Bitcoin Haberleri

Zengin olmak için ne kadar Bitcoin’e ihtiyacınız var?

Kripto para piyasası, trilyon dolarlık bir piyasadır ve genel değerlemesinin basın zamanında 1,37T$ olduğu bulunmuştur. Söylemeye gerek yok, birçok yatırımcı harekete geçmeye çalışıyor çünkü kriptoya yatırım yapmak, özellikle de doğru zamanda yatırım yaparsanız, potansiyel olarak kazançlı olabilir.

Örneğin, on yıl önce Bitcoin’e 1.000 dolar yatırım yapmış olan birinin, o dönemde satış yapmadığını varsayarsak, bugün 15 milyon dolardan fazla parası olabilir.

Pekala, bu 10 yıl önceydi. Peki ya şimdi? Zengin olmak için ne kadar Bitcoin’e ihtiyacınız var? Bitcoin sizi hala milyoner yapabilir mi?

İlgili İçerik: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Analist Lark Davis, en son YouTube videosunda bunu tartıştı . Bununla birlikte, her şeyden önce, Davis’in ne dediğini dikkate almak önemlidir.

“Bugün gerçekten dışarı çıkıp 1 Bitcoin satın almaya gücünüz yetiyorsa, tebrikler. Zenginsin! Çünkü 1 Bitcoin, dünya vatandaşlarının çoğunluğunun ortalama yıllık gelirinden daha değerli.”

Zengin olmak için ne kadar Bitcoin'e ihtiyacınız var? - Koinbox.Net

Ülkeye göre Medyan Gelir 2021 anketine göre, medyan yıllık gelir Lüksemburg’da (en yüksek) 73.910 $ ile Etiyopya’da (en düşük) 850 $ arasında değişmektedir.

Analist, “Bitcoin satın alarak zengin olmak oldukça öznel olabilir” diye ekledi ve vurgulanması gereken tek şeyin “fiat ile yavaş yavaş fakirleşmemek” olduğunun altını çizdi.

Peki, kaç BTC yeterli? 1 BTC yeterli mi? İşte Yeni Zelanda merkezli analistin söyledikleri:

“Evet muhtemelen. Seni milyoner yapacak mı? Belki, belki değil. Tahminim, Bitcoin’in altın piyasa değerine rakip olacağı yönünde. Bu bize BTC başına yaklaşık 550 bin veriyor… Bunlar oldukça inanılmaz kazançlar.”

Ancak, enflasyon gibi faktörlere bakıldığında, BTC 1 milyon doları bulabilir mi? Bu, ileride gerçekleşebilir ve çok yıllı bir zaman çerçevesi düşünülmelidir. Çok uzun zaman önce, Davis söz konusu projeksiyon hakkında tweet atmıştı.

Ya uzun vadeli bir yol ya da kısa vadeli zenginlikler için bir milyon dolar değerinde Bitcoin satın alınabilir. Kolay para, değil mi?

“Uzun HODL” hissini yineleyen Davis, şunları ekledi:

“Hızlı bir şekilde zengin olmayı bekliyorsanız, Bitcoin mutlaka bunu yapacak yatırım değildir. Her ne kadar… 10 yıl içinde 10 katlık bir yatırım olduğunu düşünürseniz, borsada alacağınız her şeyi mahvedeceksiniz.”

Her şey perspektif ve küçük başlamakla ilgili. Bitcoin’e maruz kalmak için, biraz daha düzenli satın alırken dolar-maliyet ortalamasını hesaba katmak gerekir. Bakış açısıyla ilgili olarak, Davis’in Bitcoin’e hızlı bir şekilde zengin olmanın bir yolu olarak değil, yavaş yavaş fakirleşmemenin bir yolu olarak bakma konusundaki tavsiyesine kulak verilebilir.

Davis, bakış açısını daha da genişleterek, “Zaman içinde kötü paranızı iyi parayla takas edeceksiniz” diye ekledi.

Burada dikkate alınması gereken ilginç bir gerçek, 1 Bitcoin veya daha fazlasına sahip 700.000’den az adresin olmasıdır. Bir kişi bir madeni para biriktirmeyi başarabilirse, muhtemelen elit bir yatırımcı grubunun parçası olabilir.

Zengin olmak için ne kadar Bitcoin'e ihtiyacınız var? - Koinbox.Net

Uzun vadeli oyunda milyoner olmak için kaç BTC’ye ihtiyaç duyulacağına geri dönersek, analistin söylediği şey şu:

“İşte, bu on yılda bir milyoner olmak için muhtemelen gerçekçi olarak ne kadar bitcoine ihtiyacınız olduğuna dair fikrim… İki bitcoin… bu sizi, bu videoyu izlediğinizde bitcoin fiyatının nerede olduğuna bağlı olarak 60 bin ila 80 bin dolar arasında bir yere götürecek… Eğer bunu karşılayabiliyorsanız, bu on yılın sonunda muhtemelen bundan çok daha erken bir zamanda bunları bitcoin’e çevirme şansınızın çok yüksek olduğunu düşünüyorum.’

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu