Anasayfa Altcoin Zamanı Geldi: ChatGPT Kurucusu Worldcoin'i Piyasaya Sürüyor!

Zamanı Geldi: ChatGPT Kurucusu Worldcoin'i Piyasaya Sürüyor!

Altcoin

OpenAI CEO'su ve ChatGPT kurucusu Sam Altman, dev projesi "Worldcoin"i bugün piyasaya sürmeyi planlıyor...

Zamanı Geldi: ChatGPT Kurucusu Worldcoin'i Piyasaya Sürüyor!

OpenAI CEO'su Sam Altman, Worldcoin kripto para birimini bugün piyasaya sürecek. Konuya aşina kaynaklara atıfta bulunan bir rapora göre, daha önce tokenomik özelliklerini açıkladıktan sonra, Worldcoin tokenlerinin dağıtım planı da bugün kamuoyuna açıklanacak.

Worldcoin, bir iris biyometrik kripto para projesidir. Ayrıca World ID sistemi, iris tarayıcı Orb ve Wold App cüzdanını içerir. Birkaç uzman, projeyle ilgili gizlilik ve güvenlik endişelerini dile getirirken, Worldcoin'in kurucu ortağı Sam Altman, şirketin iris tarama yapay zekâsıyla ilgili gizlilik endişelerinin, kaynak kodunu açtıklarında azalacağını öne sürüyor.

Worldcoin'in resmi Twitter hesabı Pazar günü geç saatlerde “Zamanı geldi. 24.7.23.” yazarak bir gönderi paylaştı ve gönderide daha fazla ayrıntı yoktu.

Worldcoin (WLD) Hakkında Detaylı Bilgi Verilmedi

Woldcoin'in arkasındaki teknoloji şirketi Tools for Humanity'den bir sözcü, lansman veya daha fazla ayrıntı hakkında yorum yapmayı reddetti. Aslında, kripto borsası OKX, ERC20 ve Optimism'i (OP) destekleyen Worldcoin (WLD) ücretlendirme sayfasını açtı.

Zamanı Geldi: ChatGPT Kurucusu Worldcoin'i Piyasaya Sürüyor!

Şirket, Blockchain Capital'den C Serisi turda 115 milyon dolar topladı. Diğer yatırımcılar arasında a16z, Bain Capital Crypto ve Distributed Global yer alıyor. Geçen yıl Mart ayında şirket, 3 milyar dolarlık bir değerlemeyle 100 milyon dolar topladı.

Arkham Intelligence verilerine göre toplam 1 milyar Worldcoin (WLD) tokeni basılıyor. Worldcoin için sözleşme adresi 0x163f8C2467924be0ae7B5347228CABF260318753'tür. Toplam WLD tokenlerinin bir kısmı, OKX ve Bybit kripto para borsalarının para yatırma adreslerine gönderildi. Şu anda toplam altı cüzdan adresi, WLD'nin %95'inden fazlasını elinde tutuyor.

Kaynak: CoinGape

Zamanı Geldi: ChatGPT Kurucusu Worldcoin'i Piyasaya Sürüyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik