satın alıma imza attı. Sadece 2020’nin 4. çeyreğinde Grayscale toplamda 3.3 milyar dolarlık yatırım aldı.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein’ın resmi açıklamasına göre dijital varlıklara duyulan talebin artması ile Grayscale 2021’in ilk haftalarında büyük bir talep artışı yaşadı. Örneğin, Aralık 2020’de haftalık olarak şirket 250 milyon dolarlık yatırım aldı.

2020 4. çeyrek raporunda dijital varlık yönetim şirketi aldığı yatırımların %93’ünün kurumsal şirketlerden ve alanında lider varlık yatırım şirketlerinden geldiğini söyledi. Buna ek olarak Grayscale’in Bitgcoin Trust ürünü değer olarak 610.000 adet Bitcoin’e ulaştı. Grayscale Bitcoin Trust şu anda 22 milyar dolarlık bir yatırıma bakıyor.

Grayscale Bitcoin Trust

Michael Sonnenshein:

Dün, Grayscale kripto para olarak 700 milyon dolarlık yatırım aldı. 2020 4. çeyreğinin talep artışının devamı yeni yılda gelmeye devam ediyor. 15 Ocak’ta günlük olarak ne çok satın alımı gerçekleştirdik.

Grayscale’in dip seviyelerden Bitcoin alması uzun vadeli olarak Bitcoin’de bir yükseliş sinyalidir. Şirket büyük oranda kurumsal yatırımcılara hizmet ettiğinden ve BTC arzı hala azalmakta olduğundan dolayı uzun vadede Bitcoin’in değer kazanmaması neredeyse imkansızdır.

Grayscale’in yatırım değeri 27 milyar doları aştı

Grayscale’in 700 milyon dolarlık yatırım alması ile varlık yönetim şirketinin yönettiği toplam varlık değeri 27 milyar doları geçti. Son aylarda şirket özellikle kurumsal yatırımcılar tarafından tercih edildi. 2021’in başından beri Grayscale neredeyse 10.000 adet Bitcoin, 9.000 Litecoin ve 1.000 Bitcoin Cash satın aldı.

Grayscale’in BTC, LTC ve BCH alımlarına rağmen dijital varlık yöneticisi Ripple’ınm karşılaştığı yasal sorunlar yüzünden kısa süre önce Grayscale XRP Trust ürününü kapattı. Yukarıdaki kripto paralara ek olarak Grayscale’de şu anda yüklü miktarda Ethereum Classic ve Bitcoin Cash’de bulunuyor. Grayscale 2020’ye yatırımı altında 2 milyar dolarlık bir değer ile başladı 2020’yi 20 milyar dolarlık bir değer ile kapattı.

Grayscale Bitcoin Trust

Bitcoin ve diğer kripto paraların günümüz boğa koşusu Grayscale’in yatırım altında bulunan varlıkların değerini keskin bir şekilde artırdı. Bitcoin geçtiğimiz yıl %300’den fazla değer kazandı ve birden fazla kez tüm zamanların en yüksek seviye rekorunu kırdı. Bitcoin şu anda dolardan ve Türk Lirasından işlem görüyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu