Anasayfa Rehber Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?

Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?

Rehber

Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir? Ne İşe Yarar? Hepsi tüm detayları şimdi Koinbox'ta....

Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?

Sweatcoin Nedir? 

Sweatcoin, kullanıcıların vücutlarını hareket ettirmeleri halinde muhteşem ödüllere sahip olabileceği bir yöntemdir. Sweatcoin nedir? sorusunun yanıtı kısaca bu şekildedir. 

Kullanıcılar, yalnızca hareket ederek Sweatcoin denilen dijital para birimini kazanabiliyor. Sweatcoin uygulaması kolay bir şekilde telefonlara indirilebilir. Sweatcoin; yürüyüş, koşu veya fitness antrenmanı yaptığınızda adımlarınızı takip etme özelliğine sahip. Adımlarınızı takip eden uygulama, bunun üzerine size Sweatcoin ile ödeme yapıyor. 1,000 adım attığınız zaman 1 Sweatcoin elde ediyorsunuz. 

Proje, resmî internet sitesinde vizyonunu şu şekilde açıklıyor: Sweatcoin, günlük adımlarınızı yeni nesil para birimi ile ödüllendiren ücretsiz bir uygulamadır. Adım karşılığı elde ettiğiniz parayı harika ürünlere harcayabilir, hayır kurumlarına bağış yapabilir ya da “SWEAT”e dönüştürebilirsiniz. Neden? Çünkü sağlığınıza dikkat ettiğiniz zaman topluma fayda sağlarsınız. Daha üretken olursunuz. Sağlıkta milyarlarca dolar tasarruf edilmesine yardımcı olursunuz. Hareketinizin bir değeri var ve siz de buradan bir payı hak ediyorsunuz. 

Söz konusu internet sitesinde karşınıza 3 farklı seçenek çıkıyor. 

 1. Harcayın: Yüksek teknolojili ayakkabılar, iPhone’lar, yer çekimsiz yoga dersleri, Apple akıllı saat modelleri ve daha fazlasına erişim sağlayabilirsiniz. Pazarda bulunan çok sayıda markalı ürün ve hizmet arasından seçim yapabilirsiniz.
 2. Bağış yapın: İnsani yardım yapabilir, hayvanları ve gezegeni korumak için bağışta bulunabilirsiniz. Sweatcoin, bunun için 100’den fazla hayır kurumu ile çalışıyor. Bunlar arasında African Wildlife Foundation, Lonely Whale, Conservation International, Cancer Research UK, NAACP (Siyahi İnsanların Gelişmesi için Ulusal Birlik) yer alıyor. Öte yandan, proje Save the Children’ın resmî ortağı olduğunu ifade ediyor. Sweatcoin, çatışma ve doğal afet gibi krizler sırasında çocuklara destek sağlamak için para toplanmasına yardımcı oluyor.
 3. Takas edin: Sweatcoin’lerinizi artık SWEAT tokenlarına dönüştürebilirsiniz. 

 

Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?

Proje ile iş birliği yapan şirketlerin sağlık uygulamalarından ve teknolojik ürünlerinden faydalanabilmeniz mümkün. Öte yandan, yukarıda belirtildiği gibi vakıfların hayata geçirdiği kitlesel fonlama kampanyalarına tüm Sweatcoin varlığınızı bağışlayabilirsiniz. 

Sweatcoin, move to earn (M2E) tarzı oyunun öncüsü olarak kabul ediliyor. Bu bakımdan kullanıcıların katılımlarından dolayı kripto para ödülleri kazanabildikleri play to earn oyunlarıyla benzerlik gösteriyor. Move to earn oyununda kullanıcılar, günlük hayatlarında fiziksel olarak aktif olmalarından dolayı kripto para kazanabiliyor.

Proje ekibi, kullanıcıların fiziksel aktivitelerinin ortalama yüzde 20 oranında artış gösterdiğine dikkat çekiyor. Ekip, aynı zamanda daha sağlıklı bir toplum oluşturulması ve global sağlık sistemleri üzerinde bulunan yükün azaltılmasına katkıda bulunulması için NHS (Ulusal Sağlık Sistemi) ile ortaklık kurduğunu duyurdu. 

Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?

Sweatcoin Ne İşe Yarıyor?

Sweatcoin son dönemde oldukça popüler hale geldi. Yeterince Sweatcoin sahibi olmanız halinde havayolu milleri, Amazon kredileri, müzik indirmeleri, hediye sertifikaları, e-kitaplar ve spor saatleri için söz konusu varlıklarınızdan rahat bir şekilde yararlanabilirsiniz. Öte yandan, indirimli ürün ve hizmetleri satın alma imkânınız da var. Bu, projenin imzaladığı anlaşmalar doğrultusunda değişkenlik gösterebiliyor. 

Yukarıda söz edilen işlemlerin hepsini Sweatcoin uygulaması aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz. Uygulama ücretsiz olarak kullanılabiliyor ancak abonelik düzeyinizi artırabilmek için Sweatcoin varlıklarınızdan yararlanmanız önem arz ediyor.

Projenin insanları egzersiz yapmaya, yürüyüş ve koşu yapmaya yönelttiği söylenebilir. Kullanıcılar, Sweatcoin ile birlikte sportif faaliyetlerle daha fazla ilgilenmeye başladı. Bu da günümüzde gelişen teknoloji nedeniyle uzun süre hareketsiz kalan ve bu nedenle sağlıkları olumsuz yönde etkilenmeye başlayan insanlar için önemli bir gelişme oldu. İnsanların spor ile ilgili motivasyonlarının yükseldiği fark edildi.

Uygulamanın en dikkat çeken özelliklerinden biri de bağış olabilir. Kanser hastalarının çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması, Afrika’da yaşam koşulları kötü olan çocukların desteklenmesi, evsizlere yardım edilmesi ve nesli tükenmekte olan hayvanların koruma altına alınması için düzenlenen kampanyalara bağış yapabilirsiniz.

Sweatcoin, daha aktif ve daha sağlıklı bir dünya için fiziksel aktivitelerin teşvik edilmesini ve bu sayede karbon ayak izlerinin azaltılmasını hedefliyor. Bu bakımdan başarılı bir proje olduğu ve dünya genelinde bilinirliğinin arttığı fark ediliyor. Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimlerinin popülaritesi son dönemde azalırken Türk yatırımcılar, coin tercihini SWEAT gibi varlıklardan yana kullanmaya başladı. SWEAT, trend bir coin olarak üst sıralarda yer alıyor. Piyasa değeri bakımından lider kripto para birimi olan Bitcoin ise daha alt sıralarda kendisine yer buluyor. Yani coin olarak SWEAT, diğer coinlere göre daha fazla ön plana çıkıyor. 

Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?

Sweatcoin Nasıl Kullanılır?

Sweatcoin uygulaması, iOS ve Android üzerinden kolay bir şekilde erişilebilir hale getirilmiştir. Herhangi bir uygulamayı indirirken yaptıklarınızın aynısını bunu indirirken de yapabilirsiniz. Yani süreç oldukça basit. Yapmanız gereken en önemli şey konum bilgilerinize erişim izni vermek olacaktır çünkü adım takibinin yapılabilmesi için bu bilgilere ihtiyaç duyuluyor.

İndirme aşamasında ad ve soyadı bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Söz konusu bilgileri hatasız bir şekilde girmeniz önemli. Eğer hatalı giriş yaparsınız size ödeme yapılamıyor. Bunu hallettikten sonra telefon numaranızı girip size iletilen onay kodunu yazıyorsunuz. 

Böylece üyelik için yapılan işlem tamamlanmış oluyor. Uygulamayı etkili bir şekilde kullanabilmeniz için karşınıza bazı talimatlar çıkacak. Talimatlara riayet etmeniz halinde adımlarınızın hatasız bir şekilde takip edildiğini fark edeceksiniz. 

Sweatcoin Parası Nasıl Alınır?

Sweatcoin ile para kazanmak için 3 farklı yöntemi kullanabilirsiniz. Birincisi yürüyüş yapmak, ikincisi arkadaşlarınızı davet etmek ve üçüncüsü ise reklam seyretmek. 

Her 1,000 adıma karşılık olarak 1 Sweatcoin kazanıyorsunuz. Arkadaşlarınızı davet ederseniz ve onların uygulamayı kullanmalarını sağlarsanız yine kazanç elde edebiliyorsunuz. Son olarak da günlük bonuslar kısmından reklamları izlemeyi tercih edebilirsiniz. 

Sweatcoin parası nasıl alınır? Bunun için iki farklı uygulama indirmeniz gerekiyor. Bunlardan biri adımlarınızı sayıp SWEAT veren “Sweatcoin Walking Step Tracker” iken diğeri de “Sweat Wallet” olarak biliniyor. Sweat Wallet, Sweatcoin Walking Step Tracker ile verileri eşleştirip bakiyenizi güncelliyor. 

SWEAT token Türk Lirası’na kolay bir şekilde dönüştürülebilir. Öncelikle SWEAT token listelemesi yapmış olan bir kripto para borsasından hesap açmanız şart. Bunlar arasında Huobi Global, KuCoin, Gate.io, FTX, Bitfinex, OKX, Bybit ve MEXC gibi kripto para borsaları yer alıyor. Diyelim ki MEXC kripto para borsasını kullanacaksınız. Bahsedilen işlem için yapmanız gerekenler şu şekilde:

Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?

 • Kripto para borsasında hesap oluşturun. Uygulamaya giriş yapın.
 • Alt menünün en sağ kısmında yer alan “Cüzdan” seçeneğine tıklayın. 
 •  “Yatırma” butonuna basın. Arama kısmına “SWEAT” yazın. Karşınıza çıkan “Sweat Economy” seçeneğine tıklayın. 
 • "Çekim Ağını Seçin" kısmından “NEAR” seçimini yapın. Bu işlem sizin için bir ilkse “Adres oluşturmak için tıklayın.” ifadesine basın. Oluşan “NEAR Yatırma Adresi”ni kopyalayın.
 • Sweat Wallet’ı açın. Önce “Transfer” butonuna ardından “Send” butonuna dokunun. Kopyaladığınız adresi açılan bölüme kopyalayın.
 • Telefon klavyenizdeki arama ikonuna tıklayın. Kripto para cüzdanınız bulunduktan sonra “Continue” butonuna basın. Sağdaki alana çekmek istediğiniz miktarı yazın. Tüm erişilebilir bakiyenizi çekmek istiyorsanız “Max” butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Tekrar “Continue” butonuna basın. Son olarak da “Confirm and Transfer” butonunu sağa doğru sürükleyin. Çok kısa bir süre içerisinde bakiyenizin başarılı bir şekilde gönderildiği bildirilecek. Ardından bakiyenizi MEXC borsasında görüntüleyebileceksiniz. 

 

Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?

 • İşlemler burada bitmiyor. SWEAT tokenlarınızı Türk Lirası’na dönüştürmek için devam etmek zorundasınız. SWEAT token henüz Türk borsalarında listelenmediği için bakiyenizi Türk borsalarında listelenen bir token olarak dönüştürmeniz gerekiyor.
 •  “Sweat Economy” alanının üstüne tıklayın. Daha sonra “Al-Sat” kısmında yer alan “SWEAT/USDT” paritesinin üstüne dokunun.
 • Karşınıza alım-satım sayfası gelecek. Önce yukarıda bulunan “Sat” butonuna tıklayın. Sonra “Limit” alanından “Piyasa” seçimini yapın. Bunu yaptığınızda piyasa fiyatından hemen satış yapabiliyorsunuz.
 • Aşağıdan miktarı belirleyin. (İşlem miktarınızın 5 doların altında olması halinde satış gerçekleşmiyor.) Kırmızı renkli “Sat SWEAT” butonuna iki defa tıklayın. “Başarıyla gönderildi” ifadesini göreceksiniz. Kısa süre içerisinde SWEAT tokenlarınız satılıp USDT olarak bakiyenize eklenmiş olacak. 
 • Sizden fazla ücret kesileceği için USDT varlıklarınızı XRP kripto para birimi olarak dönüştürebilirsiniz. (0,25 XRP’lik bir ağ ücreti ödeyeceksiniz.) XRP varlıklarınızı Paribu gibi yerli bir borsaya transfer edebilir ve burada Türk Lirası’na dönüştürebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra geriye Türk Lirası varlıklarınızı banka hesabınıza transfer etmek kalıyor.
 • Paribu hesabınızdaki “Cüzdan” sekmesine ve ardından “Türk Lirası” bakiyenize tıklayın. Daha sonra bankanızı seçip “Çek” sekmesine tıklayın.
 • IBAN bilgilerinizi ve çekilecek miktarı girin. En alttaki “TL Çek” butonuna tıklayın. Birkaç dakika içerisinde transfer banka hesabına ulaşmış olacak. Bu talimatları yerine getirdikten sonra SWEAT tokenlarınızı Türk Lirası’na çevirmiş olacaksınız. İşlem tamam!

 

Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?

Sweatcoin Güvenilir mi?

Sweatcoin’in güvenilirliği ile ilgili birtakım soru işaretleri var. Konum bilgilerine izin vermek zorunda kalan kullanıcılar tedirgin olabiliyor. Aslında konum bilgilerine izin verilmesiyle hile ihtimalinin ortadan kaldırılması hedefleniyor. Diyelim ki telefonunuzu salladınız. Bu durumda atılmış gibi görünen adımlar, yapılan analizin ardından geçersiz kabul ediliyor. 

Sweatcoin varlıklarının toplanmasının pek de basit olmadığını belirtmekte fayda var. Sürekli olarak egzersiz yapsanız bile çok az bir kazanç sağlayabiliyorsunuz. Yani teknolojik ürünleri alabilmeniz için oldukça uzun bir zaman gerekiyor. 

Uygulamanın telefonlar vasıtasıyla veri madenciliği gerçekleştirerek gelir elde ettiğine ve kullanıcılara buradan pay verdiğine ilişkin çeşitli iddialar gündeme geliyor. Bu tarz iddialar Sweatcoin’in güvenilirliğinin sorgulanmasına yol açıyor. 

Hem SWEAT tokenı hem de Sweat Wallet, hisse kanıtı (PoS) olarak bilinen konsensüs mekanizması üzerinde çalışan NEAR Protocol üzerine inşa edilmiştir. Bu da ağın güvenliği ile ilgili endişeleri ortadan kaldırabilir. 

Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
Yorumlar(1)
 • Naim polat Naim polat 20000 sweatcoin i biriktirdim diyelim ama 3 kişi uygulamaya davet ettim yani 4000 kişi bulamadim yine de 1000 dolar ödülü alabilir miyim Yanıtla