Coin Rehberi

Zilliqa (ZIL) Nedir? Nasıl Alınır?

Zilliqa (ZIL) Coin Nedir?

Zilliqa (ZIL) Coin, merkeziyetsiz bir blok zinciri ağı olan Zilliqa’nın kripto varlığıdır. İşlem hızını sharding sistemi ile yükselten Zilliqa blok zinciri, diğer blok zinciri ağlarıyla bağlantı kurabilir. Sharding sistemi, blok zincirlerinin çok daha fazla parçaya bölünmesi demektir. Bu sayede işlem hızları ciddi derecede artırılır.

Zilliqa blok zincirinin önemli bir parçası olan Zilliqa (ZIL) Coin‘in görevi ise yapılan işlemleri ağa kaydetmek ve akıllı sözleşmelerin uygulanmasını sağlamaktır. Zilica, Proof of Work (PoW) konsensüsü ile çalışır. Temel amacı, blok zincirlerin ölçeklendirme (düşük işlem hızı, yüksek komisyon oranı) sorununu ortadan kaldırmaktır.

Zilliqa (ZIL) Coin Ne İşe Yarar?

Zilliqa (ZIL) Coin, işlem hızlarını artırarak ölçeklendirme sorununu çözmeyi amaçlayan Zilica blok zincirinin kripto varlığıdır. Sharding sistemini kullanan Zilliqa blok zinciri, işlemlerin daha hızlı yapılabilmesine yarar. Zilliqa, işlem hızının yanı sıra yüksek güvenlik probelimin de çözmeye odaklanmıştır. Bu yüksek güvenlik, “Scilla” ismindeki akıllı sözleşme diliyle gerçekleştirilir. Bu sistem, internet sitesinde “Önce güvenlik” sloganıyla tanıtılmaktadır.

Zilliqa (ZIL) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Zilliqa (ZIL) Coin Nasıl Alınır?

Zilliqa (ZIL) Coin nasıl alınır sorusunu basit şeklde cevaplayalım. Öncelikle bu yazıdan Binance hesap açma ve para gönderme rehberini okuyun.

Hesabınıza para gönderdikten sonra Binance Ana Sayfa üzerinde sol üstte bulunan Piyasalar seçeneğine tıklayın. Bu sayfada Spot Piyasalar kısmını seçerek, arama kutucuğuna ZIL yazın. Karşınıza çıkan ZIL işlem çiftlerinden birini seçtikten sonra Alım Satım sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada sayfanın altında yer alan ZIL Al butonuna tıkladıktan sonra istediğiniz miktarı girerek Zilliqa (ZIL) Coin satın alabilirsiniz.

Zilliqa (ZIL) Coin Güvenilir mi?

Peki Zilliqa (ZIL) Coin güvenilir mi? 2018 yılında kullanıma sunulan Zilliqa (ZIL) Coin’in yer aldığı Zilliqa blok zincirinin internet sitesi incelendiğinde, projenin ciddiyeti daha iyi anlaşılıyor. Zilliqa’nın temel amacı; ölçeklenebilirlik, güvenlik ve merkeziyetsizleştime olarak aktarılmıştır. Platformun çalışma yöntemleri ve ortaklıklarına bakıldığında, ekosistemin tokeni olan Zilliqa (ZIL) Coin güvenilirdir diyebiliriz.

Zilliqa (ZIL) Coin Hangi Borsada?

Zilliqa (ZIL) Coin‘ın satın alınabileceği borsalardan bazıları şöyle:

 • Binance,
 • Huobi Global,
 • KuCoin,
 • Gate.io,
 • Bitfinex,
 • Hotbit,
 • Bittrex,
 • OKEX,
 • Indodax,
 • Probit,
 • CoinEx,
 • Paribu,
 • BitMart,
 • Latoken,
 • WazirX.

İlgili içerik: Binance Nedir? Nasıl Kullanılır? 

Zilliqa (ZIL) Coin Geleceği 2021

Peki Zilliqa (ZIL) Coin geleceği 2021‘de ne olur? Bu soruya piyasanın genel durumundan bağımsız yanıt vermek doğru olmaz. Piyasalardaki yukarı yönlü seyir devam ederse, Zilliqa (ZIL) Coin 2021 yılında daha da artabilir. Uzun süre akümüle olan ZIL Coin’in böyle bir atak yapması beklentisi halihazırda mevcut.

1 Zilliqa (ZIL) Coin Kaç TL?

1 Zilliqa (ZIL) Coin TL‘dir. Zilliqa (ZIL) Coin, 2021 yılı başında 0,6 TL’den işlem görmekteydi.

Uzmanlardan Zilliqa (ZIL) Coin Yorumları

Uzmanlardan Zilliqa (ZIL) Coin yorumlarına bakıldığında Zilliqa (ZIL) Coin fiyatları hakkında olumlu tahminlerin yapıldığı görülüyor. Trading Beasts adlı borsa sitesine göre, şu anki fiyatı 0,11 dolar olan Zilliqa (ZIL) Coin, yıl sona ermeden 0,30 dolar civarına dayanabilir.

Zilliqa (ZIL) Coin yorumları yapan ünlü analist Michaël van de Poppe de umut verici bir açıklamada bulunmuştur. Ünlü analiste göre şu an 0,10 dolar bandında gezinen Zilliqa (ZIL) Coin, 2022 ile 2023 yıllarında 5-7 dolar seviyesini zorlayacak.

Zilliqa (ZIL) Coin Kimin?

Zilliqa (ZIL) Coin‘i kuran ekip Singapur Ulusal Üniversitesi‘ndeki bazı bilgisayar uzmanlarıdır. Han Wen Chua, Michael Conn, Arnav Vohra, Madison Tang ve Mervin Ho ekibin kurucu üyeleridir. Ekibin Colin JG Miles, Aparna Narayanan, Milan Shoukri, Madhav Khandelwal ve Ashley Wang gibi üyeleri vardır.

Zilliqa (ZIL) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Zilliqa (ZIL) Coin Hangi Ülkenin?

Zilliqa (ZIL) Coin‘in yer aldığı Zilliqa platformunun kurulduğu merkez Singapur‘dur. Singapur Ulusal Üniversitesi’ndeki bilgisayar uzmanları tarafından kurulan Zilliqa, buna rağmen herhangi bir ülkenin sayılamaz. Zira kuruluşu ve amacı gereği merkezi olmayan bir blok zinciri ağıdır.

Zilliqa (ZIL) Coin Alınır mı?

Zilliqa (ZIL) Coin alınır mı sorusuna doğru bir cevap vermek için ayrıntılı piyasa araştırması yapılmalıdır. ZIL Coin’de yaşanacak beklenmedik fiyat düşüşleri, sizi zarara uğratabileceği için yatırım tavsiyesi vermemiz doğru olmaz. Bununla birlikte Zilliqa blok zincirinin bir üyesi olan Zilliqa (ZIL) Coin’in arkasındaki projenin hayli sağlam olduğunu söyleyebiliriz.

Zilliqa (ZIL) Coin Madenciliği

Zilliqa (ZIL) Coin madenciliği yapabilirsiniz. Zira Zilliqa (ZIL) Coin, Proof of Work (PoW) konsensüsüne dayanarak çalışır. Bu Wow protokolü, madencilik işlemi sırasında daha az enerji harcanmasını sağlar. Bu adrese tıklayarak Zilliqa internet sitesinde yer alan madencilik ile ilgili bilgilere erişebilirsiniz.

Burada ise Zilliqa (ZIL) Coin madenciliğinin, diğer madencilik yöntemlerine benzemediği aktarılıyor. ZIL Coin madenciliğinin çevre dostu olduğu ve daha yüksek kazançlar sağladığından bahsediliyor. Bu sayfada ise nasıl madencilik yapılacağına ilişkin detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Zilliqa (ZIL) Coin Projesi

Zilliqa (ZIL) Coin projesi, Zilliqa blok zincirinin “yüksek işlem hızı, güvenlik ve merkeziyetsizlik” şeklindeki mottosunu gerçekleştirmeyi amaç edindi. Sharding sistemi sayesinde uygulamalar için yüksek işlem hızı sunan Zilliqa blok zinciri, Pow konsensüsü ile çalışıyor. Zilliqa (ZIL) Coin projesinin yüksek işlem hızının yanında “enerji tasarrufu” sağladığı söylenebilir.

Zilliqa (ZIL) Coin Kaç Adet?

Zilliqa (ZIL) Coin toplam arzı 14,970,880,380 adettir. Zilliqa (ZIL) Coin maksimum arzı ise 21,000,000,000 adettir. Bu da milyarca ZIL Coin’in üretileceğini gösteriyor.

Zilliqa (ZIL) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Zilliqa (ZIL) Coin Neden Düşüyor?

Zilliqa (ZIL) Coin‘in 2018 yılı yaz aylarındaki devasa düşüşünün sebebi piyasaların büyük bir ayı dönemiyle (büyük düşüş) karşılaşmasıyla ilgiliydi. 2021 yılına kadar dip seviyelerinde gezen ZIL Coin, 2021’de en yüksek değerine ulaştı. 0,25 zirvesine çıkan ZIL Coin’in buradan satış yemesi doğaldır.

Zilliqa (ZIL) Coin Kaç Dolar Olur?

Zilliqa (ZIL) Coin, en yüksek değerine bu yıl ulaştı. Mayıs ayında çıkılan 0,25 dolar zirvesinin ardından düşüşe geçen ZIL Coin, 0,6 dolara kadar indi. Şu an dolar civarında seyreden ZIL Coin, 2 yıl süren sessizlik döneminin ardından çok daha fazlasını vadediyor. ZIL Coin, olası bir ralli döneminde 1 dolar seviyesine çıkabilir.

Zilliqa (ZIL) Coin Yorumları

Zilliqa (ZIL) Coin yorumlarına bakıldığında genel olarak Zilliqa blok zincirinin getirdiği avantajlardan bahsedildiğini görüyoruz. Zilliqa blok zincirinin, saniyede binlerce işlem yapabilme özelliğinin son derece önemli olduğu vurgulanıyor. Zilliqa (ZIL) Coin‘in fiyat beklentilerinin de hayli yüksek olduğu görülüyor. Zira Zilliqa gibi güçlü bir ekosistemin tokeni olan ZIL Coin’in uzun vadede kazandıracağından bahsediliyor.

Zilliqa (ZIL) Coin Ekşi Sözlük Yorumları

Zilliqa (ZIL) Coin Ekşi Sözlük yorumlarından bazıları şöyle:

“zilliqa, saniyede binlerce işlemi tamamlama yeteneği ile yüksek verim sunmak için tasarlanmış halka açık, izinsiz bir blok zinciridir. ikinci katman ölçekleme çözümü olarak parçalamayı kullanarak blok zincir ölçeklenebilirliği ve hızı sorununu çözmeyi amaçlamaktadır.”

“elinizde gidince uzulmeyeceginiz bir miktar paranız varsa risk te seviyorsanız alın atın kenara 2-2.5 sene içinde 100x yapacak coindir.”

“comunity böyle çalışmaya devam eder ,malları toplayıp gitmezse 2023 te 5 te olur 10 da. fazla bir para gömmeden aliniz, tutunuz.birkac yıla bir araba aldirabilir size.”

Zilliqa (ZIL) Coin Grafiği

Zilliqa (ZIL) Coin grafiğine baktığımızda 2018 yılının yaz aylarında büyük bir düşüş sürecine girdiğini görüyoruz. 2021’de çıkış yakalayan Zilliqa (ZIL) Coin, şu an dolar civarında bulunuyor. ZIL Coin, burayı aşması durumunda 0,14 dolar ve 0,18 dolar bandındaki dirençleri test edebilir. Aşağı yönlü bir kırılma halinde ZIL Coin’i güçlü bir 0,095 dolar desteği bekliyor.

Zilliqa (ZIL) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Zilliqa (ZIL) Coin Piyasa Değeri

Zilliqa (ZIL) Coin piyasa değeri dolardır. 2021’in ilk gününde Zilliqa (ZIL) Coin piyasa değeri 948,909,794 dolardı.

Zilliqa (ZIL) Coin İşlem Hacmi

Zilliqa (ZIL) Coin işlem hacmi dolardır. Zilliqa (ZIL) Coin işlem hacmi 2021 yılının ilk gününde ise 442,324,511 dolardı.

Zilliqa (ZIL) Coin Fiyatı 2021

Zilliqa (ZIL) Coin fiyatı 2021‘de ciddi bir yükseliş dönemine girerek en yüksek zirvesi olan 0,25 doları gördü. Zilliqa (ZIL) Coin Fiyatı 2021’in ilk gününde ise 0,08 dolardı. ZIL Coin, şu an itibarıyla dolardan işlem görmektedir.

Zilliqa (ZIL) Coin Toplam Arzı

Zilliqa (ZIL) Coin toplam arzı 14,970,880,380 adettir. Zilliqa (ZIL) Coin maksimum arzı ise 21,000,000,000 adet olarak duyurulmuştur. Bu da milyarca ZIL Coin’in üretileceğini anlamına geliyor.

Zilliqa (ZIL) Coin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatı

Zilliqa (ZIL) Coin tüm zamanların en yüksek fiyatı 0,25 dolardır. Zilliqa (ZIL) Coin tüm zamanların en yüksek fiyatına 2021 yılı Mayıs ayında ulaşmıştır.

Zilliqa (ZIL) Coin Tüm Zamanların En Düşük Fiyatı

Zilliqa (ZIL) Coin tüm zamanların en yüksek fiyatı 0,002 dolardır. Zilliqa (ZIL) Coin tüm zamanların en düşük fiyatına 2020 yılının Mart ayında indi. Bu düşüşte pandeminin oluşturduğu belirsizlik sürecinin etkisi olmuştur.

Zilliqa (ZIL) Coin’i Benzersiz Kılan Nedir?

Zilliqa (ZIL) Coin’i benzersiz kılan, Scilla ismindeki yeni akıllı sözleşme dilini geliştirmesi olmuştur. Bu sayede blok zinciri ağlarındaki güvenlik sorunu büyük ölçüde ortadan kaldırılmıştır. Blok zinciri sistemindeki yavaşlıkları ve yüksek enerji sarfiyatını ortadan kaldırmayı amaç edinmesi ise Zilliqa (ZIL) Coin’i benzersiz kılan özelliklerden bir diğeridir.

Zilliqa (ZIL) Ağ Güvenliği

Zilliqa (ZIL) ağ güvenliği, “Scilla” ismindeki yeni akıllı sözleşme dili sayesinde sağlanmaktadır. Scilla adındaki bu sistemle beraber, diğer blok zinciri ağlarındakine benzer açıklar giderilmiş ve güvenlik açıkları kapatılmıştır. Proof of Work (PoW) konsensüsü ile çalışır. Bu konsensüs de ağa gelebilecek her türlü saldırıyı engellemek için özelleştirilmiştir.

Zilliqa (ZIL) Coin Nereden Satın Alınır?

Peki Zilliqa (ZIL) Coin nereden satın alınır? Zilliqa (ZIL) Coin, Binance dahil birçok kripto borsasından satın alınabilir. Bu borsalardan bazıları; Binance, Huobi Global, KuCoin, Gate.io, Bitfinex, Hotbit, Bittrex, OKEX, Indodax, Probit, CoinEx, Paribu, BitMart, Latoken ve WazirX’tir.

Son Dakika Güncel Zilliqa (ZIL) Coin Haberleri

Ünlü kripto analistinden Zilliqa Coin tahmini!

Ünlü kripto analisti Michaël van de Poppe, Zilliqa (ZIL) Coin ile ilgili umut verici bir açıklamada bulundu. Ünlü uzmana göre Zilliqa (ZIL) Coin yatırımcılarını bir hayli sevindirecek.

2018 yılı Haziran ayındaki büyük düşüşünden sonra 2021’e kadar dip seviyelerinde akümüle olan Zilliqa Coin, bu yıl zirvesi olan 0,25 doları gördü. Ünlü kripto analisti Michaël van de Poppe’a göre 0,10 dolar seviyesinde gezen ZIL Coin, 1-2 yıl içinde 5 ila 7 doları zorlayacak. Poppe, Zilliqa (ZIL) Coin yatırımcılarının uçuşa hazır olabileceğini kaydetti.

Zilliqa (ZIL) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Zilliqa bir ayda ikiye katlandı!

Zilliqa blok zincirinin kripto varlığı olan Zilliqa (ZIL) Coin, Temmuz ayındaki piyasa yükselişiyle eş zamanlı olarak atağa kalktı. Uzun yıllar boyunca yatırımcısını üzen ZIL Coin’in yakın gelecekte yukarı yönlü patlama yapabileceğine dair yorumlar yapılıyor.

Temmuz ayında 0,05 dolar seviyelerine inen Zilliqa (ZIL) Coin, yükseliş trendine tutunarak 0,11 dolara yükseldi. Yatırımcıların yüzünü güldüren ZIL Coin’in bu hareketi, 2018 yılının acısını çıkarmak için yukarı yönlü büyük bir atağa kalkılabileceğinin iddia edilmesine yol açtı. Bazı uzmanlara göre Zilliqa, 2021 yılı içinde 1 dolar seviyesini bile görebilir.

Zilliqa (ZIL) Coin Analizleri

Yapılan Zilliqa (ZIL) Coin analizlerine 0,11 dolar direncine takılan ZIL Coin, bu seviyeyi aşıp üstünde tutunabilirse yükselişine devam edecek. Zira güçlü bir dirençle karşı karşıya olan ZIL Coin, burayı aşması halinde kendini 0,14 dolar bandına atabilir. Şu anda yatay yönlü bir seyir izleyen ZIL Coin’in yukarı ya da aşağı yönlü kırılımları önem arz ediyor. Aşağı yönlü bir kırılma gerçekleşirse ise ZIL Coin’i güçlü bir 0,095 dolar desteği bekliyor.

İlgili içerik: Zilliqa (ZIL) Yükselir mi? ZIL Coin Geleceği 2021

Zilliqa (ZIL) Coin Fiyat Tahminleri

Zilliqa (ZIL) Coin fiyat tahminlerine göre bu coin’i gelecek aylarda yeşil bir serüven bekleyebilir. Yıllarda süren akümüle sonucunda bu yıl atağa kalkan Zilliqa (ZIL) Coin’in hamlesinin tamamlanmadığı görüşü hakim.
Ünlü kripto uzmanı Michaël van de Poppe, 1-2 yıl içinde Zilliqa (ZIL) Coin’in yaklaşık 5-7 dolar bandına çıkacağını düşünüyor.

Trading Beasts sitesi, yıl sonunda Zilliqa fiyatının 0,30 dolar civarına geleceğini düşünüyor.

Coin Quora sitesinin Zilliqa (ZIL) Coin fiyat tahminlerine göre ise ZIL Coin, bu yıl bitmeden 1 dolar seviyesini görebilir.

Zilliqa (ZIL) Coin Ekibi

Zilliqa (ZIL) Coin ekibi, Singapur Ulusal Üniversitesi’ndeki bazı bilgisayar uzmanlarıdır. Zilliqa kurucu üyeleri; Han Wen Chua, Michael Conn, Arnav Vohra, Madison Tang ve Mervin Ho’dur. Zilliqa (ZIL) Coin ekibinin; Colin JG Miles, Aparna Narayanan, Milan Shoukri, Madhav Khandelwal ve Ashley Wang gibi üyeleri vardır.

Zilliqa (ZIL) Coin Twitter Adresi

Zilliqa (ZIL) Coin twitter adresi şudur: https://twitter.com/zilliqa

Zilliqa (ZIL) Coin yatırımcısı olmayı düşünüyorsanız bu adresi takip etmenizi tavsiye ederiz. Zilliqa (ZIL) Coin twitter adresinde projeye ilgili önemli duyurular paylaşılmaktadır.

Zilliqa (ZIL) Coin 2021’de Ne Olur?

Zilliqa (ZIL) Coin 2021’de zirvesi olan 0,25 fiyatına çıktı. Şu an 0,11 dolardan işlem gören ZIL Coin’in 2021 yılında atağa kalkması bekleniyor. ZIL Coin, olası bir ralli döneminde 1 dolar seviyesini zorlayabilir. Coin Quora sitesine göre Zilliqa (ZIL) Coin yıl sonunda 1 dolar seviyesini görebilir.

Zilliqa (ZIL) Coin Ekşi Sözlük Yorumları

Zilliqa (ZIL) Coin Ekşi Sözlük yorumlarından bazıları şöyle:

“mart çöküşünde birçok coin token inceledim de bunu nasıl kaçırdım inanamıyorum. marttan bugüne öyle böyle yürümemiş.”

daha kimse bilmiyorken ekşici bir arkadaş mesajla önerdi yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte. almadım/alamadım. 4x yaptı en az onun söylediğinden beri.

“arzı emsallerine oranla daha az ve projesi de keza sağlam bir zemine oturduğu için alıp kenara attım. yaza doğru yarım dolar olacak diye ümit ediyorum, inanmak istiyorum.

Zilliqa (ZIL) Coin Projesinin Faydaları

Zilliqa (ZIL) Coin projesinin faydalarından en önemlisi, Zilliqa blok zinciri ağının getirdiği çözümlerdir. Bu çözümler; blok zinciri ağlarındaki işlem yavaşlığını gidermek, yüksek güvenlik ve düşük enerji sarfiyatıdır. Blok zinciri ekosistemindeki en temel sorunları çözmek için yola çıkan Zilliqa ekibi, kripto dünyasını bir üst aşamaya çıkarmak istiyor.

Zilliqa (ZIL) Coin Neden Yükseliyor?

Zilliqa (ZIL) Coin neden yükseliyor sorusuna ilk cevap olarak “piyasanın yükseliş trendinde olması” verilebilir. Öte yandan 2 yıldan uzun süre akümüle olan ZIL Coin’in yükselmesi gayet doğaldır. Zilliqa blok zincirinin tokeni olan Zilliqa (ZIL) Coin, projeden dolayı güven vermekte ve yatırımcı çekmektedir.

Zilliqa (ZIL) Coin Projesi Hakkındaki Endişeler

Zilliqa (ZIL) Coin projesi hakkındaki endişeler, genellikle güvenlik kaynaklı olmaktadır. Zira Zilliqa blok zinciri, ağ güvenliği için Scilla adlı yeni bir akıllı sözleşme dili geliştirmiştir. Bu sistem güvenlik açıklarını kapatmak için özel olarak üretilmiştir. Bunun denenmemiş bir sistem olduğunu belirten kişilerin güvenlik konusuyla ilgili çekinceleri vardır.

Zilliqa (ZIL) Coin Whitepaper

Zilliqa (ZIL) Coin whitepaper incelemesi yaptığımızda, Ziliqa blok zinciri altyapısının özelliklerinden bahsedildiğini görüyoruz. Diğer blok zinciri ağlarında bazı temel sorunların bulunduğu aktarılan whitepaper’da bunlar sıralanmıştır. İşlem yavaşlığı, yüksek enerji sarfiyatı ve güvenlik açıkları söz konusu problemler olarak verilmiştir. Zilliqa’nın temel amacının bu sorunları gidermek olduğu ifade edilmiştir.

Ziliqa’nın yenilikçi akıllı sözleşme dili olan Scilla‘yı geliştirdiği belirtilmiştir. Bu akıllı szöleşme dilinin güvenlik açıklarını kapatmak için üstlendiği görevler anlatılmıştır.

Zilliqa (ZIL) Coin whitepaper incelemesi yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili içerik: Zilliqa (ZIL) Fiyat Tahmini: 2021’de Ne Kadar Yükselecek?

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 100 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün