Kripto Para Haberleri

”Zengin Y kuşağının yüzde 25’i kripto para sahibi”

ABD merkezli Edelman şirketi tarafından yapılan kripto para anketine 1.000’den daha fazla zengin Y kuşağından gerçek kişiler katıldı ve anket sonuçları şaşırtıcı oldu. 1980 ila 2000 yılları arasında doğmuş olan Y kuşağı mensuplarının uzunca bir süreden beridir kripto paralar ile ilgilendikleri ve zengin olmalarından dolayı en az %25’i kadar kısmının kripto para sahibi olduğunu doğruladıkları anket ile ortaya çıkarıldı. Anket sonucuna göre %31 oranında zengin Y kuşağı mensupları gelecekte kripto para almayı düşündüklerini ve bu konu üzerinde beklentileri olduğunu belirtti.

Zengin Y kuşağı ile anket yapılmasının sonuçlarına göre %51 oranında Y kuşağı mensuplarının gelecekte kripto para sahibi olacak olmasının bu alanda oldukça etkisinin olacak olduğunu doğruladı. Zengin olmalarından dolayı oldukça yüklü miktarlarda Bitcoin alabilecek olan bu grup, gelecek birkaç yıl sonra kendi mağazalarında, kendi ofislerinde ve hizmet sunacak oldukları kişilere ”Bitcoin ile ödeme” önerisinde bulunabilir ve bu durum geleceğin kripto para dünyası için son derece hassas ve daha fazla hızlı yayılmasında etkili olabilir.

Türkiye’de oranlar benzer

Türkiye’de ise kripto para sahibi olmak veya gelecekte kripto paralara sahip olmayı istediğini belirten genç nüfus sayısı son derece fazla. Türk gençleri hemen neden Bitcoin alamadıkları konusunda ise maddi yetersizlikleri gösterirken, bir yatırım aracı olarak ve ödeme aracı olarak Bitcoin kullanmanın kendileri için yeni bir para birimi olmasından dolayı heyecan verici olarak yorumlanıyor. Bitcoin fiyatının yüksek olması ve eski yatırımcılara oranla yeni yatırımcıların daha zor alım yapıyor olması ve daha fazla risk altında olmalarından dolayı genç nüfusun bu konuda kesin kararlı hareket etmesinin önünde olan bir engel olduğu belirtiliyor. Yasal olarak Türkiye’nin kripto yasakları da olmadığından dolayı gençlerin gelecek yıllarda Bitcoin’e daha fazla rağbet göstereceklerini gösteriyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu