Anasayfa Coin Rehberi Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?

Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?

Coin Rehberi
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?

Sweatcoin Nedir?

Sweatcoin, sadece vücudunuzu hareket ettirmeniz karşılığında harika ödüllere sahip olabileceğiniz bir yöntem olarak biliniyor. Yani Sweatcoin olarak adlandırılan dijital para birimini sadece hareket ederek kazanabilirsiniz. Telefonunuza indirdiğiniz Sweatcoin uygulaması, yürüyüş veya koşu yaptığınızda adımlarınızı takip ediyor. Söz konusu uygulama, adımlarınızı takip ettikten sonra Sweatcoin ile ödeme gerçekleştiriyor. Attığınız her 1,000 adım karşılığında 1 Sweatcoin kazanıyorsunuz.

Piyasada teklifler her gün değişiyor. Sweatcoin ile anlaşma yapan firmaların teknolojik ürünlerinden ve sağlık uygulamalarından yararlanabiliyorsunuz. Vakıflar tarafından başlatılan kitlesel fonlama kampanyalarına bütün Sweatcoin varlıklarınızı bağışlama imkânınız da var.

Sweatcoin, önceden yalnızda dışarıdaki adımlarınızı takip ediyordu. Uygulama, 2019 yılından beri bütün adımlarınızı takip ediyor. Sweatcoin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sweatcoin Ne İşe Yarar?

Yeterli seviyede Sweatcoin biriktirmeniz durumunda hediye sertifikaları, havayolu milleri, e-Kitaplar, Amazon kredileri, spor saatleri ve müzik indirmeleri için bu varlıklarınızdan faydalanabilirsiniz. İndirimli ürün ve hizmet satın alabilirsiniz. Bunun Sweatcoin tarafından yapılan anlaşmalara göre değişiklik gösterebildiğini söyleyebiliriz.Bu işlemlerin tamamını Sweatcoin uygulaması vasıtasıyla görüntülemeniz mümkün oluyor. Uygulamayı ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Fakat abonelik seviyenizi artırmak istiyorsanız Sweatcoin varlıklarınızı kullanmanız gerekiyor.

Sweatcoin, insanları yürümeye veya koşmaya teşvik ediyor. Konuya dair yapılan bir araştırmaya göre, Sweatcoin kullanıcıları, sportif faaliyetlerin içerisinde daha fazla bulunmaya başladı. Yani uygulama sayesinde insanların spor konusundaki motivasyonlarının arttığı fark ediliyor.

Öte yandan, Sweatcoin uygulaması aracılığıyla bağış da yapabiliyorsunuz. Mesela nesli tükenmekte olan hayvanlara yönelik koruma sağlamak, evsizlere yardımcı olmak, Afrika’da bulunan yardıma muhtaç çocuklara destek olmak veya kanser hastalarının ev temizliği ile ilgili ihtiyaçlarını karşılamak gibi bağış seçenekleri karşınıza çıkabiliyor.

Sweatcoin Neden Para Veriyor?

Sweatcoin varlıklarınız ile bağışta bulunabilir veya sponsorlu markalardan alışveriş yapabilirsiniz. Sweatcoin uygulaması, sponsorlu markalardan gelir sağlıyor. Sweatcoin uygulamasının adımlarınız karşılığında neden para verdiğini mi soruyorsunuz? İşte nedeni tam olarak bu. Söz konusu uygulamanın, farklı yerlerden gelir sağlayabildiğini unutmayın. Sponsorlu markaların ürünleri her gün minimum bir defa güncelleniyor. Bir gün markette yer alan ürünleri beğenmemeniz durumunda ertesi gün farklı ürünlere rastlayabilirsiniz.

Reklamlar da Sweatcoin uygulamasının gelir kaynaklarından biridir. Yani bu reklamların da bir amacının olduğunu söyleyebiliriz. Günlük bonuslar bölümünden kendi isteğiniz dâhilinde reklam seyredebilirsiniz. Bu şekilde sizler bonus elde ederken, Sweatcoin uygulaması da gelir elde etmiş olur.

1 Sweatcoin Ne Kadar?

1 Sweatcoin ne kadar? sorusu en fazla karşılaşılan sorulardan biridir. Sweatcoin uygulamasında attığınız her 1,000 adıma karşılık olarak 1 Sweatcoin kazanıyorsunuz. 1 Sweatcoin’in 0,05’ini uygulama alırken, 0,95’ini ise siz alıyorsunuz. Yani 0,95 Sweatcoin kazanabilmek için 1,000 adım atmanız lazım.

1 Sweatcoin, 0,05 dolara denk geliyor. Dolar/TL kurunu 8,30 olarak aldığımızda 0,05 dolar = 0,41 TL oluyor. Bu durumda 1 Sweatcoin = 0,41 TL olarak karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir: Ücretsiz Kripto Para Kazanmak

Sweatcoin Nasıl İndirilir?

Yürüyerek kazandıran Sweatcoin uygulamasına hem Android hem de iOS üzerinden erişim sağlamanız mümkün. Diğer uygulamaları nasıl indiriyorsanız Sweatcoin uygulamasını da öyle indirebilirsiniz. Sweatcoin uygulamasını indirmek çok kolay. Burada en kritik noktanın konum bilginize izin vermek olduğunu unutmayın. Sweatcoin uygulaması, adımlarınızı takip edebilmek için konum bilginize gereksinim duyuyor.

Öte yandan, Sweatcoin uygulamasını indirirken sizden adınızı ve soyadınızı girmeniz istenecektir. Ad-soyad bilgilerinizi herhangi bir hata olmadan iletmeniz gerekiyor. Bilgilerinizi hatalı bir şekilde girmeniz durumunda size ödeme gerçekleştirilemez. İzin ayarlarını yaptıysanız telefon numaranızı girin. Daha sonra da telefonunuza gelen onay kodunu yazın.

Söz konusu adımları tamamlamanız halinde Sweatcoin uygulamasına üye olmuş olacaksınız. Sweatcoin deneyiminizi daha iyi bir hale getirmek için çeşitli talimatlarla karşılaşacaksınız. Bu talimatlara uymanız durumunda adımlarınızın Sweatcoin tarafından daha doğru bir şekilde takip edildiğini göreceksiniz.

Sweatcoin Güvenilir mi?

Sweatcoin uygulaması için konum bilgilerine izin verilmesi bazı endişelere neden oluyor. Aslında bu şekilde hilelerin önüne geçildiğini söyleyebiliriz. Mesela telefon salladığınızda adım sayınız artmış gibi görünse de uygulama tarafından analiz eden bu adımlar geçersiz sayılıyor. Yani konum bilgisi bu noktada işe yarıyor.

Fakat Sweatcoin varlıklarını toplamak hiç de kolay olmuyor. Sık sık spor yapıyor olsanız bile kazandığınız Sweatcoin miktarı çok az oluyor. Bu durumda teknolojik ürünleri çok uzun bir süre içerisinde alabiliyorsunuz. Öte yandan, kullanıcılar, her 1,000 adım karşılığında kazanılan 1 Sweatcoin’in 0,05’inin uygulama tarafından alınmasını pek mantıklı bulmuyor.

Sweatcoin uygulamasının ücretsiz versiyonunda bir gün içerisinde 5 Sweatcoin elde edebiliyorsunuz. Daha çok Sweatcoin elde etmek için paketinizi yükseltmeniz gerekiyor. Bir de Sweatcoin uygulamasının telefonlar aracılığıyla veri madenciliği yaparak gelir sağladığına ve kullanıcılara da pay verdiğine dair bazı iddialar var. Bunlar Sweatcoin uygulamasının güvenilirliğine dair soru işaretlerine yol açıyor.

Sweatcoin APK

APK, normal şartlarda Google Play Store üzerinden indirilebilen uygulamaların gayriresmî yöntemlerle indirilmesine deniliyor. Sweatcoin uygulamasını Google Play Store üzerinden değil, herhangi bir internet sitesi üzerinden yüklemeniz durumunda APK yoluyla yüklemiş oluyorsunuz.

İnternet sitesi üzerinden yüklediğinizde Sweatcoin uygulaması, Google Play Store’da olduğu gibi otomatik bir şekilde kurulmuş olmuyor! Yani Sweatcoin uygulamasını mutlaka sizin kurmanız gerekiyor. Google Play Store’da uygulamalara yönelik virüs taraması yapılıyor. APK’lara yönelik böyle bir tarama mevcut olmadığı için güvenilir internet siteleri üzerinden APK indirmeniz önem arz ediyor.

Sweatcoin Türkçe

Sweatcoin Türkçe dil seçeneği henüz bulunmuyor. Söz konusu uygulama, dünya genelinde İngilizce olarak kullanılıyor. Kullanıcılar, Sweatcoin uygulamasına Türkçe dil seçeneğinin eklenmesini talep ediyor. Fakat bu konuda şu ana kadar atılmış herhangi bir adım yok.

Sweatcoin Para Çekme Limiti

Daha önce para çekebilmek için minimum 20,000 Sweatcoin biriktirmeniz gerekiyordu. Artık para çekme limitleri değişti. Şu anda minimum 25 dolar çekebiliyorsunuz. Bunun için 100 kişinin üye olmasını sağlamanız ve 500 Sweatcoin biriktirmeniz gerekiyor.

Sweatcoin varlıkları PayPal veya banka havalesi aracılığıyla çekilebiliyor. PayPal, Türkiye’de kullanılabilen bir uygulama değil. Bu nedenle geriye sadece banka havalesi seçeneği kalıyor.

Sweatcoin’de Nasıl Para Kazanılır?

Sweatcoin uygulamasında yürüyüş yapma, reklam seyretme ve arkadaşlarınızı davet etme gibi 3 farklı yöntem ile para kazanabilirsiniz. Attığınız her 1,000 adım karşılığında 1 Sweatcoin sahibi olabilirsiniz. Günlük bonuslar bölümünden reklamları seyrederek Sweatcoin kazanabilmeniz de mümkün. Diğer yandan, arkadaşlarınızı Sweatcoin uygulamasına davet etmeniz ve söz konusu arkadaşlarınızın uygulamayı kullanmalarını sağlamanız durumunda 5 Sweatcoin elde edebilirsiniz.

Sweatcoin Neler Alınır?

Sweatcoin varlıklarınızı yalnızca uygulama içerisindeki hizmetler ve ürünler için kullanabiliyorsunuz. Sweatcoin ile anlaşma yapan firmaların teknolojik ürünlerinden ve sağlık uygulamalarından faydalanabiliyorsunuz. Sweatcoin varlıklarınızı hediye sertifikaları, havayolu milleri, e-Kitaplar, Amazon kredileri, spor saatleri ve müzik indirmeleri için kullanabiliyorsunuz. Swetcoin kazançlarınız ile sponsorlu markalardan alışveriş yapabiliyorsunuz.

1000 Adım Kaç Sweatcoin?

Sweatcoin uygulamasında attığınız her 1,000 adıma karşılık olarak 1 Sweatcoin kazandığınızı belirtmiştik. Fakat bunun 0,05’inin Sweatcoin uygulamasına, 0,95’inin ise size verildiğini unutmayın!

Sweatcoin Gerçekten Para Veriyor mu?

Sweatcoin uygulamasında kazandığınız varlıkları nakit para olarak çekebilmeniz mümkün. Mesela 100 kişinin üye olmasını sağlamanız ve 500 Sweatcoin biriktirmeniz durumunda 25 dolar çekebiliyorsunuz. 4,000 kişinin üye olmasını sağlamanız ve 20,000 Sweatcoin biriktirmeniz durumunda ise 1,000 dolar çekebiliyorsunuz. Paranızı çekmek için banka havalesi yöntemini kullanabilirsiniz. Banka hesap numaranız, IBAN numaranız ve ad-soyad bilgileriniz ile paranızı çekebilmeniz mümkün.

Sweatcoin 1000 Dolar Kalktı mı?

Sweatcoin uygulamasında 20,000 Sweatcoin karşılığında 1,000 dolar nakit ödülü kampanyasına birçok ülkede son verilmişti. Açık artırmalarda sunulan tekliflerin, söz konusu kampanyadan çok daha fazla kazanç getirdiği ifade edilmişti. Daha sonra yapılan açıklamada ise para çekme özelliğinin yeniden aktif edildiği ve kullanıcıların yalnızca 1,000 dolar değil, aynı zamanda 25 dolar, 40 dolar, 100 dolar ve 200 dolar da çekebilecekleri bildirildi.

İlginizi Çekebilir: SafeMoon Nedir? Nasıl Alınır?

1 Sweatcoin Kaç TL?

1 Sweatcoin kaç TL? sorusuna yanıt verebilmek için öncelikle 1 Sweatcoin’in kaç dolara denk geldiğini bilmeniz gerekiyor. 1 Sweatcoin, 0,05 dolara eşit oluyor. Dolar/TL kurunun 8,30 olduğunu düşünelim. Bu durumda 1 Sweatcoin, 0,41 TL oluyor. Güncel kura göre bu hesaplamaları sizler de yapabilirsiniz.

1 Sweatcoin Kaç Dolar?

1 Sweatcoin kaç dolar? 1 Sweatcoin, bildiğiniz üzere 0,05 dolar ediyor. Yürümezseniz herhangi bir kazanç elde edemiyorsunuz. 1,000 adım atmanız durumunda ise 1 Sweatcoin kazanıyorsunuz. Sweatcoin uygulaması, 1 Sweatcoin’in 0,05’ini kendisi alırken, 0,95’ini ise size bırakıyor.

Sweatcoin Hile

Sweatcoin uygulamasında kazanç sağlamak için yürümek veya koşmak gerekiyor. Bisiklete binerek veya yüzerek Sweatcoin kazanmıyorsunuz. Fakat telefonu sallayarak hile yapanların olduğu söyleniyor. Sweatcoin ekibi ise böyle bir hile yapmanın mümkün olmadığını dile getiriyor.nTelefonu sallayarak adım sayısının artırıldığına dair iddiaların mevcut olduğuna dikkat çeken ekip, telefon sallandığında ana ekranda bulunan adım sayısı sayacında artış görüldüğünü ancak uygulamanın bu tarz adımları analiz ettiğini ve geçersiz saydığını belirtiyor.

Ekip, Sweatcoin uygulaması tarafından adım sayar özelliği ile birlikte konum teknolojisinin kullanıldığına dikkat çekiyor. Yani konum bilgisi sayesinde adım atılan yerlerin, adım sayısının ve hızının takip edildiğini aktaran ekip, sonuç olarak herhangi bir şekilde hile yapılmasının mümkün olmadığını ifade ediyor.

Sweatcoin Ekşi Sözlük Yorumları

Sweatcoin Ekşi Sözlük yorumlarından bazıları şu şekilde:

Şimdiye kadar 10,500 küsur coin biriktirdiğim, yeni gelen güncelleme ile birlikte 1000 dolar-500 dolar-250 dolar gibi Amazon çekleri, Adidas, Nike gibi ödülleri olan, yürüyüş yaparken coin kazanabileceğiniz bir uygulamadır.

Beni tekrar yürümeye teşvik eden muhteşem bir uygulama. Kazanacağım coin pek bir işe yaramaz gibi görünse de hayır kurumlarına bağış yaparak değerlendirilebilir. Bir ödül mekanizması bize daha çok teşvik veriyor. Bence muhteşem bir fikir.

Yüklediğinizde cihazınızın donanımsal özelliklerini kullanarak kripto para madenciliği ile gelir elde ederken size pay vermesi durumudur. Yani öyle siz yürüdüğünüz için kimse bedava para vermez.

Yürüyerek Sweatcoin kazandıran ve kazanılan Sweatcoin ile indirimli alışveriş sağlayan hatta toplam 20,000 Sweatcoin karşılığında iPhone XS gibi ödüller veren bir uygulama. Büyük ödüllere ulaşmak neredeyse imkânsız. Farklı yolları var fakat uğraşmak gerek. Bende offline olarak toplanan 147 Sweatcoin var ve indirimli de olsa alışveriş yapamıyorum.

Sweatcoin Kullanıcı Yorumları

Sweatcoin kullanıcı yorumlarına baktığımızda hem olumlu hem de olumsuz yorumların yapıldığını fark ediyoruz. Mesela bazı kullanıcılar, Sweatcoin uygulamasının kendilerini yürüyüşe teşvik ettiğini dile getiriyor. Sweatcoin uygulamasına sıcak bakan kullanıcılar, söz konusu uygulamanın obeziteye karşı duyarlılık kazandırmak için oluşturulduğunu ve kısa süre içerisinde kazanç beklemenin yersiz olduğunu düşünüyorlar.

Kullanıcılardan bazıları ise Sweatcoin varlıklarının çok yavaş biriktiğini savunuyor. Sweatcoin uygulamasının arka planda çalışması nedeniyle telefon bataryasının hızlı bir şekilde bittiğine dikkat çeken kullanıcılar, bu uygulamanın telefonlar aracılığıyla veri madenciliği yaparak kazanç sağladığına ve kullanıcılara pay verdiğine dair yorumlar da bulunuyor.

Sweatcoin Para Çekme Şartları

Sweatcoin para çekme şartları arasında önceden minimum 20,000 Sweatcoin biriktirmek vardı. Para çekmek için Sweatcoin uygulamasında minimum 2 yıl üyeliğinizin de bulunması gerekiyordu. Son güncellemeye göre, minimum 2 yıl üyelik şartına son verildi. Güncel Sweatcoin para çekme şartları ise şu şekilde sıralandı:

  • 100 kişinin üye olmasını sağlamanız ve 500 Sweatcoin biriktirmeniz durumunda 25 dolar çekebiliyorsunuz.
  • 160 kişinin üye olmasını sağlamanız ve 800 Sweatcoin biriktirmeniz durumunda 40 dolar çekebiliyorsunuz.
  • 400 kişinin üye olmasını sağlamanız ve 2,000 Sweatcoin biriktirmeniz durumunda 100 dolar çekebiliyorsunuz.
  • 800 kişinin üye olmasını sağlamanız ve 4,000 Sweatcoin biriktirmeniz durumunda 200 dolar çekebiliyorsunuz.
  • 4,000 kişinin üye olmasını sağlamanız ve 20,000 Sweatcoin biriktirmeniz durumunda 1,000 dolar çekebiliyorsunuz.

Sweatcoin Şikayetvar Yorumları

Sweatcoin Şikayetvar yorumlarına bakacak olursak bir kullanıcının Sweatcoin üzerinden yönlendirmeyle hydroFuz sitesinden matara sipariş verdiğini ancak bu mataranın kendisine ulaşmadığını belirttiğini görüyoruz. İşletme tarafından sahte hesap açıldığını kaydeden kullanıcı, söz konusu işletmenin Sweatcoin uygulaması aracılığıyla güven sağlamaya çalıştığını ifade ediyor.

Sweatcoin uygulaması tarafından kullanıcıların hydroFuz sitesine yönlendirildiğini ve alışveriş yapmalarının talep edildiğini belirten şahıs, sonuç olarak yasal sorumluluğun bu uygulama tarafından üstlenilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Sweatcoin 20 Dolar Çekme

Türkiye’de Sweatcoin uygulamasını yaygın hale getirmek için belirli sayıda arkadaşının bu uygulamaya üye olmasını sağlayan kullanıcılara 20 dolar, 100 dolar ya da başka kampanyalar aracılığıyla ödeme gerçekleştiriliyordu. Fakat ilerleyen süreçte bu tarz kampanyalara son verilmişti.

Kısa bir süre önce yapılan açıklama ise Sweatcoin kullanıcılarını sevindirdi. Sweatcoin uygulamasına 100 kişinin üye olmasını sağlayan ve 500 Sweatcoin biriktiren kullanıcılar, artık 25 dolar çekebiliyor. Yani gerekli koşulları sağlamanız durumunda minimum 25 dolar çekebilirsiniz. Diğer koşulları hatırlamak için sayfayı yukarıya kaydırabilirsiniz.

20000 Sweatcoin Kaç Adım Yapar?

1,000 adım karşılığında 1 Sweatcoin kazandığınızı hatırlatalım. 1,000 dolar çekebilmek için minimum 20,000 Sweatcoin biriktirmeniz gerekiyor. Peki, 20,000 Sweatcoin biriktirmek için kaç adım atmanız gerekiyor? Hesaplamaları yaptığımızda 20,000 Sweatcoin = 20,000,000 adım oluyor.

Sweatcoin Para Çekme Kalktı mı?

Sweatcoin para çekme ile ilgili birtakım sıkıntılar yaşanmıştı. Fakat Sweatcoin para çekme özelliği yeniden aktif edildi. Para çekme seçenekleri arasında artık 25 dolar, 40 dolar, 100 dolar, 200 dolar ve 1,000 dolar gibi seçenekler bulunuyor.

Sweatcoin Ürün Alma

Sweatcoin ürün alma pek de tavsiye edilen bir şey değil. Ürünlerin ABD menşeli olduğu ve yüksek maliyetlere sahip olduğu ifade ediliyor. Bu nedenle kullanıcıların yürüyüş yaparak, reklam seyrederek veya arkadaşlarının uygulamaya üye olmalarını sağlayarak Sweatcoin biriktirmeleri ve söz konusu birikimlerini de nakit para olarak çekmeleri öneriliyor.

Sweatcoin uygulaması üzerinden bir ürün almak istediğinizi varsayalım. Mesela 20 Sweatcoin verirseniz yüzde 40 indirim alabilirsiniz. Bu ürünü yüzde 40 indirimli olarak satın alabileceğiniz bir sayfaya yönlendirildiğinizde kargo masraflarını da görebilirsiniz.

Sweatcoin Açık Arttırma

Sweatcoin uygulamasına yeni getirilen güncellemeye göre, ödüller açık artırma ile veriliyor. Belirli bir ürüne en yüksek Sweatcoin teklifinde bulunan kişi ödüllendiriliyor. Türkiye’de resmî internet sitesine sahip olmayan bir ürüne teklif vermemeniz gerektiği ifade ediliyor.

Böyle bir ürünü veya teklifi mutlaka istemeniz durumunda nakliye ücreti veya gümrük vergisi ödemek zorunda kalacağınız belirtiliyor. 1,000 dolar veya daha fazla değere sahip olan ürünleri açık artırma sayesinde 20,000 Sweatcoin’den daha uyguna satın almanız mümkün oluyor.

Sweatcoin Hediyeleri

Sweatcoin uygulamasını indirdiğinizde hesabınıza hediye olarak 0,95 Sweatcoin aktarılıyor. Sweatcoin uygulamasının market bölümünden 20,000 Sweatcoin karşılığında değerli hediyelerden istediğinizi alabilirsiniz. Sweatcoin varlıklarınızı hediye kartlarında ya da indirimli ürünlerde kullanabiliyorsunuz. Hediye almak istemiyorsanız da nakit para çekimi yapabiliyorsunuz.

Sweatcoin Günlük Limit

Sweatcoin uygulamasının ücretsiz versiyonunu kullanıyorsanız günlük 5 Sweatcoin kazanabiliyorsunuz. Daha fazla Sweatcoin kazanmak gibi bir isteğiniz varsa paketinizi yükseltmeniz gerekiyor. Günlük 20 Sweatcoin kazanabileceğiniz paketler de bulunuyor. Öte yandan, reklam seyrederek veya arkadaşlarınızı uygulamaya davet ederek daha çok Sweatcoin sahibi olabilirsiniz.

Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(1)
  • Naim polat Naim polat 20000 sweatcoin i biriktirdim diyelim ama 3 kişi uygulamaya davet ettim yani 4000 kişi bulamadim yine de 1000 dolar ödülü alabilir miyim Yanıtla